BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bisakovi, jeste li mozda izracunali kolike bi kredite aktiviranjem jamstava Belje preuzelo?

toliko da bi cijelo belje vrijedilo točno 1 kunu kako je i sam gazda u više navrata rekao.
Jednostavno mi je fascinantno to kako neki pored toga što je dionica blokirana i što je pala gotovo 98% od svog maximuma još i dalje žele spržiti svoj novac..
Lijepo sam pisao u 11 i 12 mjeses da sam sve prodao i da ovdje nema budućnosti u trenutno stanju..
A što se tiče kupaca…pa normalno da ih ima…ali koliki će udjel kupiti tj dobiti..
Znamo da belje ima 45 000 000 dionica od kojih je na burzi izlistano samo serija R-A kojih ima 8 mil.
ostalih 37 000 000 dionica je u 100% vlasništvu agrokora a od ovih 8 mil agrokor je u vlasništvu 30% dakle oko 2,7 mil dionica…
Iz toga je vidljivo da budući kupac koji preuzme belje će preuzeti sve obaveze te uz trenutni udjel imati prko 95% te tako sqeezati male dioničare..
Tako bih ja napravio da kupujem belje…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Nitko nije rekao da Belje ništa ne vrijedi nego nema vrijednost za postojeće dioničare. Nedavno su iz koncerna naveli odnosno po medijima da je gubitak na razini koncerna za prošlu godinu izmedju 12 i 15 milijardi kuna. To nije operativan gubitak iz poslovanja već vjerojatno uključuje otpise i sl. Ja osobno pretpostavljam da nema društva u sklopu koncerna koje neće zabilježiti, većeg društva, gubitak od milijardu kuna ili vise. Drugim riječima to će vjerojatno značiti da će se gubitak knjižiti na teret kapitala i on će se smanjiti, a onda će vjerojatno vjerovnici pretvaranjem dugova u kapital ponovno povećati taj kapital na neku razinu za normalno poslovanje do prodaje društva ili već čega. Samom tom operacijom postojeći dioničari će izgubiti odnosno razvodnit će ih se. E sad, ne znamo u kojem omjeru. To moze ovisiti o brojnim faktorima.

Neki novi kupci će firme kupovati tek nakon sto se postojeći vjerovnici i Ramljak dogovore kako će se naplatiti i vjerojatno nakon sto provedu sve sto je potrebno za to, a ne prije toga. Tako da bi ipak možda bilo pametnije za postojeće dioničare da čuvaju municiju za nešto drugo osim ako ih špekulacija bas adrenalinski ne uzbudjuje.

@VauVau

Ako je temeljni kapita Beljal 1,5 milijardi kuna a jamstva oko 3 ili 4 milijarde onda Belje ne vrijedi ništa, zar ne?

Molim prodavače da se toga sjete kada krene trgovanje! 😉

La vita e bella!

Ja uopće ne spominjem jamstva jer ne znam koliko su točno jamstva i mislim da sto se tiče jamstava tu je stvar dosta složenija nego sto se misli.

Ja mislim da Belje vrijedi malo postojećim dioničarima. Kada se svi gubici proknjiže i emitira novi kapital pretvaranjem dugova u dionice, sto očekujem, postojeći dioničari ce se razrijediti i njihovi će vlasnički udjeli mnogo manje vrijediti nego je to bila situacija prije lex Agrokora. Moguće je i da neće vrijediti ništa. Kao sto sam spomenuo u prethodnom komentaru to će ovisiti i brojnim faktorima, a ponajviše dogovoru vjerovnika.

Kapital treba staviti u kontekst poslovanja firme, imovine i dugova i svih otpisa koji se mogu dogoditi. Kako zasad raspolažemo ograničenim informacijama tesko je reci sto će se uistinu dogoditi. No moja osobna očekivanja su kako sam gore naveo.

Znam ja da je nekima tesko otrpiti gubitak, al to je tako. Sto se prije proknjizi na papiru i u glavi, može se krenuti prije i lakše, dalje. Loše ulaganje je rizik ovog posla i svi ponekad gube. Doduše, neki gube i stalno, al to je sad za neku drugu temu i raspravu.

Najmoćniji Mađar želi Belje – već je razgovarao s Todorićem
https://www.express.hr/ekonomix/najmocniji-ma-ar-zeli-belje-vec-je-razgovarao-s-todoricem-11675

Ignore: KressoM, delux


Inače, žalim da se odgodilo trgovanje Todexom i da je baš sada izašla informacija da postoje zainteresirani investitori za Belje. To iz čisto sebičnih razloga jer od lipnja skupljam municiju za taj dan. Zato mi baš paše upisi koje stavljaju određeni forumaši koji nam jasno daju do znanja da to ništa ne vrijedi. Recimo zato jer postoje jamstva. Ili prije toga jer će mali dioničari biti istisnuti. Ili prije toga jer je sam Todorić rekao da to vrijedi jednu kunu.
I dajte zamislite, onda se jave nekakve miljarderske budale koje bi to kupile.
S obzirom kako je izgleda NAŠE upravljanje prelijepom Slavonijom (u gospodarskom i demografskom smislu) možda je i dobro da to kupe Mađari.
I dok će naša intelektualna elita raspravljati o tome da je bolje da to dobiju Mađari umjesto "tamo nekih" kosookih Kineza, ban Jelačić i Strossmayer se vjerojatno okreću u grobu od užasa.
panicno ce kupovati na otvaranju…jalni su jer su prodali na dnu (meni) 🙂
kolka ce bit ponuda cca?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Za Todorićevu jahtu i helikopter deseci kupaca, za najjače tvrtke četiri do pet zainteresiranih

Viša cijena sigurno se može postići i zato što već sada postoji interes, u prosjeku za svaku od tvrtki od četiri do pet potencijalnih kupaca.

Neki su od njih poduzetnici koji su interes za dijelove koncerna pokazali još u vrijeme vodstva Ivice Todorića, a ima ih domaćih i stranih. Primjerice, kineski milijarder Jangxiong Hu za naš je list nedavno izjavio da ima interes za Belje te Konzum i turističke tvrtke. Za Belje je zainteresiran i mađarski milijarder Sándor Csányi, najveći dioničar OTP grupe i član odbora direktora MOL-a. Interes za baranjski kombinat nije neobičan s obzirom na to da Agrokor u Slavoniji posjeduje 30.000 ha zemlje, od čega je dio u vlasništvu, dio u koncesiji. Stoga se već govori da je oko bacio i vlasnik Žita Marko Pipunić te arapski poduzetnici koji već osvajaju Srbiju.

Ignore: KressoM, delux

O kojim dugovima govorimo? I tko je procijenio vrijednost Belja? Nemoj mi samo Gazdu spominjat….


O kojim dugovima govorimo? I tko je procijenio vrijednost Belja? Nemoj mi samo Gazdu spominjat….

Ako su dugovi i jamstva veci od kapitala BELJA,znaci da dionica nema nikakvu realnu vrijednost ili ima simbolicku vrijednost.Uskoro ce biti objavljena revidirana izvjesca za BELJE pa ce se sve znati!
“Gazda” je vec duze vremena govorio da realna vrijednost nije vise od 1 kune,a koliko vidimo sada,izgleda da je bio u pravu.Dakako da je on znao bolje od nekih “nadobudnih forumasa” koliko mu firma vrijedi sto pokazuje i pad cijene gotovo do razine koju je spominjao i to kad je dionica bila preko 80 kuna!

Apsolutno se slazem bisakovi..
Potpisujem sve

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

komentari drukera su u rangu: psi laju, karavane prolaze….
belje propasti neće, a s novim gazdom bit će sigurno za male dioničare bolje nego je bilo s todom jer lošiji odnos od njegovog spram malih dioničara teško je zamisliti

Ignore: KressoM, delux

da ne bi novi vlasnik istisnuo male?ako mađari kupe belje to mi je baš nekako političko pitanje.bolje kinezi jer su daleko,mađari još nisu odustali od baranje i međimurja.mogli bi nas zajebavat dobro.

New Report

Close