BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@lojtra

Koju god cijenu da staviš na nalog, u pravilu će se izvršiti po prosječnoj koju izračuna software.
Da npr. napišeš da kupuješ 500 komada po 20 kn, svejedno ćeš kupiti po indikativnoj od 11 kn jer je tih 500 komada premala količina da nešto promijeni…ali da međutim staviš da kupuješ npr 20.000 komada po 20 kn, onda bi ta tvoja ponuda digla inidikativnu vjerojatno na 15-ak kn i ti bi pokupio skoro sve što se nudi do te cijene, osim onih koji bi eventualno stavili ponudu za kupnju na više od 20 kn jer bi oni bili u redu kupnje prije tebe tako da to dizanje cijene u pravilu znači da ćeš kupiti prije ostalih, ali po istoj cijeni kao i ostali, tj. nitko ne može kupiti ni skuplje ni jeftinije, sve ide po jedinstvenoj cijeni…
Ukratko, prati indikativnu i ako treba diži po par lipa nalog prema gore tako da si uvijek malo iznad indikativne

sve vidim sada, i ako sam dobro shvatio iz ovog gore – koliku god cijenu stavio za prodaju – on na kraju trgovanja prodaje po indikativnoj (koju pak program sam računa ovisno o prosječnoj ponderiranoj cijeni zadanih naloga)?

ajmo staviti po strani jamstva koja postoje za sve tvrtke kćeri, odnosno pretpostavimo da će se to riješiti dokapom (pretvaranjem dugova u udjele) na razini agrokora kao što je najavljeno…. kolika bi u tom slučaju bila fer vrijednost dionice belja koja ima BV oko 29 kn i koja je u 2Q ostvarila 27 milijuna kuna dobiti?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Prodaja sve jača a ima nekih koji pošto poto moraju ući, sad je najveći rizik ulaziti jer se momentum pomalo gubi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

čemu nervoza , ovdje se čeka ponedjeljak i slobodno trgovanje dionicama belja..

a ovo je samo prikupljanje i priprema

Belje palo!? WTF??

Ste vidjeli? Jako se malo ljudi uspjelo postaviti ispod ovog sa 100 000 kom. A čak je bio dovoljno velikodušan da ne stavi nalog u zadnjoj sekundi tako da ovi koji nisu sklonili kupovne naloge ne razumijem ih.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovaj koji je pokušao izaći sa 100.000 komada je vjerojatno SZIF…mogao je to puno pametnije napraviti nego ovako bez veze srušiti cijenu ispod 10 kn

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


ajmo staviti po strani jamstva koja postoje za sve tvrtke kćeri, odnosno pretpostavimo da će se to riješiti dokapom (pretvaranjem dugova u udjele) na razini agrokora kao što je najavljeno…. kolika bi u tom slučaju bila fer vrijednost dionice belja koja ima BV oko 29 kn i koja je u 2Q ostvarila 27 milijuna kuna dobiti?

Da su placali kamate i obaveze,poslovali bi sa gubitkom.
Taj plus je umjetan i ne odgovara stvarnom stanju.

U sustini nalozi se izvrsavaju po onoj cijeni po kojoj ce se izvrsiti najveca kolicina. Clanak 200. Pravila ZSE.
Vaš link …

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ja sam jednom stavio na kupnji nalog po većoj cijeni nego je izvršena transakcija i nije mi prošao. Svađao sam se s brokerima, rekao mi je da sam imao premalu količinu. Ni danas ne vjerujem u to.

dražbe uravnoteženja u posebnom režimu su prava poslastica za one s brzim prstima, računalima, programima,
nekoliko puta sam se natjecao s automatskim nalogom, u milisekundama vrši promjenu i skače iznad/ispod tvoga ovisno o potrebi,
nije problem prodati ili kupiti malo, ali ozbiljne količine se teško trguju bez veće oscilacije cijene, sve u svemu zgodna igra za one koji znaju
što i po koliko hoće trgovati

p.s.
jedno pitanje gosp.Lojtri, zašto sam ja toliko dugo kod vas na čekanju za prijateljstvo, da se nismo negdje zamjerili, možda sam vam prodao kakve dionice skupo ili vi meni jeftino, mogli bi to riješiti ili odbiti ili odobriti, ovako sam sav unervožen od čekanja


ovaj koji je pokušao izaći sa 100.000 komada je vjerojatno SZIF…mogao je to puno pametnije napraviti nego ovako bez veze srušiti cijenu ispod 10 kn

Prije bi rekao da je skrbnički koji je tresao po bidu i prije nego se blokiralo trgovanje ali vidjeti ćemo do kraja tjedna. Ako je tako, onda se ovdje baš i ne treba gurati

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close