BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema tu predaje ili odustajanja, nego činjenica da će vjerovnici postati novi vlasnici.
Jest da je njima otišla imovina, a dug je ostao nama i to će Udruga probati osporiti.
Ako uspiju, dobiti ćemo naknadu, ali to ne mjenja činjenicu nove vlasničke strukture.


Ovo jučer je samo prvi nacrt pokušaja dogovora,to će vjerojatno biti mjenjano dosta puta a i to sve na kraju mora potvrdit sud a kada i potvrdi sud ako sam dobro razumio ostat će rezervacije na novoj kompanjiji zbog potencijalnih sporova kojih će evidentno biti dosta. E tek kada se to sve završi treba vidjet kako će izgledat nova vlasnička struktura i tko će sve sudjelovat. Inače sam Ramljaka doživio kao korektnu osobu koja pokušava spasit jedan veliki komad Hrvatskog gospodarstva i po njegovim riječima da PIK-ovi ostanu u domaćim rukama. Po ovome što sam jučer vidio moj dojam je da je on isključivo predstavnik stranog krupnog kapitala,sve ovo je izveo sa figom u đepu. A ovakva otimačina vrijednosti malih,velikih dioničara,mirovinskih fondova i dobavljača isključivo u korist krupnog kapitala na ovoj razini se rijetko kada vidi u jednoj demokratskoj državi. Ovo je zapravo dno dna od ponašanja u bilo kojem društvenom smislu, i nemojte se se ljutit ali ekipi koja je doslovno otela nešto se nemože čestitat. Čestita se urednim,čestitim ljudima koji su nešto oformili na pošten način. A ovo sve izgleda kao kad gledaš neki vestern pa neki lik se popne na brdo i osvoji ga pa izvadi Colt pa veli ovo je sve moje. To je ta demokracija o kojoj priča zapad

U redu.
Slažem se!

Potpuno sam se krivo izrazio.

Ne čestitam novim vlasnicima jer se dug može naplatiti na pošteni i nepošteni način.
Odabran je ovaj drugi.

La vita e bella!

Koja je to zapravo osmišljena kombinacija, sad odjednom treba “odmah” naplatit dug.Nije se mogao postojeći restrukturirat,refinancirat ili ponudit IPO nego daj odmah i sad pod bilo kojim uvjetima i u godinu,dvije oplođuješ kapital dva-tri puta. Pazi koja je to psihološka igra,svi portali su prenjeli na početku krize ako nema tih parsto miliona eura maltene država propada. Po svemu ovome Todorić je u pravu kad je rekao da se plan skovao dosta ranije

Oni koji su najmanje krivi popusili su, a svi ostali redom koji su krivi naplatili se.
Banke su davale iako nisu imale na temelju cega, dobavljaci punili i gomilali dugove iako se nisu naplacivali.
Nama su plasirali lazna izvjesca i popusili sve i sve regularno.
Rizik ulaganja.


Oni koji su najmanje krivi popusili su, a svi ostali redom koji su krivi naplatili se.
Banke su davale iako nisu imale na temelju cega, dobavljaci punili i gomilali dugove iako se nisu naplacivali.
Nama su plasirali lazna izvjesca i popusili sve i sve regularno.
Rizik ulaganja.

100%

Kad čovjek ovo sve bolje pogleda, ispada da ZSE treba izbjegavati u širokom luku.
Ako se ovakav način rada dozvolio Agrokoru, pitanje je gdje će se još ponoviti, i koliko će još biti prevarenih malih dioničara.
I nikom ništa…
…jel tako Mrs HANFA, Porezna uprava, stranke, uhljebi…?


nepotrebno je vodit raspravu na forumu i prepucavati se ili raspravljat sa ekipom , i njenim drukerskim željama..

Svi su upoznati sa email adresama
-hanfe
-ZSE
-ureda vlade hr ili na facebook vlada HR
-ureda presjednice

pa tamo šaljite svoje komentare ,i sugestije , jedino će te na taj način nešto pametno napravit i borit se za svoje vlasništvo, a ne raspravljat sa bisakovi i CO , i mlatit praznu slamu mjesecima , i gubit vrjeme..

Tako je. Saljite mailove i vrsite pritisak. Sto vise adresa obavijestimo, teze ce Ramljak i ekipa provesti pljacku1

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Trebali bi mali dionicari biti većinski vlasnik, jer kad se većinski razduzi zbog dugova koji su potpisali onda su mali vecinski dionicari.
Onda bi se trebalo krenuti u nagodbu, sve bivse i sadasnje direktore zajedno sa Ramljakom i Todoricem u ime ostatka duga poslati vjerovnicima, americkim fondovima i ruskim bankama da rade 24 sata dnevno do mirovine dok ne otplate dug koji su potpisali.
Ako bi primjetio da se ne moze otplatit, onda bi im zaposlio i uze i sire srodnike dok ne otplate jer su i oni u neku ruku krivi za ovo stanje.
Radnicima bi povisio place, a dionicarima koji su ostali dao bi dividendu pa da i ostatak malog svijeta zivi u raskosi.
Sa tim bi povecao potrosnju u drzavi i automatski pokrenuo proizvodnju.
Jer ipak 15000 dionicara i 60000 radnika ima vecu guzicu, nego par stotina direktora i menađera.
Dok se god siroj masi stiska guza, a manjoj masi siri nema boljitka u ovoj drzavi.
Ovi su i onako pokazali da ne znaju upravljat pa bi drugima dao sansu.
Neka o tome razmisli i hdz i sdp i zajednickim snagama primjenimo ovaj sistem.
Kako je krenulo sve se bude unistilo, a ljude raselilo.
A domovina hrvata bit ce neobrađena i puna korova.
Od Belja bu ostali prazni hangari, neobrađene njive i logo na ulazu.


Kad čovjek ovo sve bolje pogleda, ispada da ZSE treba izbjegavati u širokom luku.
Ako se ovakav način rada dozvolio Agrokoru, pitanje je gdje će se još ponoviti, i koliko će još biti prevarenih malih dioničara.
I nikom ništa…

Upravo to je najgora stvar jer nakon krahova brojnih firmi i nestanka njihovih dionica sa ZSE, čovjek bi pomislio da će biti strože kontrole i da se tako nešto više neće događati, ali …naravno da hoće, danas na ledu, belju, zvijezdi, vupiku, jamnici itd…a sutra tko zna na kojim još dionicama na ZSE….ulagati ovdje postalo je isto što i igrati ruski rulet, sve je kontra malih ulagača, i samo je pitanje kad ćemo naletjeti na neki novi metak poput ovog agrokorovog

Danas sam rasprodao veći dio dionica i izlazim iz priče, nikada više neću ulagati na ZSE.
Naravno ostaju mi dionice Belja i čekaju sudbinu

Udruga manjinskih dioničara možda uspije nešto izboriti, vidjeti ćemo. Dajem im podršku.


Daješ podršku ili so se učlanio ? Uvijek si u svojim postovoma bio racionalan i odmjeren pa me sad čude toliki izljevi nježnosti prema
Belju 😀 Ako te tješi Belje ce i dalje proizvoditi ABC sir koji ćeš moći kupiti u konzumu o nakon toga popiti čašu jane😀

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

nisam, niti cu prodati agrokorove dionice..ostaviti cu ih kao dokaz svojoj djeci .. kad me budu pitali tata zasto smo otisli iz hrvatske..
zbog pljacke, kradje posteno zaradenog novca i kradje buducnosti..zbog bandita bez imalo obraza i stida koji prolaze nekaznjeno, cak stovise ugledni su gradjani…

da se nikada ne pomisle vratiti u tu lijepu njihovu, a kamo li ostaviti koji euro na burzi..
uh..
uglavnom dragi mali, veliki dionicari Belja..zelim vam sve najbolje u Novoj 2018..zivili 🙂

New Report

Close