BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako dobro računam novi BV je točno 40 kunića.

Toliki je bio i u dokapitalizaciji.

La vita e bella!

Al koliko ja shvacam tek u trećem kvartalu su trebala biti ispravljena potraživanja izmedju članica Agrokora. Drugim riječima, taj se minus u prvih 6 mjeseci ne vidi. Mislim da bi to uprava trebala komentirati da dioničari znaju točno, na čemu su. To ne vrijedi samo za Belje. To vrijedi za sva Agrokorova društva.

Krivo sam računao.

BV je 29,25 kn.

La vita e bella!


Samo treba biti oprezan i sagledati širu sliku.
Ostvarena dobit nije sasvim dobar parametar jer u najvećem djelu godine zbog Lexa nisu plaćali svoje obaveze.

ja i gledam širu sliku… obveze jesu velike, poglavito KO, a i revizor je dao opasku, za razliku od Uprave, da s takvim utegom održivost i neprekinutost poslovanja dolazi u pitanje, međutim: većina tih obveza je unutar (prema) povezanim osobama, pa nije sine isto jesi li dužan mamici i tatici ili zločestoj banci direktno!
vidjet ćemo, ja sam optimist

Te obveze nisu ispravljene. To je učinjeno nakon 2. kvartala i to će teretiti buduće rezultate. Ne vjerujem da će se pokretati trgovanje dok se to ne ispravi. Time bi prikazali nekorektno financijske obveze i poslovne rezultate ovisnih društava Agrokora.

A dobit za 2016 g….Koliko ono? 144 mil kn?😋


Te obveze nisu ispravljene. To je učinjeno nakon 2. kvartala i to će teretiti buduće rezultate. Ne vjerujem da će se pokretati trgovanje dok se to ne ispravi. Time bi prikazali nekorektno financijske obveze i poslovne rezultate ovisnih društava Agrokora.

Ne slažem se kolega… Korekcije su rađene na razini Agrokor grupe za 2016. god… Prema tome ovdje se već vide

Miami nam je danas posebno nabrijana.
Ali je valjda to takakv dan. 🙂

Ovo je zadnja cijena kojom se trgovalo ovom dionicom.
Bilo je davno, ali je istinito.

La vita e bella!

Iz tvojih usta…..iako ja o prodaji prije 50kn ne razmisljam

Postovani kolege-dionicari koji pisu na ovoj temi “hvalospjeve” ovoj tvrtki kao da zive u nekom paralelnom i imaginarnom svijetu i kao da je drustvo bez ikakvih obaveza i jamstava i iako je i ovlasteni revizor napisao opasku o odrzivosti poslovanja.
U navedenom periodu ,firma je najvecim djelom poslovala pod “staklenim zvonom” Lex Agrokora,dakle nije placala obaveze.
U istom periodu BELJE je jamcilo za novi roll-up kredit velikog iznosa.
Nema valjda nista u firmi da nije pod zalogom ili hipotekom,zar ne?
Jos se NISTA ne zna o buducnosti ,odnosno o potencijalnoj nagodbi.
Mislim da je malo vjerovatno da HANFA otvori trgovanje prije nego se sazna vise vezano za restrukturiranje i (potencijalnu)nagodbu,kako koncerna tako i tvrtki-kceri u sastavu istog,posebno onih koji su i jamci .
Govori se o dugu od 58 milijardi kuna i potencijalnom otpisu 70% duga za odrzivost poslovanja onih koji nisu bili u roll-up shemi.Kako to ostvariti?Kako ce sudovi presuditi “vani” u mnogim ovrsnim sporovima?
Puno je ovdje otvorenih pitanja i neizvjesnosti.Bas me zanima kako ce HANFA odluciti vezano za nastavak trgovanja!

Belje d.d. je u prvom polugodištu ove godine poslovalo s dobiti od 11 milijuna kuna, što je znatno bolji rezultat nego u istom razdoblju lani, kada je ostvarilo gubitak od 46,9 milijuna kuna, pokazuje nekonsolidirano, nerevidirano financijsko izvješće objavljeno u utorak.
Ostvareni rezultat znatno je bolji u odnosu na isto razdoblje prošle godine, uglavnom zbog kontinuiranog provođenja mjera poboljšanja efikasnosti poslovanja, kaže Uprava u financijskom izvješću.
Ukupni prihodi Belja bili su u tome razdoblju 677,5 milijuna kuna odnosno 8,7 posto manji nego u istom lanjskom razdoblju.
Istodobno, ukupni rashodi smanjeni su za 15,56 posto, na 666,52 milijuna kuna.
Ukupna imovina Belja d.d. krajem lipnja iznosila je 3,15 milijardi kuna, što je za 0,2 posto više u odnosu na kraj 2016. godine, uglavnom zbog povećanja na stavkama potraživanja.
Belje je na razini grupe u prvom polugodištu ostvarilo dobit od 11,4 milijuna kuna, nakon gubitka u istom lanjskom razdoblju od 48,7 milijuna kuna.

Nisam dioničar Belja ali ću svakako postati nakon ovakvog raspleta. Firma strava,veseli me što je Ramljak potvrdio da očekuju ogromnu dobit kroz koju godinu. Pa koliko je tamo novaca uloženo,šta je sve napravljeno i koje proizvode ima bilo bi to i zasluženo…

New Report

Close