BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dunlop, pretpostavljam da mislis da netko preuzme postojece dionice Belja u vlasnistvu Agrokora na ime duga.

Pitanje, jesu li te dionice, ili dio njih, vec zalozene? I to mimo ovog solidarnog jamstva.
Osim toga, jesu li i same nekretnine Belja zalozene? Pokrivaju li te dionice sve dugove?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Dunlop, pretpostavljam da mislis da netko preuzme postojece dionice Belja u vlasnistvu Agrokora na ime duga.

to da..ali zapravo u javnosti (taj jankovic vec 2 puta u interviewima) je bilo receno preuzeti dionice Agrokora a na ostali dug (koji se nebi pokrio dionicama jel je ocito da je vrijednost manja od iskazane i na osnovu koje su dobili kredit) smanjit kamatu i kroz dobit agrokora vracati dug.

Isto tako ako gase agrokor to onda nema smisla (a ramljak je vise puta najavio takvu mogucnost).
Postoji i mogucnnost prodaje tvrtki kceri od agrokora (sta su predlagali rusi ali su istodobno rekli da navodno ramljak ne zeli u tom smjeru jer ne zeli drazbu preko koje bi se postigla najbolja cijena).
Ili zamjena za dionice tvrtki kceri..

Ali to mi se cini predobar scenarij za nas. pogotovo u slucaju banaka. mislim da njima nije u nikakvom interesu preuzeti firme nego dobiti kes. I ne vjerujem u nikakve ruske preteznje i nekakvu geopolitiku.mislim da je iza svega samo financijski interes.

nekuzim se u te dokapitalizacije i kolko je to komplicirano napraviti. Vec smo je imali na slucaju belja ali to je bio jedan vlasnik koji je to radio. ovdje je brdo vjerovnika. Nekog analiticara sam slusao na tv da je takvo vrsta dokapitalizacije kompliciran i dugotrajan proces.
ali i ja se bojim da bi na kraju moglo doci bas do tog najcrnjeg scenarija za nas.

Zorangutan,

ma možeš mislit, neš ti stručnjaka…

Čovjek živi od burze a ti?


Zorangutan,

ma možeš mislit, neš ti stručnjaka…

Čovjek živi od burze a ti?

ma kako da ne, buffet mu nije ni do koljena, dapače čujem da ide po savjete kod njega,hahaha

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zorangutan,

Živi od burze, trguje kod nas i u Aziji i putuje po svijetu.
Javi se kada mu budeš ravan.

Jedina mana, ima puno godina kao i ja.

trgovati u aziji možeš i iz svoje fotelje, a svatko od nas putuje prema svojim afinitetima i potrebama… te spike tko ima većega ili tko je jači prerastao sam još u vrtiću, no ako te lik i njegove pričice fasciniraju, to je tvoja stvar, ja do njegovog mišljenja držim koliko i do lanjskog snijega, zato mi je na ignore (a vidim da nisam jedini)

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zorangutan,

piše stavri koje ne voliš čuti.

Bolje bi bilo da ga ponekad i poslušaš.


Zorangutan,

piše stavri koje ne voliš čuti.

Bolje bi bilo da ga ponekad i poslušaš.

ne radi se o tome nego lik piše isključivo crnjake i predviđa kataklizmu gdje god piše, uglavnom teška negativa…ja volim pročitati svaki post koji ima racionalan i korektan pristup te koji jednako razmatra pozitivne i negativne scenarije, a toga kod njega nema- samo vječita negativa na n-tu…zato njegove postove obavezno preskačem, a ti kako hoćeš-tvoja stvar….pozdrav pa da ne davimo s time više temu belja

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Agrokor je 12. rujna 2007. povećao temeljni kapital Belja za 2,7 milijuna dionica, nakon što je prije toga proveo preuzimanje.

Agrokor je morao objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva, ali to nije napravio. Agrokor je prema rješenju Hanfe morao u roku od 60 dana objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva Belje, odnosno za preuzimanje 32 posto dionica na burzi, što je tada stajalo 790 milijuna kuna. Na kraju je Todorića spasio ministar financija Slavko Linić, koji je prvo smijenio tadašnjeg šefa Hanfe Antu Samodola.

SeRija
Agrokor je 12. rujna 2007. povećao temeljni kapital Belja za 2,7 milijuna dionica, nakon što je prije toga proveo preuzimanje.

Agrokor je morao objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva, ali to nije napravio. Agrokor je prema rješenju Hanfe morao u roku od 60 dana objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva Belje, odnosno za preuzimanje 32 posto dionica na burzi, što je tada stajalo 790 milijuna kuna. Na kraju je Todorića spasio ministar financija Slavko Linić, koji je prvo smijenio tadašnjeg šefa Hanfe Antu Samodola.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoricevi-pomagaci-4-dio-kako-je-linic-micao-ljude-koji-su-se-usudili-taknuti-u-todorica/1001495.aspx

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79


SeRija
Agrokor je 12. rujna 2007. povećao temeljni kapital Belja za 2,7 milijuna dionica, nakon što je prije toga proveo preuzimanje.

Agrokor je morao objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva, ali to nije napravio. Agrokor je prema rješenju Hanfe morao u roku od 60 dana objaviti ponudu za preuzimanje cjelokupnog društva Belje, odnosno za preuzimanje 32 posto dionica na burzi, što je tada stajalo 790 milijuna kuna. Na kraju je Todorića spasio ministar financija Slavko Linić, koji je prvo smijenio tadašnjeg šefa Hanfe Antu Samodola.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoricevi-pomagaci-4-dio-kako-je-linic-micao-ljude-koji-su-se-usudili-taknuti-u-todorica/1001495.aspx

agrokor je bio država u državi i radio je što je htio, nitko mu se nije usudio suprotstaviti, no sad je i tome došao kraj.
što se tiče budućnosti firmi kćeri i samog koncerna, iz podataka se vidi da prehrambena i poljoprivredna divizija rade odlično i nema sumnje da će te firme opstati i uspješno se razvijati… sad je samo stvar nagodbe na koji način će se riješiti jamstva tih tvrtki i ukupni dugovi agrokora. najlogičnije i najlakše provedivo rješenje bilo bi otpis dijela potraživanja vjerovnika, pretvaranje dijela potraživanja u udjele u agrokoru i ostatak isplata potraživanja iz poslovanja koncerna/tvrtki kćeri ili 50% pretvoriti u udjele, 50% otplatiti u par godina kroz rate
u svakom slučaju, treba vidjeti prvi prijedlog nagodbe, ali šteta bi bilo razbucati cijeli agrokor jer taj sustav, kad se riješi rastrošnog i iracionalnog poslovanja bivšeg gazde, može dobro i profitabilno poslovati

Ignore: KressoM, delux


http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoricevi-pomagaci-4-dio-kako-je-linic-micao-ljude-koji-su-se-usudili-taknuti-u-todorica/1001495.aspx

Samo zbog pljačke stotina malih dioničara i pribavljanja imovinske koristi Agrokoru, SLinić bi trebao odguliti u Remetincu barem 5 godina. Očekujem da ga Povjerenstvo pozove na saslušanje, naravno i DORH.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close