BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vorda jesi li nedavno pisao da Belje treba kupiti pred izvješće i prodati tik pred izlazak?Čini mi se da tu taktiku upravo provodiš?!
Aj priznaj da si kupio prije 2-3 dana i da ćeš prodati sljedeći tjedan.Znam te ptico!

Novac je kisik burze!

maliKopac:

čini mi se da od Belja jedno vrijeme ništa….citiram manager.hr ” Dobit Belja pala je za 14 PUTA u odnosu na 2005. Nasparm 100,4 milijuna, 2006. su zaradili samo 9,6 milijuna. Pao im je i ukupan prihod na 661,5 milijuna što je 19.7 posto MANJE od rezultata prije. Izvješće su poslali Zagrebačkoj burzi, no bez detaljnih objašnjenja ovakvih rezultata poslovanja. ” Sve u svemu, čini mi se da će Belje ispod 300 i to osjetno, a tek kad dođu pozitivni rezultati vidimo se opet na vim razinama. Pozdrav svima i eto, ja rasrodao svoju crkavicu. Ali, vratit ću se jednom 🙂

Ovo je potrebno objašnjavati samo onima koji su na burzi od jučer te novinarima početnicima.

Ove dvije godine nikako se ne mogu uspoređivati. U 2005. g došlo je otpisa duga od strane države te je na taj način uprihodovano cca 350M kn. Tog prihoda u 2006. godini nije bilo. Izgleda da neki jako brzo zaboravljaju.

Pozdrav

??? nakon ovoga, zaključujem: imali su oprost duga u 2005 pa si imali prihode tako velike….kaj im se u 2006 taj dug vratio ??? NIJE. i 2005 i 2006 krenuli su sa iste točke, ali su malo zaribali 2006. ništa strašno, ali NAŽALOST, dionca ne vrijedi ni da ode na veće razine gdje sam ju čekao…. Ne kažem da neće ić za koju godinicu, ali do tada ima i drugih dionica…. i meni je bilo žao prodati je, ali eto…. rezultati su tu, nikako dobri i to je to.


Vorda jesi li nedavno pisao da Belje treba kupiti pred izvješće i prodati tik pred izlazak?Čini mi se da tu taktiku upravo provodiš?! Aj priznaj da si kupio prije 2-3 dana i da ćeš prodati sljedeći tjedan.Znam te ptico!

Kupio jesam, ali nema žurbe sa izlaskom. Jedino ako se ne postigne super cijena.

Pozdrav

Ja ću Belje kupiti za koji dan i to za oko….275[smiley2]

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Ja ću Belje kupiti za koji dan i to za oko….275[smiley2]

tako je i meni target… kupnja oko 270 -275.01 🙂

Mislim da je sada malomkopcu zao sto je prodo belje pa je sada isfrustriran i nikako ne želi da dionica poraste.. Gle sigurno ces na nekim drugim dionicama isto dobro zaraditi..

[img][/img]


??? nakon ovoga, zaključujem: imali su oprost duga u 2005 pa si imali prihode tako velike….kaj im se u 2006 taj dug vratio ??? NIJE. i 2005 i 2006 krenuli su sa iste točke, ali su malo zaribali 2006. ništa strašno, ali NAŽALOST, dionca ne vrijedi ni da ode na veće razine gdje sam ju čekao…. Ne kažem da neće ić za koju godinicu, ali do tada ima i drugih dionica…. i meni je bilo žao prodati je, ali eto…. rezultati su tu, nikako dobri i to je to.

Jel ti to ne kužiš hrvatski ili me samo malo zaje..vaš.

Evo još jednom….u 2005 g. prihodi (pa i dobit) su bili tako visoki jedino iz razloga oprosta duga u visini 350M kn. Ovoga nije bilo u 2006. (i nikad ga više neće biti). Prihodi i rezultat iz poslovnih aktivnosti u 2006. g su neusporedivo bolji nego u 2005.

Pozdrav

Bez obzira što se slažem da će dionica verovatno down, ako je izvješće tako kakvim se prikazuje, opet tu puno stvari ne štima, odnosno to je sve namještanje. Nema logika da BLJE iz kvartala u kvartal radi bolje i bolje.
Kad određeni budu htjeli da ide gore, ići će…

Evo još jednom….u 2005 g. prihodi (pa i dobit) su bili tako visoki jedino iz razloga oprosta duga u visini 350M kn. Ovoga nije bilo u 2006. (i nikad ga više neće biti). Prihodi i rezultat iz poslovnih aktivnosti u 2006. g su neusporedivo bolji nego u 2005.

Pozdrav

slažem se sa tobom…zato sam uspio danas rasprodati belje i vidimo se ponovo na 270…tad će biti dobro za dokup…


P.E.: ” Zanimljiv je ovaj topic, svi forumaši su uvjereni da je ovo dobra dionica , međutim ona nikako da poraste…. ”
Kako ne raste? sada je 14,5% iznad cijene od 31.12., a to je mali pad od 30.03, kada se trzila po 330, sto je 24% rasta od Nove godine. Dakle, i investitori i spekulanti mogu biti sretni sto je BLJE na trzistu.

Neviđeni primjer optimizma i čisti dokaz da matematika ipak nije egzaktna nauka!
A koliko je to % U MINUSU u odnosu na stanje od 24-10-2007, kada je BLJE-R-A bilo 345,00???

Pa dajte ljudi konačno priznajte da to više nije ono kaj je bilo prošle godine do 10. mjeseca, da se trenutačno gubi debela lova, jer dok Belje nesigurno leluja, druge dionice lete!!!

superhero:

P.E.: ” Zanimljiv je ovaj topic, svi forumaši su uvjereni da je ovo dobra dionica , međutim ona nikako da poraste…. ”
Kako ne raste? sada je 14,5% iznad cijene od 31.12., a to je mali pad od 30.03, kada se trzila po 330, sto je 24% rasta od Nove godine. Dakle, i investitori i spekulanti mogu biti sretni sto je BLJE na trzistu.

Neviđeni primjer optimizma i čisti dokaz da matematika ipak nije egzaktna nauka!
A koliko je to % U MINUSU u odnosu na stanje od 24-10-2007, kada je BLJE-R-A bilo 345,00???

Pa dajte ljudi konačno priznajte da to više nije ono kaj je bilo prošle godine do 10. mjeseca, da se trenutačno gubi debela lova, jer dok Belje nesigurno leluja, druge dionice lete!!!


Moj post od 14.04.:
rocky:

bakulaz:

mauricije: ” http://www.poslovni.hr/39561.aspx ” Pretakali,pretaču i pretakat će profit tamo gdje je najvažnije (čitaj konzum)… Bez ikakve zloće,prestao sam vjerovati u ovu dionicu (dva puta ulazio-izlazio,zaključak:vrijeme gubio)smiley3

Toliko ima dionica što rastu i što će rasti da moraš napustiti Belje,ajde i sretno.
Dok su ATPL,KOEI;ADRS i ostale blue čip mirovale ja sam s Beljem kao formula 1 prošao pored njih tako moram biti zahvalan i pokazati vjernost a usput firma posluje sve boljesmiley1
Meni je dovoljno s Beljem 100% godišnje!”

Kakvih 100%?Pa prije dokapitalizacije je bilo na 350,palo na 235 (čini mi se) i nikada se nije oporavilo,a dokapitalizacija je bila daaaaaavno.Ma meni je Belje isto potencijal,ali jednostavno tu ne štima nešto i to morate priznati g. Todorić…

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


…Neviđeni primjer optimizma i čisti dokaz da matematika ipak nije egzaktna nauka!
A koliko je to % U MINUSU u odnosu na stanje od 24-10-2007, kada je BLJE-R-A bilo 345,00???…

a tjedan dana prije toga je bilo po 270…

Ako bolje bacis pogled na graf belja, vidjeti ces da, uz stalne uspone i padove, od travnja 2005 konstantno napreduje prema gore. Sve to potvrdjuje moju tvrdnju – BLJE je dobro i za investitore i spekulante! Neki misle da ce bolje zaraditi loveci valove, dok sam ja skloniji samo sjediti i cekati.


Pa dajte ljudi konačno priznajte da to više nije ono kaj je bilo prošle godine do 10. mjeseca, da se trenutačno gubi debela lova, jer dok Belje nesigurno leluja, druge dionice lete!!!

Gube samo naivci koji su kupovali 24.10. na ATH. Par dana kasnije, mudri su kupovali po 260-270, i do danas opet lijepo zaradili.

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

New Report

Close