BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://www.hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/sto-ce-biti-s-malim-dionicarima-koncerna-48999
A što ako postojeći mali dioničari ne prodaju te dionice prije nego se vjerovnici dogovore ili ako se ne dogovore pa Agrokor ode u stečaj? Tu postoje dva scenarija. Prvi je dogovor vjerovnika. Ako se vjerovnici dogovore vjerojatno će doći do bitnog umanjenja imovine kompanija, sukladno tome razrijedit će se i onaj dio koji vaše dionice predstavljaju.

Nije mi jasno da ovako ekonomsti pišu, da će u slučaju nagodbe doći do bitnog umanjenja imovine… kako će na primjeru Belja doći do umanjenja imovine?


Naravno da ce doci do bitnog umanjenja vrijednosti dionica(razrjedivanja),odnosno dokapitalizacija.O tome je vise puta pisano i ovdje

sta ne postoji i mogucnost debt to equity swap? U tom slucaju nema razvodnjavanja nego samo zamjene duga za dionice?


sta ne postoji i mogucnost debt to equity swap? U tom slucaju nema razvodnjavanja nego samo zamjene duga za dionice?

Mislim da ce najprije doci do dokapitalizacije kojom ce se dio duga pretvoriti u vlasnicke udjele!

Na žalost ne vidim što kolega Bisakovi piše, ali debt to equity swap je razvodnjavanje. S tim da za sada nema potrebe kod Belja raditi debt to equity swap jer obvezne nisu previsoke. Prvo Belje mora preuzeti neke obaveze.


Mislim da ce najprije doci do dokapitalizacije kojom ce se dio duga pretvoriti u vlasnicke udjele!

Neki strucnjaci (Jankovic iz merctora npr.) kazu da je debt to equity swap najbolje rijesenje..
Neki drugi (zaboravih ko) spominju isto tako da je dokapitalizacija prilicno kompliciran i dugotrajan proces.

vidjet cemo. naravno nama debt to equity swap bi ovu pricu napravio idilicnom. konacno belje van ralja agrokora i sa dobiti. to bi dionicu sigurno lansiralo na barem 40tak kuna (kad bi vjerovnici dosli do nekog sporazuma).
ako dodje do razvodnjavanja onda


Na žalost ne vidim što kolega Bisakovi piše, ali debt to equity swap je razvodnjavanje. S tim da za sada nema potrebe kod Belja raditi debt to equity swap jer obvezne nisu previsoke. Prvo Belje mora preuzeti neke obaveze.

zasto je to razvodnjavanje ako samo preuzmu dionice za dug?



Na žalost ne vidim što kolega Bisakovi piše, ali debt to equity swap je razvodnjavanje. S tim da za sada nema potrebe kod Belja raditi debt to equity swap jer obvezne nisu previsoke. Prvo Belje mora preuzeti neke obaveze.

zasto je to razvodnjavanje ako samo preuzmu dionice za dug?
[/quote]
Zato jer ce izdati veliki broj novih dionica da bi se firma dokapitalizirala (solidarna jamstva)!
Ni po jednom mogucem scenariiu,ja ne vidim drugu mogucnost .
Bez dokapitalizacije od strane banaka i vjerovatno dobavljaca,u kojima ce postojeca potrazivanja biti pretvorena u NOVE dionice,ne vidim rjesenje.
I trebate biti sretni ako se vjerovnici tako dogovore.Ako ne,ostaje stecaj gdje sadasnji dionicari gube sve.


Na žalost ne vidim što kolega Bisakovi piše, ali debt to equity swap je razvodnjavanje. S tim da za sada nema potrebe kod Belja raditi debt to equity swap jer obvezne nisu previsoke. Prvo Belje mora preuzeti neke obaveze.

Dokapitalizacija je daleko izglednija,po meni ili stecaj!
Belje je vec preuzelo obaveze izdavanjem solidarnih jamstava.
To je dakako moj stav i misljenje.


Zato jer ce izdati veliki broj novih dionica da bi se firma dokapitalizirala (solidarna jamstva)!

U slucaju dokapitalizacije da. Ali mislim da je spominjana mogucnost zamjene duga za dionice npr. Agrokora (iako Ramljak spominje gasenje agrokora pa ce se to valjda i desiti).
Nije spominjao izdanje novih dionica. Mozda se to podrazumjeva (slab sam na tom podrucju).



Zato jer ce izdati veliki broj novih dionica da bi se firma dokapitalizirala (solidarna jamstva)!

U slucaju dokapitalizacije da. Ali mislim da je spominjana mogucnost zamjene duga za dionice npr. Agrokora (iako Ramljak spominje gasenje agrokora pa ce se to valjda i desiti).
Nije spominjao izdanje novih dionica. Mozda se to podrazumjeva (slab sam na tom podrucju).
[/quote]
Spomenuta je i dokapitalizacija i to vise puta.

Biti će kako bisakovi kaže!
Iskustvo je na njegovoj strani.
I njemu i meni bi bilo bolje da imamo manje iskustva i manje godina .).


Biti će kako bisakovi kaže!
Iskustvo je na njegovoj strani.
I njemu i meni bi bilo bolje da imamo manje iskustva i manje godina .).

ma možeš mislit, neš ti stručnjaka…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close