BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Preveliki ste vi optimisti-neće ova dionica još neko vrijeme, barem ne prema gore. Ali zasjat će opet sunce,u međuvremenu treba igrati na neke druge igrače. Jer kada Belje krene, trebalo bi to biti jako dobro. Ovo je igra za jako strpljive igrače čelićnih živaca. Mislim da više ne treba očekivati rast kao prošle godine, jedino ga treba dočekati!!! P.S. I da, Jamnica prodaje na akciji vino od Belja!

Vidiš agramer, grdno se varaš!Ovo nije dionica za strpljive i čeličnih živaca nego upravo obrnuto!Ona je za one tankih živaca i nestrpljive kao što sam ja!Kako?
Ja sam Belje kupio po 120kn prije 15 mjeseci i imam preko 150% prinosa,ako cijena naraste 50kn imat cu 200% prinosa u godinu i pol!
Ja sam uvjeren da će Belje bit već ove godine 500kn što znači preko 400% u niti dvije godine!!!!
Znači ovo je za nestrpljive i tankih živaca!

Novac je kisik burze!


rocky: ” vorda: ” Danas cijeli dan traje “iskrcavanje na Normandiju”. Jel to neko saznao rezultate za 1Q?[smiley14] Pozdrav ” Čini mi se da će izvješće biti jako dobro jer je cijena 305kn,to je dokaz!To je logika s burze moj vorda! ” Rocky,žao mi al bit će ona: Uzalud vam trud svirači… Nije ni meni jasno zašto,al slika tvoja odlučila da ova dionica upija sva sranja koncerna,kao bugačica… Daj bože da se varam…

Znaš što mene fascinira?Moja slika ima 51% dionica a ulaže silne milijune u Belje dok HFP i mi(sitni dioničari) hladimo j… i čekamo 50 milijuna dobiti u dvije godine!Jesmo li malo objesni?!

Novac je kisik burze!

Belje ide i ide ali polako.Ali to je dionica za strpljive i one koji imaju vremena.Ja to imam i nije mi neka frka.Tak i tak je ne prodajem do 4 znamenke.Ovo što se događa u zadnjih mjesec dana pokazuje da su se uključili igrači koji skupljaju i štopaju rast.Pitanje je samo do kada jer i njima će ponestati goriva za štopanje.Ono da sve Agrokorove dionice dobro stoje i rastu na tržištu pa to znaju već i klinci u vrtiću.Samo kod Belja je malo drugačije jer je to nova firma ali koja je napravila ogroman korak u poslovanju i tu nema tankih živaca.Tu samo radiš svoj posao a sve ostalo za tebe radi Toda i njegovi djelatnici.
Imam Belje već godinu dana i malo sam nadokupio ( na 290 ) ali uskoro idemo UP.


..Ovo što se događa u zadnjih mjesec dana pokazuje da su se uključili igrači koji skupljaju i štopaju rast.Pitanje je samo do kada jer i njima će ponestati goriva za štopanje…

Mislim da je svakom objektivnom jasno da se ne radi o štopanju cijene nego o obrani i to na razini od 305 kn.

Javio sam se u stvari jer sam htio reči da otkada imam dionice Belja trošim samo ABC i Buco sir. Ali to će se vidjeti tek u izvješću za 1H.[smiley2][smiley2][smiley2]

Pozdrav

Ajmo svi imatelji u šoping po zalihe beljskih proizvoda da dignemo dionicu.[smiley2]
Kao što sam već prije spomenuo, preporučam kulen ravni i sir baranjac.

Evo ga opet !

http://www.poslovni.hr/40736.aspx

Neumorni su !

Mene zanima jedna stvar poštovane kolege. Ne zanima me 2007, zanima me gdje će B biti za tri godine i da li je to realno razdoblje za unovčiti ovu dionicu? Možda 2010 odlučimo pričekati još 3 godine ???

E, da : ABC je mrak, baraanjac može proći (bolji mi je “francuski” sir, a kulen ravni moram tek degustirati!

Ko pod drugim jamu kopa nos

Belje u Osijeku predstavilo novi koncept svinjogojske proizvodnje

Novi koncept odvaja ženske od muških životinja i tako sprječava širenje različitih bolesti, npr. svinjske kuge

Damir Grgurić i Krešimir KutrovacBelje je u suradnji s osječkim Centrom za unapređenje stočarstva pokrenulo novi koncept svinjogojske proizvodnje u Hrvatskoj koji je odvojio ženske od muških životinja. Dok su ženske genetske linije smještene na nedavno izgrađenim i otvorenim beljskim farmama, najkvalitetnije muške pasmine beljskih nerasta PIC 337, 408 i 410 te Seghers nalaze se na specijaliziranim farmama kojima upravlja Centar za unapređenje stočarstva. Na njima će se, prema suvremenim svjetskim standardima, proizvoditi sjeme nerasta, a koje će se potom koristiti za umjetno osjemenjivanje krmača u Belju i za krmače njihovih kooperanata, ali će određena količina biti dostupna i zainteresiranim proizvođačima na slobodnom tržištu. Uz ovakav način proizvodnje sprječava se širenje različitih bolesti i omogućava se maksimalno korištenje muškoga genetskog potencijala. “Za potrebe Belja d.d. jednu farmu od 34 nerasta smjestili smo kod Donjega Miholjca, a druga će biti izgrađena na području općine Antunovac koja će za početak imati sto nerasta uz mogućnost proširenja kapaciteta i do 300 nerasta. Za objekt smo već ishodili lokacijsku, a sada radimo na pribavljanju i građevinske dozvole. Time će nam se povećati sadašnji kapacitet od 70.000 doza sjemena godišnje na oko 300.000 čime ćemo postati najveći nerastovski centar u Hrvatskoj”, najavio je prilikom jučerašnjeg potpisivanja ugovora o međusobnoj suradnji direktor osječkog Centra za unapređenje stočarastva Damir Grgurić. Prema njihovim podacima, u Hrvatskoj obuhvat umjetnog osjemenjivanja iznosi oko 25 posto, a istovremeno u zemljama EU umjetno osjemenjivanje svinja čini više od 85 posto. Samo Belje primjenom ovoga koncepta specijalizacije unutar svinjogojske proizvodnje želi maksimizirati učinke i povećati broj prasadi po jednoj krmači. Dok hrvatski prosjek prasadi po jednoj krmači iznosi 15, istovremeno se on na beljskim farmama kreće na razini 24 praseta, a potencijal jedne krmače može biti 28 prasadi. “Cilj nam je proizvesti 600.000 tovljenika unutar sustava Agrokor čime postajemo vodeća tvrtka u tome segmentu”, rekao je Krešimir Kuterovac, izvršni direktor Agrokora za stočarstvo, a što je sukladno prethodnim najavama Uprave Belja d.d. koja ove godine planira započeti realizaciju najveće investicije otkada su ušli u Todorićev koncern – izgradnju potpuno nove klaonice s kapacitetom od 600.000 tovljenika godišnje. Tako je uvođenje nove tehnologije uzgoja logičan korak u ostvarenju poslovnih ciljeva Belja u 2007. godini.

Belje se odlučilo za pet linija nerasta

Britanski PIC je vodeća internacionalna kompanija koja proizvodi genetski superiorne svinje i osigurava tehničku podršku za maksimizaciju genetskoga potencijala. Prodaje više od dva milijuna rasplodnih svinja godišnje. Do sada su razvili 19 različitih osnovnih linija. Belje se odlučilo za pet linija nerasta od čega su tri PIC-a, a preostale dvije belgijskoga Seghersa.

Osječki Centar za unaprjeđenje stočarstva

Osječki Centar za unapređenje stočarstva d.d. jedna je od triju ustanova u Hrvatskoj, utemeljena 1962. godine, koja se bavi proizvodnjom sjemena za umjetno osjemenjivanje. Pored nerasta u Centru imaju oko 20 bikova holstein i simentalske pasmine. U posljednjih nekoliko godina bilježe stalan porast prodaje. Godišnje prodaju oko 60% sjemena holsteinskih i 40% simentalskih bikova, a nerastovsko sjeme u 40% slučajeva kupuju pravne osobe.

Izvor: Poslovni dnevnik, 25.4.2007.

you think your special you do, i can see it in your eyes

Objektivno dionica sa vrlo velikim potencijalom. Kupiti i držati 2-3 godine.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Jeste li primjetili da svaki put kad iz Belja stigne novost o otvaranju nekog novog kapaciteta da se odmah najavi otvaranje uskoro još jednog novog?
Čestitike!

Novac je kisik burze!

BELJE se već duže vrijeme vrti na 300 malo gore malo dolje, mislim da će doći vrijeme za skok kakav smo gledali sa 200 na 300, a sada će sa 300 na 400 …

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


BELJE se već duže vrijeme vrti na 300 malo gore malo dolje, mislim da će doći vrijeme za skok kakav smo gledali sa 200 na 300, a sada će sa 300 na 400 …

Uprava je najavila ove godine prihode preko milijardu kuna al to našem tržištu ništa ne znači,očito belje ne izgleda perspektivno.Što raditi sad?ČEKATI i ČEKATI!!!

Novac je kisik burze!

što raditi? kupovati, a ne čekati 🙂

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

New Report

Close