BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Odlican rezultat. Pricekajmo reviziju i izvjesca. Bit ce ovo jako dobro. Nema vise isisavanja

Preduhitrio me Noviulagač sa komentarom.
Ovo su realni pokazatelji koji su naprosto famozni!
Uz prihod od cca. 600 M kn u 1H g na godišnjoj razini možemo očekivati uk. 1,7 – 1,8 milijardi prihoda jer je 2 H uvijek znatno bolji (efekt turističke sezone te Božića i N.G što je super. Uz ovakve probleme u poslovanju ostvariti 80 M kn EBIDTA je rezultat za poželjeti! Malo se poigrajte brojevima pa pogledajte kolika je to dobit na godišnjoj razini.
LAŽNI FI su GOTOVI!!!
IZVLAČENJE novaca dioničara iz kompanije je GOTOVO!!!

Zadnji utjecaj Todorićeve hobotnice će biti vidljiv u 2016.
A sada smo prodisali.
Kupac Belja će za male novce dobiti firmu koja sve gubitke iz prošlosti može otplatiti iz vlastitog poslovanja u vrlo kratkom roku.
A jamstva koja su 10 puta veća od imovine kompanija koje je zafužio si i Todorić i vjerovnici mogu okaćiti o rep. I vjerovnik je odgovoran za prihvaćanje tavog zapravo nepostoječeg osiguranja. Zato, kada se pitanje jamstava riješi (i to će biti pravi Ramljakov posao!), tko zna, možda usko (u roku od 5 g.) možemo očekivati da nas novi vlasnik (možda Mađar ili Kinez) počasti dividendom. I to realiziranom iz dobiti poslovanja.
Todorić nam je do sada na ime financijskih obaveza izbio najmanje milijardu kuna.
S time je GOTOVO.

La vita e bella!


Kako su izračunali ove pokazatelje ako nemaju cijelu bilancu i RDG?
Ako imaju sve izvještaje, zašto ih nisu objavili?

dio jesu

Tvrtke iz sektora poljoprivrede s prihodom od 1,35 milijardi kuna

Četiri kompanije iz poslovne grupe poljoprivreda – Belje, PIK Vinkovci, Vupik i Agrokor trgovina – su u razdoblju od siječnja do lipnja ostvarile kumulativni prihod od 1,35 milijardi kuna i operativnu dobit od 141 milijun kuna.

Belje je pritom ostvarilo prihod od 597 milijuna kuna, uz operativnu dobit od 81 milijun kuna.

“Unatoč manjem opsegu proizvodnje, zbog odličnih naturalnih pokazatelja u poljoprivrednoj proizvodnji te optimizacije troškova, ostvarene marže za prvih šest mjeseci 2017. su na visokoj razini – bruto marža 31 posto, a EBITDA marža 14 posto”, ističu iz Belja.

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

A sto ako su postojeće dionice Belja de-facto bezvrijedne?


Preduhitrio me Noviulagač sa komentarom.
Ovo su realni pokazatelji koji su naprosto famozni!
Uz prihod od cca. 600 M kn u 1H g na godišnjoj razini možemo očekivati uk. 1,7 – 1,8 milijardi prihoda jer je 2 H uvijek znatno bolji (efekt turističke sezone te Božića i N.G što je super. Uz ovakve probleme u poslovanju ostvariti 80 M kn EBIDTA je rezultat za poželjeti! Malo se poigrajte brojevima pa pogledajte kolika je to dobit na godišnjoj razini.
LAŽNI FI su GOTOVI!!!
IZVLAČENJE novaca dioničara iz kompanije je GOTOVO!!!

Zadnji utjecaj Todorićeve hobotnice će biti vidljiv u 2016.
A sada smo prodisali.
Kupac Belja će za male novce dobiti firmu koja sve gubitke iz prošlosti može otplatiti iz vlastitog poslovanja u vrlo kratkom roku.
A jamstva koja su 10 puta veća od imovine kompanija koje je zafužio si i Todorić i vjerovnici mogu okaćiti o rep. I vjerovnik je odgovoran za prihvaćanje tavog zapravo nepostoječeg osiguranja. Zato, kada se pitanje jamstava riješi (i to će biti pravi Ramljakov posao!), tko zna, možda usko (u roku od 5 g.) možemo očekivati da nas novi vlasnik (možda Mađar ili Kinez) počasti dividendom. I to realiziranom iz dobiti poslovanja.
Todorić nam je do sada na ime financijskih obaveza izbio najmanje milijardu kuna.
S time je GOTOVO.


Iz vas ne govori ratio vec “neki inat” i vi zivite u “nekom paralelnom svemiru”.
Ramljak NE MOZE rijesiti pitanje jamstava.Ta to je barem jasno i razvidno!!!On nema i ne moze imati te ovlasti!
Cak i da BELJE posluje pozitivno,NEMA SANSE vratiti kredite NIKADA!
Dionica je prakticno bez vrijednosti ili simbolicne vrijednosti.
Ako se firma dokapitalizira,po Zakonu,novi vlasnik nema NIKAKVE obaveze prema postojecim dionicarima pa tako ne mora dati niti javnu ponudu.

Pozdrav, forumašima.
Znaći li to konačno da se nastavlja trgovanje na burzi sa dionicom?

Ha-ha.
Javila se cjela bulumenta negativaca.
Samo dajte, opalite sa crnjacima i pišite da “nije korektno” pisati vlastite stavove jer se vama oni ne sviđaju.

Samo imate jedan problem – poslovanje Belja vas demantira.

Znam, nije vam lako.

La vita e bella!


Pozdrav, forumašima.
Znaći li to konačno da se nastavlja trgovanje na burzi sa dionicom?

Ne još.
Čekamo FI za 2016.

La vita e bella!

Promjenama u vlasnistvu na seriji b gotovo je sigurno da ce belje ipak nesto vrijediti na burzi. Ja bi rekla da nece vrijediti manje od 8 kuna. Ali to je samo nagadjanje malo bolje od gledanja u kristalnu kuglu..vidjeti cemo

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ja ti mislim da će ti prije početka trgovanja biti na ZSE objavljeno revidirano izvješće za Agrokor i povezana/podredjena društva i kao sto znamo već iz medija u njjemu će biti iskazani gubici, pretpostavljam, ponajviše zbog otpisa vrijednosti na razini od ukupno 12-15 milijardi kuna.

Vidjet ćemo koliko će to biti na Belju. Dovoljno ili nedovoljno za brisanje postojećeg kapitala. I kolika će biti razina duga kao i održivost njegovog servisiranja. Belje je i u sklopu Agrokora imalo ozbiljnih problema sa servisiranjem dugova najprije zbog velikih investicija, a kasnije zbog niskih marži na operativnom poslovanju.


Ha-ha.
Javila se cjela bulumenta negativaca.
Samo dajte, opalite sa crnjacima i pišite da "nije korektno" pisati vlastite stavove jer se vama oni ne sviđaju.

Samo imate jedan problem – poslovanje Belja vas demantira.

Znam, nije vam lako.


poslovanje ? okvirni prikaz poslovnih rezultata ? tu se stvarno može svašta natrpati a da niste ama baš ništa odgovorni,, pa ni službeni im nisu bili vjerodostojni, a će ovi,

ne smatram se nikakvim negativcem, samo pokušavam relno procijeniti stanje i zajedno s vama sam kolateralna žrtva Ivičinih akrobacija( bez obzira što nemam niti jednu , kako im se tepalo perjanicu ) i propusta svih državnig službi i institucija i da im ima netko nadležan iznad glave, budite sigurni da bi ih u roku 15 dana sve rastjeralo iz njigovih ureda i s prevelikih plaća, a Gazdu odveo tamo gdje je jedino moguće mjesto u takvim slučajevima, a to budite sigurni nije Smokvica,
ali stavri će se posložiti i mislim da ćemo mi ipak nekako lakše izdržati van ovog Todexlexcirkusa, nego oni koji su “ulaznice kupili” u pretprodaji prije 2,3,4 godine, lp


Ha-ha.
Javila se cjela bulumenta negativaca.
Samo dajte, opalite sa crnjacima i pišite da "nije korektno" pisati vlastite stavove jer se vama oni ne sviđaju.

Samo imate jedan problem – poslovanje Belja vas demantira.

Znam, nije vam lako.


Koje poslovanje?
Gdje su izvjesca?
Meni je lako jer nemam dionice TODEX-a,kao sto znate,a Vi?Koji vam je prosjek?
Pisali ste da je na 20 super jeftino,zar ne?O visim cijenama koje ste licitirali,nije potrebno pisati!
Da nema privremenih mjera,BELJE bi vec bilo u stecaju!

New Report

Close