BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiNrKuZyvfXAhWEYVAKHfClDqkQFgglMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.index.hr%2Fvijesti%2Fclanak%2Fmali-dionicar-agrokora-otkrio-novi-ramljakov-skandal-misle-da-smo-neuki-mickey-mouse-tipovi%2F1012034.aspx&usg=AOvVaw2CUHgu7MllL8nikhhkHL6A

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

A gle kako je sad netko poderao svu prodaju do 5 kn?!

Ignore: KressoM, delux

Eto, poklopilo mi dva naloga u ovom zakucavanju prema dolje.
Danas bih se mogao prijaviti u udrugu.

Što vi kažete?

La vita e bella!


Eto, poklopilo mi dva naloga u ovom zakucavanju prema dolje.
Danas bih se mogao prijaviti u udrugu.

Što vi kažete?

Meni je zanimljivo kako je nakon čišćenja skoro 10.000 komada do 5 kn i prelaska 5 kn, netko brzo počeo tući manjim nalozima po kupnji da vrati cijenu ispod 5 kn. Reklo bi se da taj želi prodati što jeftinije na svoju štetu? 😉
Nego, nisam imao vremena pogledati stranicu udruge pa možda ti znaš – je li netko od većih dioničara iz top10 također član udruge ili su samo mali unutra?

Ignore: KressoM, delux

Šef udruge je savjetnik u Agramu
https://hr.linkedin.com/in/micojurjevic
Dakle udrugu je osnovao Agram da ne izgleda kao da idu sami. Ali to ne znači da se ne treba upisati. Treba vidjeti da u ovoj jednadžbi nisu samo Agrokor, država i vjerovnici, da postoje i manjinski dioničari kojima se prvo uzimalo na račun većinskog, a sada se želi uzeti za račun vjerovnika. Dobro bi bilo i da se mirovinski fondovi pridruže, a ne kao uvijek stoje sa strane, kao da dionice koje imaju ne znače udjel u vlasništvu i odlučivanju….

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Eto, poklopilo mi dva naloga u ovom zakucavanju prema dolje.
Danas bih se mogao prijaviti u udrugu.

Što vi kažete?

Svakako.
Ne vidim nikakvu štetu koja bi mogla nastati iz članstva.

@all
mislim da se tu igra igra. Kontrolira se cijena vrlo vrlo fino. Vidjet cemo kaj ce bit sutra, ali ne mogu se otet dojmu da Agramovci tu nes ne petljaju. Tu ili ce ju zbombardirat posteno dole ili su ovi nalozi samo show da cijena ne odleti. Mislim da bi trebao doc rasplet brzo

Tko je doveo Agrokor u ovu poziciju, tko je podržavao Todorića u svim firmama da ga ne maknu, tko sad prodaje dionice i rusi cijenu, tko ometa rad svih firmi unutar Agrokora, tko sad brani interese malih dionicara, a da nije stavio prije svih nas svoj interes.
Trebaju mi odgovori na ovu enigmu, ovo je za snimit jedan dobar film.
Drzim da desetak firmi unutar Agrokora stvaraju vrijednosti velike i da bih ih mnogi za sebe, igre bez granica.

Meni djelovanje Agrama ne djeluje sasvim u skladu s onim kako se promoviraju kroz udrugu malih dioničara.

1) Ako im je stalo do utjecaja kroz posjedovanje dionica koje nisu Agrokorove, onda bi bilo logično da su na strani kupaca, a ne prodavatelja. Ne kažem da trebaju dizati cjenu nego tek biti “potporanj”. Nekao mi udruga izgleda “presvaršeno” da bi bilo istinito, naročito s obzirom na način trgovanja. Pogledaj točku 2.

2) Jučer kada su mi prodavatelji poklopili dva naloga baš se lijepo moglo vidjeti manipuliranje na strani aska. Veći nalozi (zbirno više od 2000 kom) su se postavljali na zanimljive brojke (4,50 i 4,51; onda 4,60 i 4,61) te se čekalo da se bid popuni. To se dogodilo nakon onog momentalnog dizanja cijene do 5,17, a onda kada se popunio bid, veliki nalozi su se povukli, te je usljedilo lupanje do 4,50.

Ovaj scenarij se radi kada zapravo potražnje za dionicom nema, pa ju moraš umjetno stvrati.

Dakle, nisu mi sasvim jasni.
A volio bih da imamo čvrste zagovaratelje manjinskih interesa.

Zato dvojim prijaviti se ili ne u udrugu.

La vita e bella!


Zato dvojim prijaviti se ili ne u udrugu.

Ti koda za jamca potpisujes.



Eto, poklopilo mi dva naloga u ovom zakucavanju prema dolje.
Danas bih se mogao prijaviti u udrugu.

Što vi kažete?

Meni je zanimljivo kako je nakon čišćenja skoro 10.000 komada do 5 kn i prelaska 5 kn, netko brzo počeo tući manjim nalozima po kupnji da vrati cijenu ispod 5 kn. Reklo bi se da taj želi prodati što jeftinije na svoju štetu? 😉
Nego, nisam imao vremena pogledati stranicu udruge pa možda ti znaš – je li netko od većih dioničara iz top10 također član udruge ili su samo mali unutra?
[/quote]

to stalno rade, a uslijedit će im opet čišćenje aska do 6 kn , pa onda do 7 kn

Preočito je zadržavanja cjene na ovom nivou i teško će zadržati pod prisilom ovaj nivo , pitanje trenutka kad će puknuti pritisak na asku

Od većih je agram u udruzi , imaju 25 % vlasništva




Eto, poklopilo mi dva naloga u ovom zakucavanju prema dolje.
Danas bih se mogao prijaviti u udrugu.

Što vi kažete?

Meni je zanimljivo kako je nakon čišćenja skoro 10.000 komada do 5 kn i prelaska 5 kn, netko brzo počeo tući manjim nalozima po kupnji da vrati cijenu ispod 5 kn. Reklo bi se da taj želi prodati što jeftinije na svoju štetu? 😉
Nego, nisam imao vremena pogledati stranicu udruge pa možda ti znaš – je li netko od većih dioničara iz top10 također član udruge ili su samo mali unutra?
[/quote]

to stalno rade, a uslijedit će im opet čišćenje aska do 6 kn , pa onda do 7 kn

Preočito je zadržavanja cjene na ovom nivou i teško će zadržati pod prisilom ovaj nivo , pitanje trenutka kad će puknuti pritisak na asku

Od većih je agram u udruzi , imaju 25 % vlasništva
[/quote]

Ako je to točno, onda je to jako dobra vijest jer oni su prije prodavali i rušili cijenu pa su sada valjda shvatili da će jedino djelovanjem kroz udrugu zaštiti svoje interese i dionicu lakše vratiti na fer razine iznad 10 kn nego da bez veze mlate po kupnji.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close