BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Uz projekciju ovakve EBITDE biti ce duplo veca nego 2016. Ali uz dugove i ako haircut bude 50 % biti ce vrijednost od 8 kn po dionici prilicno fer. Dalje cemo vidjeti 🙂
Za haircut cemo isto vidjeti. Pogotovo kada se ustanovi koliko dugujemo americkim fondovima i njihovim penzićima 🙂

E Renči moja, na temelju previše "bumo vidjeli" pretpostavki si došla do "fer" cijene dionice.

Tržište ionako nebude slušalo niti tebe niti mene.
[/quote]
Ne, nije bas tako " jednostavno kak si mislis ". Nego sam se uvijek pitala kako to da je cijena koju je Agram branio bila 8 kuna. Kako to da su stjecali dionice Belja bas po 8 kuna. Zasto 8 kuna. E pa sada se pocinje razviditi zasto bas 8 kuna. Ocito da je 8 kuna sidro oko kojega ce se orbitirati 🙂
[/quote]
znači ako je Agram nešto platio 8 kn, onda to i vrijedi 8 kn, a logike, pa popušili su s Gazdom pa im 0 ne bi nikako štimala u obračunima

Po ovome, kod kretanja trgovanja dionicom moglo bi biti i pozitivnih pomaka.

http://zse.hr/default.aspx?id=78812





Uz projekciju ovakve EBITDE biti ce duplo veca nego 2016. Ali uz dugove i ako haircut bude 50 % biti ce vrijednost od 8 kn po dionici prilicno fer. Dalje cemo vidjeti 🙂
Za haircut cemo isto vidjeti. Pogotovo kada se ustanovi koliko dugujemo americkim fondovima i njihovim penzićima 🙂

E Renči moja, na temelju previše "bumo vidjeli" pretpostavki si došla do "fer" cijene dionice.

Tržište ionako nebude slušalo niti tebe niti mene.
[/quote]
Ne, nije bas tako " jednostavno kak si mislis ". Nego sam se uvijek pitala kako to da je cijena koju je Agram branio bila 8 kuna. Kako to da su stjecali dionice Belja bas po 8 kuna. Zasto 8 kuna. E pa sada se pocinje razviditi zasto bas 8 kuna. Ocito da je 8 kuna sidro oko kojega ce se orbitirati 🙂
[/quote]
znači ako je Agram nešto platio 8 kn, onda to i vrijedi 8 kn, a logike, pa popušili su s Gazdom pa im 0 ne bi nikako štimala u obračunima
[/quote]
Mislim da se radi o.ljudima koji jako dobro znaju racunati. Konacno to je i posao s kojim se bave, osiguranja i bankarstvo . Ujedno imaju i vise informacija nego mi. Pa tko kaze da ljudi nisu sjeli i izracunali koliki bi haircut mogao biti i kakav ce EBITDA biti kada se BELJE rijesi todorica i dosli do nekakve cijene. Mislim da je kod njih samo haircut i sudovi ono sto je upitno. Ali i tu znaju vise od nas. Drugim rijecima za njih vrijedi belje vise nego za nas. Jer oni o belju znaju puno vise od nas. Za nas je lutrija, za njih nije.

Status Quo: Roll Over Lay Down






Uz projekciju ovakve EBITDE biti ce duplo veca nego 2016. Ali uz dugove i ako haircut bude 50 % biti ce vrijednost od 8 kn po dionici prilicno fer. Dalje cemo vidjeti 🙂
Za haircut cemo isto vidjeti. Pogotovo kada se ustanovi koliko dugujemo americkim fondovima i njihovim penzićima 🙂

E Renči moja, na temelju previše "bumo vidjeli" pretpostavki si došla do "fer" cijene dionice.

Tržište ionako nebude slušalo niti tebe niti mene.
[/quote]
Ne, nije bas tako " jednostavno kak si mislis ". Nego sam se uvijek pitala kako to da je cijena koju je Agram branio bila 8 kuna. Kako to da su stjecali dionice Belja bas po 8 kuna. Zasto 8 kuna. E pa sada se pocinje razviditi zasto bas 8 kuna. Ocito da je 8 kuna sidro oko kojega ce se orbitirati 🙂
[/quote]
znači ako je Agram nešto platio 8 kn, onda to i vrijedi 8 kn, a logike, pa popušili su s Gazdom pa im 0 ne bi nikako štimala u obračunima
[/quote]
Mislim da se radi o.ljudima koji jako dobro znaju racunati. Konacno to je i posao s kojim se bave, osiguranja i bankarstvo . Ujedno imaju i vise informacija nego mi. Pa tko kaze da ljudi nisu sjeli i izracunali koliki bi haircut mogao biti i kakav ce EBITDA biti kada se BELJE rijesi todorica i dosli do nekakve cijene. Mislim da je kod njih samo haircut i sudovi ono sto je upitno. Ali i tu znaju vise od nas. Drugim rijecima za njih vrijedi belje vise nego za nas. Jer oni o belju znaju puno vise od nas. Za nas je lutrija, za njih nije.
[/quote]
znači kada su dali lovu Gazdi nisu ništa računali ili …….ne razumijem, koliko je tada bila dionica, mislim da su se oni zapetljali k’o pile u kučine, pa sada spašavaju perje koliko se da spasiti, da ne ostanu baš očerupana kokoš


Nego sam se uvijek pitala kako to da je cijena koju je Agram branio bila 8 kuna. Kako to da su stjecali dionice Belja bas po 8 kuna. Zasto 8 kuna? E pa sada se pocinje razviditi zasto bas 8 kuna. Ima, izgleda, uporiste u fundamentima. Ocito da je 8 kuna sidro oko kojega ce se orbitirati 🙂
IMHO

8 kuna je i zadnja cijena belja na dan blokade, to bi na kraju moglo biti nekakvo dno s kojega bi trebao uslijediti rast cijene dionice kad se napokon razjasni situacija sa FI i opet pokrene trgovanje…
moglo bi na kraju ispasti da tko je onaj dan kupovao belje po 8 kn je dobio bingo (bar što se kupovne cijene tiče, iako je nakon toga zablokirano trgovanje beljem na više mjeseci).
uglavnom situacija za tvrtke kćeri (osim konzuma) izgleda danas puno bolja nego je bila prije par mjeseci i to samo pokazuje koliko je ova blokada bila besmislena, pogotovo dan danas

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Jako malo je Agram dao novaca po dionici belja. Ni priblizno koliko je vrijedila na burzi.

Status Quo: Roll Over Lay Down

I u konzumu situacija nije uopce losa. Vec dobit iz Kolovoza ce okrenuti rezultat u plus.
Inace, ne slazem se da je blokada besmislena.
Mediji su svasta pisali.
Da nije bilo blokade, jos bi i vise.
Sve kako bi se mali ocerupali

za financijske dugove već je rečeno da vjerojatno ide otpis od 50% i pretvaranje ostalih 50% u udjele i to vrlo vjerojatno u udjele u agrokoru, a ne u tvrtkama kćerima jer se tu nikad ne bi dogovorili tko će gdje dobiti udio

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nisam siguran da će biti baš tako. Jer i pojedina društva nemaju dovoljno kapitala, između ostalog i Belje.

Prije će se oni dogovoriti oko ovisnih društava nego na matici jer ona ionako ljuštura koja će se vjerojatno završetkom privremene uprave, demontirati.

samo ne zaboravi da su ta društva kćeri nedavno dale hipoteke na svu slobodnu imovinu radi kredita od 480 mil.EUR kojeg je uzeo agrokor, tako da ne znam koji bi interes imali vjerovnici da dobiju udjele u takvim društvima? zato je puno izglednije da će na ime duga dobiti udjele u agrokoru i potom trgovanje udjelima kako kome odgovara

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zašto?

Pa to je jedino vrijedno potrebno za proizvodnju. Udjeli su nebitni, oni nemaju veze s poslovanjem i njih je najlakše prebrisati i nadomjestiti novima. Tako to obično i bude, prema ZTD-u.

Al vidjet ćemo što će i kako biti, ja zaista ne znam, iako imam mišljenje o tome.

http://www.seebiz.eu/sto-je-belje-zalozilo-za-kredit-agrokoru/ar-162379/

Belje značajno raste od kako nije u rukama Todorića i sve će više rasti, više se ne uzima iz Belja i daje drugima.

New Report

Close