BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko dreke nizašto.

Onaj tko ne zna vladati biva sluga.
Prirodni zakon na djelu.
Imali smo priliku pa ju nismo iskoristili.
Plodna zemlja neće nestati, a novi Gazda će vjerojatno biti ekonomski mudriji.
Neću plakati za Todorićem.

La vita e bella!

Ovi domoljubi su to sve prisvojili i prodali strancima. Njih 10 tak domoljuba je prisvojilo sve. Ono sto su nase generacije stjecale stoljecima.
Nije se napravio IPO da ne bi stoka sitnog zuba Hrvata nesto zaradila.
Sve njima i ovima koji ih placaju.
Nije kao u Ceskoj da se dozvolilo svim Cesima sudjelovanje u rastu zemlje.
Ova zemlja je zemlja njih 10 a postati ce zemlja stranih gospodara. Vi ste rulja.

Ne treba plakati za Todoricem. Treba plakati za tim kako Hrvati nisu bastinili zemlju koju su im.ostavili njohovi pretci. Pa cak i da su prodali imovinu, ali da su Hrvati imali koristi.od te imovine. Od te imlvine je imalo koristi njih 10. Ostali nista. Roblje.
U Ceskoj , Slovackoj, Madjarskoj je potpuno drugacije. Kod njih su radjeni IPO i zaradili su id bastine.
Ova zemlja nije zasluzila.postojati.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Koliko dreke nizašto.

Onaj tko ne zna vladati biva sluga.
Prirodni zakon na djelu.
Imali smo priliku pa ju nismo iskoristili.
Plodna zemlja neće nestati, a novi Gazda će vjerojatno biti ekonomski mudriji.
Neću plakati za Todorićem.


Ti si jedan od jadnika moji cete sve izgubiti na belju. Spasavate sto se.moze spasiti. Zasto nije nalravljen ipo pa da i ti zaradis ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Renči, ako je ovo istina šta pišete želim mu javno suđenje na trgu bana J.Jelačića


Ohrabrujuće!
Iz izvještaja za I-VIII 2017.

2.3.1. Kompanije u poslovnoj grupi Poljoprivreda: Belje d.d.
2.3.1.1. Financijski rezultati od početka godine i ključni financijski pokazatelji učinka Financijski rezultati* I-VIII 2017 (mil. HRK )
Prihod
828
EBITDA
128
EBITDA %
15,5%

Ključni financijski pokazatelji učinka I-VIII 2017
Bruto marža %
32,6%
Dani naplate potraživanja
90 dana
Dani zaliha
206 dana
*NAPOMENA: Procijenjeni rezultati
2.3.1.2. Komentari na tekuće poslovanje
 Povećanje prihoda od prodaje u kolovozu uglavnom se temelji na visokim prinosima poljoprivrednih kultura (pšenice, uljane repice, suncokreta) i rajčice. Stočna hrana, međutim, i dalje predstavlja izazov zbog problema sa sirovinama u prvom tromjesečju 2017. i otkazivanja narudžbi od strane vanjskih kupaca.
 Visoki prinosi poljoprivrednih kultura prodani u kolovozu, zajedno s uštedom troškova, niskim troškovima sirovina i odličnim naturalnim pokazateljima u stočarstvu rezultirali su EBITDA maržom od 15,5%.
 Zalihe u kolovozu su otprilike na istoj razini kao i u srpnju.

http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/izvanredna-uprava-objavila-mjesecno-izvjesce-za-rujan-2017/ [agrokor.hr]

da, ovo izgleda vrlo, vrlo dobro…a vidimo i da su već krenula određena pretumbavanja dionica.
bit će zanimljivo kad krene trgovanje, a cijene po kojim će se trgovati mogle bi biti pozitivno iznenađenje (osim ako ne bude žrtvovanja dijela dionica radi namjernog rušenja da se u startu ulovi u mutnom)

Ignore: KressoM, delux

Nemojte mjesati stvari. Da, Belje moze prezivjeti. Ali pitanje je sto ce od toga imati trenutni dionicari i oni koji ce to postati prije nego se odradi nagodba.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ti si jedan od jadnika moji cete sve izgubiti na belju. Spasavate sto se.moze spasiti. Zasto nije nalravljen ipo pa da i ti zaradis ?

Baš lijepo da se brineš za mene, ali ti toplo prepručam da to ne činiš jer vidim da se uzrujavaš.
A to nije dobro za ten.

Moji novci, moja briga.
Moja ulaganja, moj rizik.

Ako se ja dobro s tim nosim, ne vidim razlog zašto bi se ti brinula.

Sve će na kraju ispasti dobro.
A još bolje bez Todorića.

🙂

La vita e bella!

Ja se ne uzrujavam zbog tvojih novaca. Nego zbog gluposti ove drzave.
To je uvjerljivo najgluplji slavenski narod. Nije slucajno da nije imao 800 godina drzavu. Pa ce sada i ovu izgubiti :)) . Srbija, Slovenija i ostali su miljama ispred. Miljama.
Sada ce na tim jadnicima svi zaraditi osim.onih koji su to stvarali.
Dok umirovljenici prekapaju po kontejnerima Todoric i Valentic imovinu generacija ( samo oni, a ne i hrvatski umirovljenici ili skokarci ) trpaju u svoje dzepove i za sitne pare prepustaju stramcima. Madjarski umirovljenici ne kopaju po kontejnerima. I nece. A nasi cd sve vise

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ovi domoljubi su to sve prisvojili i prodali strancima. Njih 10 tak domoljuba je prisvojilo sve. Ono sto su nase generacije stjecale stoljecima.
Nije se napravio IPO da ne bi stoka sitnog zuba Hrvata nesto zaradila.
Sve njima i ovima koji ih placaju.
Nije kao u Ceskoj da se dozvolilo svim Cesima sudjelovanje u rastu zemlje.
Ova zemlja je zemlja njih 10 a postati ce zemlja stranih gospodara. Vi ste rulja.

Ne treba plakati za Todoricem. Treba plakati za tim kako Hrvati nisu bastinili zemlju koju su im.ostavili njohovi pretci. Pa cak i da su prodali imovinu, ali da su Hrvati imali koristi.od te imovine. Od te imlvine je imalo koristi njih 10. Ostali nista. Roblje.
U Ceskoj , Slovackoj, Madjarskoj je potpuno drugacije. Kod njih su radjeni IPO i zaradili su id bastine.
Ova zemlja nije zasluzila.postojati.

mislim da grijesis..u rusiji, slovackoj, ceskoj i poljskoj su danci pokupovali jako puno zemlje..farmi..htjeli su i u hrvatskoj i srbiji..ali im je bilo skupo …uglavnom jako malo je narod vidio od tih para..na tim poljoprivrednim kompleksima radi jako malo slovaka, ceha ili poljaka…uglavnom su to ukrainci a u slovackoj u poslijednje vrijeme srbi..
a iz belja, pika vinkovci, vupika samo u posljednjih par mjeseci je otslo nekoliko tehnologa, vrhunskih strucnjaka..to je ono sto zabrinjava….

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
Prihod

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
828

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
EBITDA

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
128

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
EBITDA %

ZMAJKI, 11.10.2017. u 18:33
15,5%

Vrsta vrijednosnog papira Dionica – redovna
Broj uvrštenih 8.215.487 . top 10 Ukupno: 5.191.743
Nominalna vrijednost 40,00 HRK
omjer pozicija cca 80% sudionika cash vs 20% in u zadnjem tjednu trgovanja.
trenutni malobrojni dionicari nece jeftino prodat kozu .zivjeli ,,nedajte se .

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

BELJE 128 MILIJUNA KUNA DOBIT!!!

Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization. I sve to postoji u velikim iznosima. Ali da, ohrabrujuce je da radi bolje nego pod Todom, bar se tako cini.
E sad, kad bi se jos znalo kako ce proci dionicari… Nadam se ne prelose.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close