BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo štima da nekužim, ali da je baš na prvi dan otvaranja po nikakvoj cijeni to trebao napravit?

@bbkk000

Da ti samo znaš kako izgledaju ugovori sa CERPOM!
Njima tržišna cijena uopće nije relevantna.
Oni ti vrednuju dionicu po NOMINALI.
Dakle, netko na ime povrata imovine od države dobije dionice Belja koji oni vrednuju po 40 kn/kom.
To ti je država.

Ako nećeš, uvijek možeš tužiti državu.
Tek te onda samelju.

🙂

La vita e bella!


@bbkk000

Da ti samo znaš kako izgledaju ugovori sa CERPOM!
Njima tržišna cijena uopće nije relevantna.
Oni ti vrednuju dionicu po NOMINALI.
Dakle, netko na ime povrata imovine od države dobije dionice Belja koji oni vrednuju po 40 kn/kom.
To ti je država.

Ako nećeš, uvijek možeš tužiti državu.
Tek te onda samelju.

🙂


Nažalost imam neka iskustva sa dotičnima ovako je išla situacija prvo DUDI pa AUDIO pa CERP i sad na kraju državne nekretnine. da ti vidiš koji su to ljudi,koji je to sklop razmišljanja…. Veselio sam se baš tom Mariću jer je najavljivao žestoku borbu protiv svih koji su “iskorištavali” sustav npr.90% koncsesija nikada nije naplaćeno, pitanje kako stoje sa naplatom zadnjih 20 -tak godina veznao na bilo kakvu drž.imovinu itd.da ne nabrajam ..stvarno sam pomislio da će on donjet nekaku prevagu,kako sam se prevario. … koju štetu ti ljudi rade kao da je to njegova prčija..kao da su to njegove dionice,pa to je drž.imovina i njome se mora gospodarit a ne pazarit. Kažu Belje je nacionalni interes i nema prodaje zemlje niti nasljeđivanja koncesije,i to je uredu svako sebe štiti a ovaj proda/prenese ili što već dionice u najosjetljivijem trenutku. Nemam riječi

Sve bi bilo dobro, da nije jamstava.

S obzirom na izdana jamstva svaka kuna ovdje je velika kocka.

Mislim da je i zbog uravnotržene dražbe cjena skočila jer se guraju kako bi šta više njih kupilo.
Viditi ćemo u redovnom trgovanju ako dođe do toga drugi tjedan gdje će cjena po dionici.

Zbog uravnotežene je pala. I to samo zbog dvojice prodavača kojih danas više nije bilo.

Kažu ; nemam pojma
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/cd3tnkqYWbJKJ0MKKt7EwA==.pdf

Grga, pa kada nisu bili ni jasni razlozi pada, jasno je da nisu jasni ni razlozi opravdanog rasta. Kad će više doć kraj drukerima i zagovarateljima propasti svega? Ja osobno želim da sve raste, neovisno jesam li unutra ili nisam. Drukere nikad neću shvatiti.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.


Sve bi bilo dobro, da nije jamstava.

Da je sve dobro, cijena bi već sada stremila prema BV-u, tj. prema 29 kn.
Na svakome je da procijeni hoće li se jamstva uspješno riješiti ili ne, odnosno hoće li kroz par mjeseci cijena prema 20 kn ili nazad na 3-4 kn…sukladno tome svatko treba sam odlučiti hoće li i koliko investirati u Belje. Uvijek postoji rizik, ali ovdje postoji i mogućnost natprosječne zarade.

Ignore: KressoM, delux

..nisam pravnik , ali laički rečeno…..je-beš proceduru upisa jamstava…jamstva su konzumirana- potrošena ..znači za sve sudionike su vrijedila …… / zato ne treba njihovu snagu ingnorirati/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pročitajte najnoviju naslovnicu u jutarnjem i sve će vam biti jasno. Kad izađu tablice svih koji potražuju novac od Agrokora ima da bude cifra ajme po revizoru koji se već sada pribojava da su gubitci daleko veći
http://online.jutarnji.hr/


Zbog uravnotežene je pala. I to samo zbog dvojice prodavača kojih danas više nije bilo.

Mislim da je pravo pitanje zašto su ta dvojica prodavača (20000 + 13000 kom) u petak prodavali doslovno “pod svaku cijenu” (na kraju ispalo 2,47)……ako su se mogli istresti i po 4-5kn?
Ovo ipak nije VDKT, koji je već u stečaju, odlazi za koji tjedan u povijest (njuskalo) i realno, pitanje je vrijedi li i tu 1kn po koliko je rasprodan……

New Report

Close