BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi32uzw-pvYAhWCmLQKHf01CBE4ChAWCD4wBA&url=http%3A%2F%2Fdalicom.eu%2Framljakov-i-dalickin-plan-hrvatima-oteti-mirovine-i-sve-dati-svojim-prijateljima-lesinarima%2F&usg=AOvVaw1iH_l-EYkk7JB2AsOU3RoQ

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79



Kad čovjek ovo sve bolje pogleda, ispada da ZSE treba izbjegavati u širokom luku.
Ako se ovakav način rada dozvolio Agrokoru, pitanje je gdje će se još ponoviti, i koliko će još biti prevarenih malih dioničara.
I nikom ništa…

Upravo to je najgora stvar jer nakon krahova brojnih firmi i nestanka njihovih dionica sa ZSE, čovjek bi pomislio da će biti strože kontrole i da se tako nešto više neće događati, ali …naravno da hoće, danas na ledu, belju, zvijezdi, vupiku, jamnici itd…a sutra tko zna na kojim još dionicama na ZSE….ulagati ovdje postalo je isto što i igrati ruski rulet, sve je kontra malih ulagača, i samo je pitanje kad ćemo naletjeti na neki novi metak poput ovog agrokorovog
[/quote]

Svi koji su potpisivali jamstva dozivotno u zatvor i oduzet svu imovinu. Treba krenut od slucaja do slucaja i polako vracat vjeru i sustav. Al za to sustav mora profunkcionirati.

Hanfa, uskok, dorh, sudovi i ostali su na potezu. Od provjere jel lex ustavan, do toga jesu li jamstva zakonita i je li pljacka hrvatskih gradjana zakonita.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


nisam, niti cu prodati agrokorove dionice..ostaviti cu ih kao dokaz svojoj djeci .. kad me budu pitali tata zasto smo otisli iz hrvatske..
zbog pljacke, kradje posteno zaradenog novca i kradje buducnosti..zbog bandita bez imalo obraza i stida koji prolaze nekaznjeno, cak stovise ugledni su gradjani…

da se nikada ne pomisle vratiti u tu lijepu njihovu, a kamo li ostaviti koji euro na burzi..
uh..
uglavnom dragi mali, veliki dionicari Belja..zelim vam sve najbolje u Novoj 2018..zivili 🙂

Gotovo sam dirnut iznutra napisanim postom …

Sad zamislite amere koji su obogatili naciju razvijenom i sređenom burzom…

Da su regulatori i institucije radile napola svoj posao dobar dio ulagača i investitora bi preživjeli i ostali na zse…. nepovjerenje je ogromno…

Ne čudi me da je gotovo 15.000 ljudi otišlo i ulaže u kriptovalute koje su očigledno manji rizik nego naš zse …. žalosno

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

KALČIĆ ELVIO + 50.000 komada i usao u top10 na 7.mjesto

I za mene je priča sa našom burzom gotova. Nisam na Belju izgubio puno, ali ako se ovako jednostrano od strane države mogu obrisati dioničari uz komentar da je burza rizična onda ovdje više nemam što raditi jer se to može desiti na svakoj dionici.
Ono što me najviše smeta je činjenica da je kapital Belja daleko iznad pozitivnog, jamstva nisu upisana u bilancu i nema nikakvog osnova da se obrišu postojeći dioničari. Neka se najprije upišu te obaveze po jamstvima u bilancu i revizorsko izvješće Belja, pa da vidimo taj negativni kapital, i onda bi mogao reći da je ok. Ovako je sve jedna velika pljačka.


I za mene je priča sa našom burzom gotova. Nisam na Belju izgubio puno, ali ako se ovako jednostrano od strane države mogu obrisati dioničari uz komentar da je burza rizična onda ovdje više nemam što raditi jer se to može desiti na svakoj dionici.
Ono što me najviše smeta je činjenica da je kapital Belja daleko iznad pozitivnog, jamstva nisu upisana u bilancu i nema nikakvog osnova da se obrišu postojeći dioničari. Neka se najprije upišu te obaveze po jamstvima u bilancu i revizorsko izvješće Belja, pa da vidimo taj negativni kapital, i onda bi mogao reći da je ok. Ovako je sve jedna velika pljačka.

upravo tako, 100%!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

nastavlja se trgovanje…
http://zse.hr/default.aspx?id=81027

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ajmo sad svi naglavačke van. Pa za nekoliko dana preokret,svi unutra.
I tako još koji krug.
Kladionica je otvorena pa ko hoće i može…


…Ono što me najviše smeta je činjenica da je kapital Belja daleko iznad pozitivnog, jamstva nisu upisana u bilancu i nema nikakvog osnova da se obrišu postojeći dioničari. Neka se najprije upišu te obaveze po jamstvima u bilancu i revizorsko izvješće Belja, pa da vidimo taj negativni kapital, i onda bi mogao reći da je ok. Ovako je sve jedna velika pljačka.

Bravo, Topalov! izrekao si suštinu u par rečenica
držim da je i Kina, s kojom smo se sprdali, po pitanju trž. sloboda naprednija od nas, iako možda po mjerenjima i nije
dokaz je sve ovo što se događa gdje nekolicina doslovno siluje većinu
tko nije još neka pročita kako se spašavao Parmalat… tamo je prinudni upravitelj mislio i brinuo o svima pa, koliko se sjećam, obvezničari (njih je bilo više) su izvukli značajan povrat uloženog, poneki čak i sve, a mali dioničari (koji uvijek prođu najlošije) izvukli su 50-60% kapitala

i sad se ja pitam zašto ali ZAŠTO!!!
zašto uvijek kopiramo dobra rješenja koja imaš gotova u susjedstvu i napraviš neviđenu prilagodbu, da ne kažem ljigavi surogat nečeg što je dokazano funkcioniralo i spasilo mnogima g_uzice?
mislim da je još Einstein rekao da se problem ne može riješiti na istoj razini na kojoj je nastao odnosno da treba koristiti drugačiji mindset

Bondi je bio kemičar, Sv. Ante je financijaš, tko je napravio bolji business?

najveći idiotizam je što naš pravni sustav već ima ugrađeno rješenje koje se moglo iskoristiti da se nešto ostavi i malim dioničarima, a to je PSN…da su to pokrenuli umjesto posebnog lex agrokor, sve se moglo riješiti kao što se riješilo za IGH, INGR, DLKV….a ne ovako da se posebnim zakonom i nagodbom otme sva imovina dioničara!!! no to je očito bio cilj – da se sve oduzme todoriću, a mali dioničari su samo kolateralne žrtve koje plenkovića uopće ne zanimaju!…jer kao što je rekao njegov čovjek ramljak: burza je rizik i tko vas …..

zadnje preostalo pitanje je: tko će normalan nakon ove pljačke ulagača (i svih koje će tek doći na ZSE) ostati ovdje ulagati!??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

tako je! svi shvaćamo što je rizik i kako se mjeri ali nismo ludi da ne vidimo što je pljačka
gdje je isparilo 3 mlrd kn ulaganja u Belje?
zar će se tom imovinom i potraživanjima pokrivati ‘rupa’ u, recimo, Tisku? Ili Konzumu?
pa jel sam ja na burzi kupio BLJE ili TISK ili KNZM? pa majku mu nije to isto, nikako!

što će biti sutra? kupim GAMAu i oduzet će mi je (svesti ulaganje na ‘0’) jer je izbilo neko _ranje na LRH?
miješamo kruške i jabuke… samo u RH!

Ovo je sve nevjerojatno i pomalo bolesno čak bi rekao.. Ali u slučaju Belja i da nije lexa Toda bi vam ovo isto napravio za godinu dvije, izlistao bi vas pa istisnuo po 10-15 kuna. To samo slijepac nije vidio

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close