BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja se divim ljudima kao ovIma iznad mog posta koji raspravljaju o dobiti za 2005 i 2006 god. ,a nemaju pojma što je dobit,kako se do nj može doći.pa je i to razlog zašto neki kažu da je BLJE bolje poslovalo u 2005 nego u 2006.A i ovi novinari koji pišu o financijskim izvještajima trebali bi znati malo računovodstva ,pa nebi lupetali da je dobit manja nego u 2005.god. jer dobiti od poslovanja i nije bilo u 2005.god. već je to samo bila “FIKTIVNA DOBIT”.

belje po 350 ide na ljetovanje, nagli skok ocekujem tek pred kraj devetog mjeseca[smiley2]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Evo ovo je danas objavljeno u Manager.hr

Dobit Todorićevog poljoprivrednog kombinata Belje pala je čak deset puta u odnosu na 2005. godinu. Naspram 100,4 milijuna kuna, lani su zaradili tek 9,6 milijuna kuna. Pao im je i ukupan prihod na 661,5 milijuna kuna, što je čak 19,7 posto manje od rezultata godinu prije. Izvješće su poslali Zagrebačkoj burzi, no bez detaljnijih objašnjenja ovakvih rezultata poslovanja…


belje po 350 ide na ljetovanje, nagli skok ocekujem tek pred kraj devetog mjeseca[smiley2]

Neki razlog zašto tako misliš?

Čitam ove postove na forumu i nije mi jasno zašto se svi toliko palite na Belje. Ja sam uložio dosta love u tu dionicu i nisam ništa do sada izgubio, nisam niti zaradio za vilu ili kaj ja znam ali sam zadovoljan. Nemam ju namjeru prodavati bar još par godina jer imam iskustva sa ljudima koji su nestrpljivi, odnosno koji se danas lupaju po glavi. Sam primjer te brzopletosti su neki koji su imali Jamnicu koju su prodavali prije par godina za 1000 Dem, a gdje je ona sada ?
Pozdrav svim pametnim i strpljivim ljudima.

Koma čovječe.

Kao što sam i napisao svoje mišljenje prije koji mjesec – Belje će biti perspektivna dionica tek nakon nekoliko izvještaja. Do tada će biti upravo ono što se i događa – iščekivanje svakog izvješća – potom razočaranje.
Za sada se potvrđuje ono što sam pisao – jedna od rijetkih dionica koja ove godine slabo ili uopće ne raste.[smiley2][smiley2]

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Kao što sam i napisao svoje mišljenje prije koji mjesec – Belje će biti perspektivna dionica tek nakon nekoliko izvještaja. Do tada će biti upravo ono što se i događa – iščekivanje svakog izvješća – potom razočaranje.
Za sada se potvrđuje ono što sam pisao – jedna od rijetkih dionica koja ove godine slabo ili uopće ne raste.[smiley2][smiley2]

uzeo si mi riješ iz usta, iako su me mnogi jučer nastojali demantirati…. Belje će ići gore, ali ima još puno vremena dok se to desi, a do tada ima i drugih zanimljivih dionica

Belje i Centar za unaprjeđenje stočarstva proizvodit će 300.000 doza godišnje za umjetno osjemenjivanje svinja

Baranjski poljoprivredni kombinat Belje, koji posluje u sustavu koncerna Agrokor, danas je s osječkim Centrom za unaprjeđenje stočarstva potpisao sporazum o poslovnoj suradnji na području genetike, koju Belje koristi u svome sustavu svinjogojske proizvodnje.

Na konferenciji za novinare predstavnici tvrtki istaknuli su kako je zadaća projekta pratiti svjetske trendove u proizvodnji svinjskog mesa, koji obuhvaćaju genetiku, načine oplođivanja i reprodukciju, s ciljem poboljšanja genetike u svinjogojskoj proizvodnji Belja.

Razvojem novoga koncepta ženske genetske linije nalazit će se na farmama Belja, dok će se muška genetika, od najkvalitetnijih pasmina, proizvedenih u engleskoj kompaniji PIC i belgijskoj tvrtki Zegers, nalaziti na specijaliziranoj farmi kojom upravlja Centar za unaprjeđenje stočarstva, čiji će stručnjaci, uz korištenje najnovijih znanstvenih dostignuća, proizvoditi materijal za umjetno osjemenjivanje.
Oglas:

Direktor Centra za unaprjeđenje stočarstva Dražen Grgurić kazao je kako je novi model u svinjogojskoj proizvodnji jedan od načina sprječavanja raznih bolesti, poput svinjske kuge, dodavši kako će se za realizaciju projekta koristiti farmom kod Donjeg Miholjca, dok su u tijeku pripreme za izgradnju još jedne farme na području Antunovca.

Time bi se postojeći kapacitet od 70.000 doza sjemena povećao na oko 300.000 doza godišnje te bi Centar postao najvei te vrste u Hrvatskoj, ocijenio je Grgurić.

Izvršni direktor Agrokora za stočarstvo Krešimir Kuterovac kazao je kako se na taj način žele maksimirati učinci u svinjgojstvu te povećati broj prasadi po jednoj svinji, koji na farmama Belja prosječno iznosi 24 komada, dok bi se uz takav način osjemenjivanja mogao povećati na 28.

Prema njegovim riječima, tako će se nastojati i povećati udjel umjetnog osjemenjivanja u svinjogojskoj proizvodnji, koji u Hrvatskoj iznosi oko 25 posto i znatno je niži nego u zemljama Europske unije.

Business.hr/Hina 24.04.2007 16:54

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Sto je ovo danas na BLJE, nema prometa vise na ovim razinama…ajme
E sad imamo 2 solucije.
1. zrtvovanje cca 500 000 kuna i rusenje cijene da se pokrene panika
2. dizanje razine iznad ATH[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Sto je ovo danas na BLJE, nema prometa vise na ovim razinama…ajme
E sad imamo 2 solucije.
1. zrtvovanje cca 500 000 kuna i rusenje cijene da se pokrene panika
2. dizanje razine iznad ATH[smiley11]

Više mi se sviđa ova druga varijanta [smiley2]
Vidit ćemo. Tko čeka taj i dočeka!


Uvaženi kolega, a koliko je to % porasta u malo manje od 2 godine….jako puno vjerujte mi…..nisam toliko dugo na burzi, ali sumnjam da bi se mogli žaliti na veće prinose da ste sve što ste imali polovicom 2005 godine uložili u belje po ispod 50kn…..i kako bi onda gledali na lelujanje i let…. pozdrav

Uvaženi kolega, ja ne mislim, a nisam tako niti napisao, da zadnje 2 godine Belje nije bilo dobro, bilo je, bilo, itekako, ali to je, nažalost, prošlo svršeno vrijeme. Ja govorim o tome da svi koji na ovom forumu pišu o tome da će biti, gube lovu od navedenog datuma, tj. od 24-10-2006, a da su na drugoj strani istu tu lovu mogli uložiti i zaraditi barem 50% do danas.
Eto, to je čista, elementarna matematika. Mislim da nitko od nas ovdje ne može biti zadovoljan zaradom samo u prošlim vremena (od prije 1-2 godinu), već da nam je cilj zarađivati i dalje, a ne zadovoljiti se s onim što je bilo, i u tom smislu su svi moji komentari oko Belja zadnjih mjeseci.
Kao što sam već napisao, ja izašao i u nepunih mjesec dana zaradio nekoliko tisuća Eur-a, a uvijek se stignem vratiti kada Belje krene. Vi ostali ostanite ovdje i čekajte neka bolja vremena, a ja ću u međuvremenu na drugome zarađivati.
Pozdrav!

Agrameru napiši lijepo gdje ćeš uložiti,zašto i koliko ćeš biti u nekoj dionici i koliki prinos očekuješ?
nemoj mi sipati fraze tipa “okrenuo sam par tisuca eura u međuvremenu dok vi naivci čamite u Belju”

Novac je kisik burze!

New Report

Close