BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Već godinama upozoravam na poslovnu politiku Intercapitala- prema klijentima…..ali, nitko me ne sluša..
Od toga, da ne prepisuju naloge na vrijeme, da ne knjiže gotovinu na vrijeme…a Vi znate ostale,,krupne
stvari bitne za cijeu burzu!

Takva INVESTICIJSKA -BROKERSKA društva su u BOLESNOM sukobu interesa…a ne samo sukobu interesa..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Hoce to znacit sad daljnje rasprodavanje dionica?

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.


Belje izlazi iz Crobexa

http://www.seebiz.eu/dionice-kompanija-iz-sastava-agrokora-iskljucuju-se-iz-indeksa-zse/ar-155636/

normalno da sada todex dionice isključe iz indexa kad su blokirali trgovanje njima do 15.05. i te dionice ne mogu ispuniti uvjet minimalno potrebnog broja dana da bi bile u indexu…no nije rečeno da se kroz par mjeseci neće opet vratiti u index, ovisno o razvoju situacije sa lex agrokor

Ignore: KressoM, delux



Belje izlazi iz Crobexa

http://www.seebiz.eu/dionice-kompanija-iz-sastava-agrokora-iskljucuju-se-iz-indeksa-zse/ar-155636/

normalno da sada todex dionice isključe iz indexa kad su blokirali trgovanje njima do 15.05. i te dionice ne mogu ispuniti uvjet minimalno potrebnog broja dana da bi bile u indexu…no nije rečeno da se kroz par mjeseci neće opet vratiti u index, ovisno o razvoju situacije sa lex agrokor
[/quote]
Nevjerovatan zakljucak u vasem stilu!




Belje izlazi iz Crobexa

http://www.seebiz.eu/dionice-kompanija-iz-sastava-agrokora-iskljucuju-se-iz-indeksa-zse/ar-155636/

normalno da sada todex dionice isključe iz indexa kad su blokirali trgovanje njima do 15.05. i te dionice ne mogu ispuniti uvjet minimalno potrebnog broja dana da bi bile u indexu…no nije rečeno da se kroz par mjeseci neće opet vratiti u index, ovisno o razvoju situacije sa lex agrokor
[/quote]
Nevjerovatan zakljucak u vasem stilu!
[/quote]
Da bi neka dionica bila u nekom od burzovnih indeksa mora biti u prvom redu likvidna jer to je osnovni uvjet da bi ušla u te indekse.Sama blokada trgovanja je dovoljna da se dionice izbace iz
indeksa,utoliko prije jer u indeksima ne smiju biti ni dionička društva u PSN ili u stećaju.Lex Agrokor
je za mene malo modelirana PSN,pa je odluka burze logična.
Da li će se dionice vratiti nazad će odrediti buduća likvidnost,ali ne vjerujem prije isteka LEx Agrokor
i prinudne uprave,jer je za ostanak ili ulazak d.d. bitan i broj trgovinskih dana,a kakjo je blokirano trgovanje
logično bi bilo da taj kriterij ne bude moguće ispuniti.
Ipak,ako se Ledo ne vrati u trgovanje,a i Belje s obzirom na promete koji su zadnjih mjeseci bili izuzetno veliki jasno je da indeksi neće biti reprezentativan pokazatelj tržišta.
S obzirom da se u kampanji za lokalne izbore kao argument koristi odgovornosti
za financijske izvještaje i njihovo zataškavanje,očekujem da će se taj problem riješiti prije glasanja o novim ministrima,a možda čak i prije 21.5. Dalke, mogluće već 16.5.

OD LJUDI IZ VRHA AGROKORA OSTALA TEK JEDNA OSOBA: Ramljak sve počistio, preostali ‘nije obitelj, ima dobre kontakte i informacije’

Inače, do 10. lipnja teče proces prijave tražbina, a nakon toga će se izabrati stalno vjerovničko vijeće od devet članova koje će na kraju odlučivati o svemu, pa i o kriterijima po kojima će se dugovi pretvarati u udjele.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

“Vidim da ste svi skupa sve to sto ima Agrokor obezvrijedili već i procijenili i imovinu i dugove, no ja se ne bih složila da ne postoji vrijednost. Ovdje je zapravo najveća nepoznanica tretman tih garancija, no nitko zapravo točno ne zna sto one točno znače odnosno kako se materijaliziraju te koliko mogućeg razvodnjavanja mogu donijeti dioničarima vladajućeg, a koliko ovisnih društava. U cijelom cuspjazu ima tu nekih firmi na kojima ce se moguće otvoriti prostor za zaradu. Naravno, nije to iz ove situacije i u ovom trenutku jednostavno procijeniti, no sravnjivanje vrijednosti dioničkog kapitala u ovisnim društvima u ovom trenutku s nulom, nije bas toliko vjerojatno ni intuitivno ‘per se’ koliko se ovdje i na drugim mjestima piše.

Treba stati na loptu i temeljito istražiti Agrokorovu imovinu i ispravno je procijeniti (nisu to samo društva u vlasništvu, a nisu to samo ni društva koja kotiraju na burzi, a neka od njih su dosta vrijedna). S druge strane sučeliti dug i diskontirati ga najprije kamatonosno, a tek onda kroz moguće djelomican otpis, no ne čini mi se bas toliko vjerojatno da ta operacija znaci i potpuni otpis postojećeg kapitala, pogotovo ne u ovisnim društvima. 

Dakle, bitni su pravni tretman stvarnih i potencijalnih obveza te ispravna procjena imovine, odnosno kapitala uz eventualno diskontiranje obveza (u ispravno procijenjenoj mjeri) Sve price vjerojatno neće ispasti dobro, al postoje price koje iz trenutnih cijena mogu ispasti dobro. I koje mogu otvoriti atraktivan prostor za zaradu.”

-By Lola sa foruma mojnovac


OD LJUDI IZ VRHA AGROKORA OSTALA TEK JEDNA OSOBA: Ramljak sve počistio, preostali ‘nije obitelj, ima dobre kontakte i informacije’

Inače, do 10. lipnja teče proces prijave tražbina, a nakon toga će se izabrati stalno vjerovničko vijeće od devet članova koje će na kraju odlučivati o svemu, pa i o kriterijima po kojima će se dugovi pretvarati u udjele.


Ovo su sve elementi klasicnog stecaja,zar ne?

@ Bisakov

“Ovo su sve elementi klasicnog stecaja,zar ne? “

Ne.
Pretvaranje debt to equty nije definicija stečaja!
Ovo su sve elementi klasične dokapitalizacije.
Već smo jednu imali koju je napravio sam Agrokor.

Inače, lijepo je da si aktivan na forumu i da nam svaku toliko (gotovo neprestano) daješ do znanja koje su sve opasnosti trenutno prisutne kod Belja. Ali mene to ne impresionira previše. Ne znam za druge.

S obzirom na povečane rizike, očekivanja investitora idu u smjeru traženja većih prinosa, čemu spuštanje cijene na tržištu izravno doprinosi.

Po meni razrješenje oko ove situacije (u narednih min. 2 godine) će ići u sljedećem smjeru:

prehrambeni dio Agrokora ide na prodaju raznim ponuđačima (tko ponudi više, kupuje, bez obzira na političke probleme koje to može izazvati) – Ledo, Jamnica, Zvjezda, Belje, VUPIK, Diamant, Frikom…..

Svi dugovi kod kojih je to moguće (jamstva, mjenice…, ali ne i dugovi prema dobavljačima) će se uglavnom prebaciti na Agrokor d. d. kako bi se bilance kompanija što više uredile za prodaju. Pritom treba strogo razlikovati Agrokor d.d. od pojedinih kompanija!

Agrokor d. d. završava u bankrotu čime Todorić ostaje bez imovine, a ako mu se dokaže i muljanje sa FI možda on & sinovi te netko iz revizorske kuće Baker Tilly, završe u buksi.

Nepoznanica je još što će biti sa Konzumom kao stožerne kompanije, a koja mora loviti korak sa konkurencijom na tržištu. Konzum još “visi” jer mu se može dogoditi razbijanje prodajne mreže među ostalim igračima. U tom slučaju i Konzum je bye-bye.

Dakle, mali dioničari agrokorovih kompanija mogu očekivati dvije – do pet gorkih godina.
To je nažalost cijena Todorićevog načina upravljanja o kojem sam zadjih godina u mnogo navrata pisao na ovom forumu. Slobodno izvrtite temu. Uvijek sam govorio da je najveći rizik kod Todexa sam Todorić. To se nažalost pokazalo točnim.
Umjesto promišljenog i pravovremenog IPO-a (pa i sa friziranim FI-jevima), on je odabrao ovakvo rasulo.
Naprosto nije dorasao “biti velik”. I još k tomu zaduživanje po stopi od 9 i više posto je najkraći put za samouništenje. To mu se i dogodilo, a cijenu plaćamo svi.

Sve u svemu Belje et al. sa novim “normalnim” vlasnikom može imati lijepu budućnost.
Razumijem one koji nemaju vremena čekati 2 -5 godina pa izlaze van. To je uredu.

Ja (za sebe i sa svojim novcima) sam slobodan smatrati da je rizik investiranja manji što je cijena dionice manja. A o tome da će Belje kojie, uz ostalo, proizvodi 60% svinjskog mesa u HR i ima 32.000 hektara plodne slavonske zemlje u dugotrajnom zakupu završiti u stečaju, sam napisao iznad što mislim.

La vita e bella!



OD LJUDI IZ VRHA AGROKORA OSTALA TEK JEDNA OSOBA: Ramljak sve počistio, preostali ‘nije obitelj, ima dobre kontakte i informacije’

Inače, do 10. lipnja teče proces prijave tražbina, a nakon toga će se izabrati stalno vjerovničko vijeće od devet članova koje će na kraju odlučivati o svemu, pa i o kriterijima po kojima će se dugovi pretvarati u udjele.


Ovo su sve elementi klasicnog stecaja,zar ne?
[/quote]

naravno da nisu, to bi i pravnik početnik znao, pa se bolje informirajte kod nekoga tko zna barem pravne osnove… a za početak pročitajte post kolege posejdona pa ćete bar nešto o tome naučiti.

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


@ Bisakov

"Ovo su sve elementi klasicnog stecaja,zar ne? "

Ne.
Pretvaranje debt to equty nije definicija stečaja!
Ovo su sve elementi klasične dokapitalizacije.
Već smo jednu imali koju je napravio sam Agrokor.

Inače, lijepo je da si aktivan na forumu i da nam svaku toliko (gotovo neprestano) daješ do znanja koje su sve opasnosti trenutno prisutne kod Belja. Ali mene to ne impresionira previše. Ne znam za druge.

S obzirom na povečane rizike, očekivanja investitora idu u smjeru traženja većih prinosa, čemu spuštanje cijene na tržištu izravno doprinosi.

Po meni razrješenje oko ove situacije (u narednih min. 2 godine) će ići u sljedećem smjeru:

prehrambeni dio Agrokora ide na prodaju raznim ponuđačima (tko ponudi više, kupuje, bez obzira na političke probleme koje to može izazvati) – Ledo, Jamnica, Zvjezda, Belje, VUPIK, Diamant, Frikom…..

Svi dugovi kod kojih je to moguće (jamstva, mjenice…, ali ne i dugovi prema dobavljačima) će se uglavnom prebaciti na Agrokor d. d. kako bi se bilance kompanija što više uredile za prodaju. Pritom treba strogo razlikovati Agrokor d.d. od pojedinih kompanija!

Agrokor d. d. završava u bankrotu čime Todorić ostaje bez imovine, a ako mu se dokaže i muljanje sa FI možda on & sinovi te netko iz revizorske kuće Baker Tilly, završe u buksi.

Nepoznanica je još što će biti sa Konzumom kao stožerne kompanije, a koja mora loviti korak sa konkurencijom na tržištu. Konzum još "visi" jer mu se može dogoditi razbijanje prodajne mreže među ostalim igračima. U tom slučaju i Konzum je bye-bye.

Dakle, mali dioničari agrokorovih kompanija mogu očekivati dvije – do pet gorkih godina.
To je nažalost cijena Todorićevog načina upravljanja o kojem sam zadjih godina u mnogo navrata pisao na ovom forumu. Slobodno izvrtite temu. Uvijek sam govorio da je najveći rizik kod Todexa sam Todorić. To se nažalost pokazalo točnim.
Umjesto promišljenog i pravovremenog IPO-a (pa i sa friziranim FI-jevima), on je odabrao ovakvo rasulo.
Naprosto nije dorasao "biti velik". I još k tomu zaduživanje po stopi od 9 i više posto je najkraći put za samouništenje. To mu se i dogodilo, a cijenu plaćamo svi.

Sve u svemu Belje et al. sa novim "normalnim" vlasnikom može imati lijepu budućnost.
Razumijem one koji nemaju vremena čekati 2 -5 godina pa izlaze van. To je uredu.

Ja (za sebe i sa svojim novcima) sam slobodan smatrati da je rizik investiranja manji što je cijena dionice manja. A o tome da će Belje kojie, uz ostalo, proizvodi 60% svinjskog mesa u HR i ima 32.000 hektara plodne slavonske zemlje u dugotrajnom zakupu završiti u stečaju, sam napisao iznad što mislim.

Ja se uopće s tobom ne slazem. Agrokor je ljuštura i on će se demontirati, a ostale kompanije će vjerojatno nastaviti poslovati, ali postojeći će dioničari vjerojatno platiti dugove njihovim brisanjem iz dosadašnje vlasničke strukture i pretvaranjem dugova u kapital. Možda će im nešto i ostati od postojećeg udjela i to se možda i oporavi, al na rok o kojem ti pišeš i oni će biti žešća pusiona. Tko ne razumije rizike, bolje da se ne bavi ovim poslom.

@Babo rizik za dioničare se smanjuje dokupom dionica.
Ali kupovati obavezno nakon što se vide revizorska izvješća.

New Report

Close