BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sto bi ponistavanje nezakonito datih jamstava, sto sada trazi KBZ, znacilo za dionicu belja i dionicare? Moze li netko napisati kolka je knjigovodstvena vrijednost Belja? Hvala



kolega, imam 130 postova u zadnjih mjesec dana. Od kud sam se ja to probudio?
Smanji teorije zavjere.

Istina, sry, možda si promijenio avatar pa te nisam prepoznao.

Ali i dalje stoji da je Vau vau 100% pogođen nick za osobu koja piše iza njega.
[/quote]
Da ste Više slušali nickove koji su pisali negativno o Agrokoru sada ne bi imali takve gubitke. Još prije 3 godine sam pisao da će Agrokor doći na kraju kao poslastica, zakuska strancima koji će na kraju postati vlasnici većine onoga što je Agrokor posjedovao. Nisam to pisao iz neke zlobe i zašto smatrate da su zlobni svi oni koji pišu da ovdje tek slijede najveće patnje i muke.
Čak su mi iz toga razloga i poništili prvobitni nick pod kojim sam pisao od 2007 godine jer tada ništa protiv Gazde nije smjelo proći kroz medije u tako čvrstoj šaci ih je držao.
Naročito kada su mirovinci dokapitalizirali Ledo po 8000 da bi se provela kupnja Merkatora bilo je očigledno da je sve napumpano. Agrokor je poslovao samo na području bivše Juge a odatle se još prije par godina raja počela raseljavati, strani trgovački lanci su okupirali te bivše republike mnoštvom trgovačkih centara i bili su daleko jeftiniji od robe koju je prodavao Agrokor. Osim toga iz Agrokora se isisavala lova, zaduživao se po zelenaškim kamatama, kupovali su sve i svašta, obilato sponzorirali političke stranke, uhljebljavali i ….
Svakom iole razumnom je već nakon kupovine Merkatora bilo jasno gdje će sve to završiti, a sad se svi prave mutavi, ako se ne prave onda su doista mutavi i ne zaslužuju te visoke položaje koje zauzimaju u društvu i državi, onda su nesposobni da upravljaju jer ne mogu predvidjeti osnovne probleme.
Zato u budućnosti više obraćajte pažnju na one koji pišu ono što Vama ne odgovara jer do sada se njihova argumentacija pokazala daleko istinitijom.
Ovdje su neki likovi zadnjih mjeseci o Agrokoru i tvrtkama kojima upravlja pričali bajke a tržište je jučer pokazalo u kojem smjeru sve to ide. Nažalost tu još nije kraj i mnogi će pored svega što su do sada izgubili izgubiti još i novog svježeg novca. Tvrdoglavost na burzi vodi ka jedinom ishodu – gubitku.

@ bananarama

Ja, osobno, ne pišem negativno o Agrokoru niti o cijelom slučaju. Pišem ono sto mislim i kako vidim problem i njegovo rješenje. Mene osobno ne mora nitko poslušati. Pišem isključivo zato da ljudi shvate na koji način će se vjerojatno rješavati problem dugova i kako se u trenutnoj situaciji vrednuje dioničarski kapital. Mene ne mora apsolutno nitko poslušati i svatko tko to čita će učiniti sam prema svim dostupnim informacijama, vlastitom iskustvu i saznanjima.

Osobno bih volio da dionicari ne izgube novac, al zasad puno toga ide u neželjenom smjeru. Naprosto ne postoji modalitet, ni način u kojem bi oni povratili vlastita ulaganja pogotovo ona ulaganja koja su napravljena prije vise mjeseci ili godina. Čak i da se ukinu sva jamstva bez njihove stvarne naplate, zbog visine dugova će na neki način vjerojatno doći kroz njihov otpis i zamjenu dugova kapitalom do njegovog razvodnjavanja. Zbog toga su rizici ulaganja u vlasnički kapital Agrokorovih ovisnih društava vrlo visoki. Razumjevanje i ispravna percepcija tih rizika jest ključ uspjeha ulaganja u Agrokorova društva.

Da, kupio nešto Belja na 2,47 u petak ( između 11 i 12 sati uravnotežena cijena je bila 6,42-6,50 kn), da bi pred sam kraj dražbe netko stavio nove količine na prodaju ispod 1 kn (nažalost nemam snimljeno)


Sto bi ponistavanje nezakonito datih jamstava, sto sada trazi KBZ, znacilo za dionicu belja i dionicare? Moze li netko napisati kolka je knjigovodstvena vrijednost Belja? Hvala

https://www.mojedionice.com/dionica/BLJE-R-A

Ajd netko tko kuži kako se određuje konačna cijena po kojoj će proći trgovanje ovdje neka napiše u detalje. Hvala unaprijed!

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Imaš na ZSE….20 stranica morAš pročitati. Prekomplicirano.

Lojtra, daj link. Nalazi samo .xls dokumente s popisom dionica.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

tko zna hoće li se i danas opet pojaviti neki djed mraz kao u petak koji nas je onako počastio na kupnji? :-))

p.s. bilo bi super da ovaj tjedan belje napravi ukupno 500.000 kuna prometa jer onda bi idući ponedjeljak trgovanje bilo redovno tj. cijeli radni dan 🙂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

http://zse.hr/default.aspx?id=32820
Klikni na ono plavo…Priručnik.

Daj nek netko u 12:58 opali screenshot naloga, pa cemo vidjeti po kojoj cijeni je proslo trgovanje i koliko, pa cemo moci dobiti bolji uvid kako se odredjuje cijena. Ne znam da li cu biti na kompu u to vrijeme. I nek stavi tu screenshot. Hvala

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Bid je na 5.12 kn a ask na 4.05 kn.

Kako ce se izvršiti transakcija!?

New Report

Close