BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a i super su mi ovi Agramovci pod skrbnickim Podravske. Kao bori se za prava dionicara a fino radi distribuciju dionica svaki dan po sve nizoj cijeni :D. Kuzim kak prodaju spiku sa 25%, ali ne kuzim zasto vrsiti dodatan pritsak i podaju/e po ovim cijenama?

Ima li današnji pad veze s izjavama americkog ambasadora u Makedoniji Yee-a i predsjednika uprave Rosnjefta Scecina da ne kupuje dionice INE (eventualno samo rafinerije)?

Mislim da su vjerovnici vec zaboravili na stare kredite i jamstva.
Odnosno status im je kao i moji dionicama.

Sanader je odlezao 8 godina, za Todorica cemo vidjet, nastavi niz….



Ima ima. Itekako ima. Meni se cini da je taj roll up sve za#$bo. Da nema ovih navedenih klauzula u tom roll up-u , mozda se moglo pobiti jamstva zbog sveg sto su naveli tamo pod onim tockama na stranicama udruge. Jer tamo jasno pise sta jamstva znace i pod kakvim uvjetima se smiji odn mogu davati. A par ljudi, ne znam kako ih nazvati, svjesno je radilo i dalje radi protiv samih kompanija.

to su sada zapravo dvostruka jamstva! jer imamo ona stara jamstva koja su bila davana dok je upravljao todorić, a ovo sada su nova jamstva koja su data pod ramljakom….kako god, sve je založeno još od ranije, a sada je novim jamstvima dodatno stisnuta omča……zato i kažem da sve ovisi o nagodbi i kako će se oni postaviti prema malim dioničarima tj. hoće li nas nagaziti ili će biti fer prema nama?

p.s. ovaj naziv "lešinarski fondovi" za ove koji imaju roll up jamstva je vjerojatno obična slučajnost 🙂
[/quote]

Dio kredita i obveza za obveznice se preklapa roll upp u odnosu na popis kredita iz 2016 (dospjelo jamstvo), primjerice VTB, Monarch, JP Morgan…

Pa da se podsjetimo (na linku su i izvodi iz famoznog ugovora, pa i s famoznim čl 21.13 kojeg nam je prevela udruga, iako su nam to u jutarnjem prezentirali prije 40 dana)
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/svi-detalji-agrokorovog-ugovora-o-roll-up-kreditu-kako-su-zajmodavci-na-celu-s-knightheadom-dobili-ovlasti-koje-im-jamce-potpunu-kontrolu-nad-procesom/6684828/

U privitku su i strašni lešinari (ima ih nekolicina s 200.000 EUR-a)


Sanader je odlezao 8 godina, za Todorica cemo vidjet, nastavi niz….

Sanader na kraju uopće nije osuđen, a sve izgleda da će tako biti i sa Todorićem….možeš nastaviti niz s kime želiš (Kutle, Vidošević….)

Ignore: KressoM, delux



Sanader je odlezao 8 godina, za Todorica cemo vidjet, nastavi niz….

Sanader na kraju uopće nije osuđen, a sve izgleda da će tako biti i sa Todorićem….možeš nastaviti niz s kime želiš (Kutle, Vidošević….)
[/quote]
To ti je HR ili Haag svejedno, istražni zatvor 5-15 god, a onda suđenje kreće ispočetka.
Sanader je osuđen i to pravomoćno, a presudu mu je potvrdio i Vrhovni Sud, da bi Ustavni sud vratio na ponovno suđenje. Sanader je proveo 8 god u istražnom zatvoru, Vidošević je takoder neko vrijeme tamo, Kutle je u Bosni, Todo u Londonu. Vlast je promjenjiva kategorija, a premijer poručuje:
https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/plenkovic-nikakav-ugovor-ne-moze-derogirati-prava-nadleznosti-vlade/


Ima li današnji pad veze s izjavama americkog ambasadora u Makedoniji Yee-a i predsjednika uprave Rosnjefta Scecina da ne kupuje dionice INE (eventualno samo rafinerije)?

Mislim da su vjerovnici vec zaboravili na stare kredite i jamstva.
Odnosno status im je kao i moji dionicama.

na koji pad mislite- na onu transakciju na kraju kad je sa 11 dionica ili iznos od 49 kn srušena cijena



Ima li današnji pad veze s izjavama americkog ambasadora u Makedoniji Yee-a i predsjednika uprave Rosnjefta Scecina da ne kupuje dionice INE (eventualno samo rafinerije)?

Mislim da su vjerovnici vec zaboravili na stare kredite i jamstva.
Odnosno status im je kao i moji dionicama.

Mislio sam na pad prosječne cjene

na koji pad mislite- na onu transakciju na kraju kad je sa 11 dionica ili iznos od 49 kn srušena cijena
[/quote]

http://www.dionicari-agrokora.hr

Izvjestaj sa skupstine belja. Kude ce nas dovesti nemam pojma al mislim da ovoj udrzi stvarno treba dati podrsku. Prvi put da nas netko o necem informira i prvi put da smo u nekoj grupi koja ima bar kakvu takvu moc.

Čitam taj izvještaj sa Skupštine dioničara….

koja ljigava uprava, koji nemušti odgovori, koja otvorena bezobraština.

Najbolji mi je onaj što je zatražio skidanje Agrokorove zastavice sa cvijeća, jer su svi dioničari isti.
A odgovr je da ne mogu maknuti zastavicu jer je “uvezana u aranžman” Ha-ha.

Dali su jamstva za 20 milijadi kuna, a protučinidba je sinergija koju ne mogu izračunati….

FUJ!

Ovo su razlozi zašto Warren Buffett ne bi ulagao hrvatske dionice.
Jer ih vode ovakve ljigave uprave.

P.S.
Baš razmišljam – koja se uprava kompanija izlistanih na burzi pokazala barem da nastoji napraviti dobrobit za (sve) dioničare.
Ne mogu se sjetiti.

Znate li vi neku?
Ovo iskreno pitam!

La vita e bella!

Udruga mi izgleda profesionalno vođena i jedino je preko jake udruge mogće izvršiti pritisak na politiku s obzirom na masu od blizu 15000 malih opljačkanih dioničara. To je trenutno jedina prava sila s kojom raspolažemo (masa). Bilo bi lijepo da broj od 450 članova poraste na bar 5000.
Sigurno niti eventualni novi dominantni vlasnici nebi voljeli imati na vratu skupnu tužbu 5000 malih dioničara.
Zna li netko koliko zaposlenici Belja drze udjela ili barem koliko ih ima?


Čitam taj izvještaj sa Skupštine dioničara….

koja ljigava uprava, koji nemušti odgovori, koja otvorena bezobraština.

Najbolji mi je onaj što je zatražio skidanje Agrokorove zastavice sa cvijeća, jer su svi dioničari isti.
A odgovr je da ne mogu maknuti zastavicu jer je "uvezana u aranžman" Ha-ha.

Dali su jamstva za 20 milijadi kuna, a protučinidba je sinergija koju ne mogu izračunati….

FUJ!

Ovo su razlozi zašto Warren Buffett ne bi ulagao hrvatske dionice.
Jer ih vode ovakve ljigave uprave.

P.S.
Baš razmišljam – koja se uprava kompanija izlistanih na burzi pokazala barem da nastoji napraviti dobrobit za (sve) dioničare.
Ne mogu se sjetiti.

Znate li vi neku?
Ovo iskreno pitam!


ja bih ovdje nominirao KTJV, nadam se da će od 01.01.2018 Pavić i službeno nastupiti kao PU, a taj zna puno o povlačenju novca iz EU fondova, kojih barem za sada ima puno više nego što smo ih povlačili do sada, mislim da bi se tu trebalo više angažirati i samo ministarstvo, šteta je da vam netko nudi bespovratan novac, a vi radi nesposobnosti i aljkavosti službi niste u mogućnosti ni to uzeti, Tolušić bi trebao sve snage ministarstva upregnuti u povlačenje tog novca, jedino tako možemo napredovati u konkurentnosti europskim proizvođaćima

New Report

Close