BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da ne bi novi vlasnik istisnuo male?ako mađari kupe belje to mi je baš nekako političko pitanje.bolje kinezi jer su daleko,mađari još nisu odustali od baranje i međimurja.mogli bi nas zajebavat dobro.

a čuj, s aspekta građana naravno da nas to brine, ali s aspekta dioničara belja ovakav interes sa svih strana za belje kao vrijednu kompaniju sigurno da nam je drago pročitati 😉

Ignore: KressoM, delux

Pod pretpostavkom da jamstva budu aktivirana, i da Belje plati dugove, ima li mozda pravo potrazivati od drzave taj iznos?


Pod pretpostavkom da jamstva budu aktivirana, i da Belje plati dugove, ima li mozda pravo potrazivati od drzave taj iznos?

Nema!



Pod pretpostavkom da jamstva budu aktivirana, i da Belje plati dugove, ima li mozda pravo potrazivati od drzave taj iznos?

Nema!
[/quote]
Ha-ha-ha
Ako jamstva budu aktivirana, Belje to nema iz čega platiti.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Meni je iskreno nezamislivo da ce potpuno pobrisati dionicare. Nema sanse. Da ce biti striganja, hoce, ali skroz na nulu, nemoguce.
Pogledajte liste dionicara Todexa. Ima puno institucionalnih i drugih jacih igraca i oni se znaju jako dobro neformalno boriti za svoje interese. Niti jedna nagodba nece moci ici prema maksimizaciji naplate vjerovnika bas skroz naustrb dionicara. Mozda grijesim, ali kod nas je uvijek neka uravnilovka pa ce tako biti i ovo.
Nemam Todex.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Zlatek
Tocno ,nema se iz cega naplatiti cijeli iznos pa bi se unovcilo ono sto je moguceNista ne bi ostalo.
Dobro je sto u stecaju radnici imaju pravo prvenstva!

@ bisakovi & topalov5
…i tko bi onda od države potraživao, kad “ništa ne bi ostalo”?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


@ bisakovi & topalov5
…i tko bi onda od države potraživao, kad "ništa ne bi ostalo"?

Ma nema nikakvog pravnog osnova da BELJE potrazuje sto od Drzave!
To je privatna tvrtka!

Pa baš zato što je privatna, vlasnici (privatne osobe) bi i mogle potraživati ako ih država ošteti.
Kad propadne tvrtka u vlasništvu države, nema tko (državni uhljebi?) potraživati od države, čak i ako je jasno da je država izazvala (ili je mogla spriječiti) štetu.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Pa što je ovo, zar se ovo može zvati Okvirni prikaz polsovnih rezultata za 1H2017

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/nAxCYuZNDlxfd6yCVar9nQ==.pdf

S-r-a-m-o-t-a!

Ova ZSE stvarno si svašta dopušta!
Hej, uspavane ljepoticena na ZSE, zar je to propisani izvještaj 1H ?????
Uvreda za mozak!!!!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Pa što je ovo, zar se ovo može zvati Okvirni prikaz polsovnih rezultata za 1H2017…

ovo vam je as good as it gets u ovom trenutku, ja bih rekao bolje išta nego ništa

ako je ovo (konačno) istina, imati EBITDA maržu 14% na polugodištu je sasvim ok (zadnje tri godine im je bila oko 9% na godišnjoj razini), plus navode da su ‘zahvaljujući novom financiranju značajno poboljšane likvidnost i stabilnost Kompanije a osiguravanje dostatne likvidnosti… pozitivno će utjecati na jačanje profitabilnosti’ što bi valjda trebalo značiti i da će to utjecati na neto rezultat poslovanja? nadamo se…

sjajne vijesti i to u ozračju recentnih članaka o interesentima za kupnju BLJE-a kojih ne manjka! ja zadovoljan (recimo, da ovako nešto imam na PVCM, kamo sreće!!)

Kako su izračunali ove pokazatelje ako nemaju cijelu bilancu i RDG?
Ako imaju sve izvještaje, zašto ih nisu objavili?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close