BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odmah da vam najavim.

Iako sam fan jedne od TODEX-ovih kompanija i njezin, sada već, jedan od većih dioničara (uglavnom zahvaljujući “crnom petku” koji je meni ličio više na “bijeli Božić”, ali to je stvar perspektive 🙂 ) očekujem, a što sam već i prije napisao, da će visina iskazanih tražbina biti nerealno visoka.

Za razliku od nekih drugih sličnih situacija (npr. kod PSN Dalekovoda) ovdje barem imamo povjerenika koji može ne priznati neke od tražbina, pa će to njihovo bujanje ipak biti pod kontrolom.

Ali, što su veće tražbine to je bolja pregovaračka pozicija onih koji te tražbine potražuju.
Svaki racionalni vjerovnik bi ih nastojao prikazati u što većem opsegu.

S druge strane, i povjereniku je visoka razina tražbina potencijalni dokaz o svoj nemoralnosti u poslovanju I. T. (66) što s obzirom na podignute kaznene prijave sa svih strana kasnije može biti dokaz na sudu.

Tako da očekujem da će ovaj podatak, kada bude objavljen, stvoriti pritisak na cijenu TODEX-a.

Priznate tražbine napokon javne, koliko je Sberbankovih?

La vita e bella!

@Posejdon
Povjerenik ne moze sam “priznati ili nepriznati” trazbine.
To moze samo nadlezni Trgovacki sud i nitko vise.
Ovlasti povjerenika su vrlo ogranicene.Vjerovnici odlucuju o svemu izvan
ovlasti Suda!


… očekujem, a što sam već i prije napisao, da će visina iskazanih tražbina biti nerealno visoka.

Za razliku od nekih drugih sličnih situacija (npr. kod PSN Dalekovoda) ovdje barem imamo povjerenika koji može ne priznati neke od tražbina, pa će to njihovo bujanje ipak biti pod kontrolom.

Ali, što su veće tražbine to je bolja pregovaračka pozicija onih koji te tražbine potražuju.
Svaki racionalni vjerovnik bi ih nastojao prikazati u što većem opsegu…

…Tako da očekujem da će ovaj podatak, kada bude objavljen, stvoriti pritisak na cijenu TODEX-a.

Priznate tražbine napokon javne, koliko je Sberbankovih?



uzmite u obzir da će to sigurno biti tako, to su draži PSN-a i vidjeli smo u praksi kako to funkcionira na Badelu, Dalekovodu i inima… no ono što je ovdje dobro, da je ipak velika većina tih tražbina (potraživanja ili dugovanja, svejedno) ipak unutar grupe, odnosno prema majci Agrokoru, što smo imali prilike pročitati iz odgovora Uprave na pismo jednog većeg dioničara postavljeno na GS
ja iz tog crpim optimizam a i čitam između redaka očito nesuglasje u izjavama revizora i Uprave glede opstojnosti i neprekinutosti poslovanja, gdje Uprava tvrdi, baš suprotno revizoru, da operativno poslovanje nije upitno i da Belje ima budućnost
pa i ako bude BLJE-a opet po 2-3 kn danas, zašto ne!?


p.s.
jedno pitanje gosp.Lojtri, zašto sam ja toliko dugo kod vas na čekanju za prijateljstvo, da se nismo negdje zamjerili, možda sam vam prodao kakve dionice skupo ili vi meni jeftino, mogli bi to riješiti ili odbiti ili odobriti, ovako sam sav unervožen od čekanja

Dat ću ti mogući odgovor umjesto njega- i sam sam ti poslao zahtjev za prijateljstvo, ali tvoje postove i dalje nisam vidio tj. piše mi da je “zahtjev na čekanju”. Slično je bilo kod još nekoliko forumaša pa sam išao pogledati listu prijatelja i vidio da ste mi svi vi već unutra kao prijatelji pa bih sve vaše postove trebao normalno čitati, ali ih i dalje ne vidim!? Zbog toga sam vas čije postove ne vidim maknuo s liste prijatelja i sad šaljem zahtjeve iznova i nakon ponovnog prihvaćanja prijateljstva se postovi vide. Vjerojatno nekakav bug na poslovnom…

Ignore: KressoM, delux

Ramljak osporio Sberbankov dug… A ima i smisla s obzirom da je Sberbank krenuo sa ovrhama izvan RH…

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ramljak-ponistio-sberbankov-dug-objavio-kome-je-sve-agrokor-duzan-i-koliko/1006398.aspx

Ajmo onih 100.000 komada na prodaju pa da se dogovorimo kao ljudi oko cijene 😉

Ignore: KressoM, delux

ako se odluči da izloži nalog , neće dugo trebati da ga netko pokupi , iako i jučerašnje izlaganje pokazuje da se igraju , posebno kad se zna da u ponedjeljak kreće slobodno trgovanje i da mogu u nekom slučaju dobit i višu cjenu od trenutne

Ramljak priznao 41,23 milijardi kuna tražbina, osporio 16,54 milijardi

“Vjerovnici Belja imaju razlučna prava vrijedna 582 milijuna kuna od čega najviše Zagrebačka banka, 466 milijuna kuna. “

halfte trinken, halfte Šarcu geben

A banka najvise moze priznati otpisa, odlicno!

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Kaže Ramljak da Belje ne treba vratiti 1,6 mlrd kn nekom Mikuliću!!!!

Vaš link …

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

EBITDA za I-IX/17 simpatičnih 146 milijuna HRK.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=80562

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

New Report

Close