BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad smo kod kaznene odgovornosti, bolje da je nema. Jer ako netko ode u zatvor ode i dionica u dubiozu jer će svi misliti ‘tko zna šta se tu skriva u tim izvješćima i firmi’. A kad bi gazda zavrsio u zatvoru mi nemamo nista od toga financijski, bolje da mu sve uzmu i da jos mora raditi i otplacivati.
Što se tiče kvalitete proizvoda ona je solidna; a šta stavljaju unutra nije toliko bitno, koliko je bitno da se proizvodi dobro prodaju. Tko zeli znati sto jede neka uzgoji svinju pa si sam napravi sve, to je jedini nacin.
Mislim i da niti jedna firma iz todexa nece propasti, ali da ce biti debt to equity, prodaja itd, sigurno hoce.
Bankari znaju da ako si duzan vise nego sto mozes platiti da je to njihov problem, a ne tvoj i tu prevladava interes da firme nastave raditi a banke budu vlasnici ili barem da im firme isplaćuju polako kredite. Ali kratkoročno će dionica padati ili ostati na ovim razinama…skok bi mogao nastati kad situacija bude potpuno jasna, a svježi kapital na burzi napravi nešto poput početka ove godine…


Kad smo kod kaznene odgovornosti, bolje da je nema. Jer ako netko ode u zatvor ode i dionica u dubiozu jer će svi misliti 'tko zna šta se tu skriva u tim izvješćima i firmi'. A kad bi gazda zavrsio u zatvoru mi nemamo nista od toga financijski, bolje da mu sve uzmu i da jos mora raditi i otplacivati.
Što se tiče kvalitete proizvoda ona je solidna; a šta stavljaju unutra nije toliko bitno, koliko je bitno da se proizvodi dobro prodaju. Tko zeli znati sto jede neka uzgoji svinju pa si sam napravi sve, to je jedini nacin.
Mislim i da niti jedna firma iz todexa nece propasti, ali da ce biti debt to equity, prodaja itd, sigurno hoce.
Bankari znaju da ako si duzan vise nego sto mozes platiti da je to njihov problem, a ne tvoj i tu prevladava interes da firme nastave raditi a banke budu vlasnici ili barem da im firme isplaćuju polako kredite. Ali kratkoročno će dionica padati ili ostati na ovim razinama…skok bi mogao nastati kad situacija bude potpuno jasna, a svježi kapital na burzi napravi nešto poput početka ove godine…

BELJE prodaje Podravska banka na točno 21,25% tj 8,5:40
Vupik na 19 je točno na 21,11% cijene dokapitalizacije tj 19:90,isto prodaje Podravska. banka skrb.
Da li se cijena ruši da bi potencijalni novi vlasnik ušao jeftinije?To bi bio njegov interes.
Ali ako on kupi jeftino neće li vjerovnici dobiti manje.U Belju,Vupiku,Pivku i Jamnici država je kjućni igrač jer ona budućem kupcu mora dati koncesiju.pa ne vjerujem da će radi političkih bodova ove
firme u strane ruke,a naročito ne ruske.A to može biti bitno jer jamstveni kapital se neće koristiti za preuzimanje ovih firmi.Ne vjerujem da će strani vjerovnici dozvoliti da domaći lešinari dobiju ove
firme jeftinije od njihove pune vrijednosti,jer ako se to dogodi,naplatiti će se manje.Manji gubitak
je dobitak.Budući kupac ovih firmi mora unaprijed dogovoriti produženje koncesije sa državom.
Ali mora dogovoriti i cijenu preuzimanja sa vjerovnicima i to po punoj cijeni nakon utvrđivanja
vrijednosti firmi nakon dubinskog snimanja.Jamstva se mogu koristiti pa se ove firme bez muke
bace u stečaj pa se prodaju kroz stećaj ,vjerovni ci se naplate u okviru iskorištenih jamstava,a mi mali
dioničari dobijemo ništa.
Ima jedan problem što na BELJU i VUPIKU postoje razlučni vjerovnici koji će se htjeti naplatiti odmah.
Njihova materijalna imovina je već založena.
Pokretanje stečajnog postupka ide nakon 60 dana blokade računa,pa pokretanje stečaja,pa dobiješ
stećajnog upravitelja koji nije spreman na suradnju kao npr.Mislav Kolakušić.pa se na kraju sve toliko
zakomplicira da se formalni stečaj pretvori u stvarni i tada svi postaju gubitnici.Sve to u samom početku može zaustaviti državni povjerenik sa izjavom da će država u domeni svojeg utjecaja nastojati da se imovina Agrokora prodaje po punoj cijeni.
Koncesije su adut koji bi država morala koristiti u zaštiti hrvatske imovine.
Da li država treba braniti imovinu mirovinaca.Svakako,a oni su mali dioničari kao i mi
Da li država,ako može,treba braniti imovinu malih dioničara i štiti od lešinara.Trebala bi radi razvijanja tržišta kapitala i koristiti prednost koju ima u odnosu na ostale državice nastale rasspadom Jugoslavije.Kriza AGROKOR je i velika prilika za Hrvatsku.Ono što je naše,treba to i ostati.
Para ima,one nisu problem,treba pameti a pametni potezi vraćaju povjerenje.
Za sada sve ide bolje od očekivanja.Palac gore za vladu!!!!



Kad smo kod kaznene odgovornosti, bolje da je nema. Jer ako netko ode u zatvor ode i dionica u dubiozu jer će svi misliti 'tko zna šta se tu skriva u tim izvješćima i firmi'. A kad bi gazda zavrsio u zatvoru mi nemamo nista od toga financijski, bolje da mu sve uzmu i da jos mora raditi i otplacivati.
Što se tiče kvalitete proizvoda ona je solidna; a šta stavljaju unutra nije toliko bitno, koliko je bitno da se proizvodi dobro prodaju. Tko zeli znati sto jede neka uzgoji svinju pa si sam napravi sve, to je jedini nacin.
Mislim i da niti jedna firma iz todexa nece propasti, ali da ce biti debt to equity, prodaja itd, sigurno hoce.
Bankari znaju da ako si duzan vise nego sto mozes platiti da je to njihov problem, a ne tvoj i tu prevladava interes da firme nastave raditi a banke budu vlasnici ili barem da im firme isplaćuju polako kredite. Ali kratkoročno će dionica padati ili ostati na ovim razinama…skok bi mogao nastati kad situacija bude potpuno jasna, a svježi kapital na burzi napravi nešto poput početka ove godine…

BELJE prodaje Podravska banka na točno 21,25% tj 8,5:40
Vupik na 19 je točno na 21,11% cijene dokapitalizacije tj 19:90,isto prodaje Podravska. banka skrb.
Da li se cijena ruši da bi potencijalni novi vlasnik ušao jeftinije?To bi bio njegov interes.
Ali ako on kupi jeftino neće li vjerovnici dobiti manje.U Belju,Vupiku,Pivku i Jamnici država je kjućni igrač jer ona budućem kupcu mora dati koncesiju.pa ne vjerujem da će radi političkih bodova ove
firme u strane ruke,a naročito ne ruske.A to može biti bitno jer jamstveni kapital se neće koristiti za preuzimanje ovih firmi.Ne vjerujem da će strani vjerovnici dozvoliti da domaći lešinari dobiju ove
firme jeftinije od njihove pune vrijednosti,jer ako se to dogodi,naplatiti će se manje.Manji gubitak
je dobitak.Budući kupac ovih firmi mora unaprijed dogovoriti produženje koncesije sa državom.
Ali mora dogovoriti i cijenu preuzimanja sa vjerovnicima i to po punoj cijeni nakon utvrđivanja
vrijednosti firmi nakon dubinskog snimanja.Jamstva se mogu koristiti pa se ove firme bez muke
bace u stečaj pa se prodaju kroz stećaj ,vjerovni ci se naplate u okviru iskorištenih jamstava,a mi mali
dioničari dobijemo ništa.
Ima jedan problem što na BELJU i VUPIKU postoje razlučni vjerovnici koji će se htjeti naplatiti odmah.
Njihova materijalna imovina je već založena.
Pokretanje stečajnog postupka ide nakon 60 dana blokade računa,pa pokretanje stečaja,pa dobiješ
stećajnog upravitelja koji nije spreman na suradnju kao npr.Mislav Kolakušić.pa se na kraju sve toliko
zakomplicira da se formalni stečaj pretvori u stvarni i tada svi postaju gubitnici.Sve to u samom početku može zaustaviti državni povjerenik sa izjavom da će država u domeni svojeg utjecaja nastojati da se imovina Agrokora prodaje po punoj cijeni.
Koncesije su adut koji bi država morala koristiti u zaštiti hrvatske imovine.
Da li država treba braniti imovinu mirovinaca.Svakako,a oni su mali dioničari kao i mi
Da li država,ako može,treba braniti imovinu malih dioničara i štiti od lešinara.Trebala bi radi razvijanja tržišta kapitala i koristiti prednost koju ima u odnosu na ostale državice nastale rasspadom Jugoslavije.Kriza AGROKOR je i velika prilika za Hrvatsku.Ono što je naše,treba to i ostati.
Para ima,one nisu problem,treba pameti a pametni potezi vraćaju povjerenje.
Za sada sve ide bolje od očekivanja.Palac gore za vladu!!!!
[/quote]
Palac gore za lopine.

Šta je muškarac bez brkova?

ova burza je prava sprdačina, kad je belje padalo od 23 sve do 8 kn, onda nije bilo obustava trgovanja i sve im je bilo OK, ali sad kad su uzeli novog revizora koji treba provjeriti Fi za 2016. i kad je cijena već pala sve do 8 kn, sad im je pravo vrijeme da blokiraju trgovanje!??! smijurija od burze!
uprava ZSE treba dati ostavke!!!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

I kad se misli nastaviti? Pa u onim rjesenjima su napisali da ce biti blokirano samo u petak 28.4.

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.

Pa ako se sada radi na tome, postoji realna mogućnost da izleti kakva insajderska informacija. Logično je da se ne trguje do javne objave.

a kakvo novosti može biti kod FI belja kad je belje u pravilu u FI iskazivalo gubitak ili oko 0!? revidirana FI belja mogla bi biti samo na bolje tj. da su zapravo radili sa plusom, a ne sa minusom kako je do sada bilo iskazivano…no kako god, obzirom da će revidirana FI biti gotova tek negdje u srpnju, onda je ova blokada trgovanja sad kad je belje palo na povijesno dno s cijenom dionice-totalno promašena i besmislena i uprava ZSE zbog svega ovoga treba dati ostavke!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


ova burza je prava sprdačina, kad je belje padalo od 23 sve do 8 kn, onda nije bilo obustava trgovanja i sve im je bilo OK, ali sad kad su uzeli novog revizora koji treba provjeriti Fi za 2016. i kad je cijena već pala sve do 8 kn, sad im je pravo vrijeme da blokiraju trgovanje!??! smijurija od burze!
uprava ZSE treba dati ostavke!!!

i HANFA isto!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

tek 15.05. nastavak trgovanja, a revidirana FI će doći do 30.07.2017.!?!?!
http://www.zse.hr/default.aspx?id=77078
ovo je teški debi.lizam!!!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Stvarno netko tu glumi diktaturu proleterijata,komunizam,ili kakav već oblik društveno ekonomskog uređenja…Da li je to možda izbila boljševička revolucija a da sam ja to prespavao,ili šta je bilo,šta se događa?…Hajde,odblokirajte već jednom te “perjanice” burze da se nakupujem Belja po 5 lipa/dionica,jer,baš sam se namjerio,otvoriti ću nalog na 40.000 dionica,mamicu li vam vašu,zar je to ta sloboda protoka roba i kapitala,individualnog poduzetništva,investicija i svih tih gluposti koje ste natrpali u Ustav?,a sada blokirate trgovinu kada to Nekom ne odgovara…Ljudi,možemo li se mi organizirati i zatražiti da nam se odobri okupljnje?Tko će da štiti vrijednosti liberalnog kapitalizma?,kada su one u temelju ugrožene,kao ovih dana…Kad su neki kupovali firme 1/1 za 1 kunu,tada nitko nije bliokirao ništa…Stvarno netko tu glumi debila,i pravi nas ostale budalama…Burza nije blokirala trgovanje ni 1929. kada je bio najveći krah burze ikad…

sad nema druge nego čekati 2 tjedna da opet krene trgovanje, ali ovo su više nego sramotne odluke, pogotovo ovo da se mora čekati 2 tjedna da bi se opet trgovalo se beljem jer ulagačima tobože nije dosta 2-3 dana da bi pročitali da se radi revizija i kontrola Fi za 2016. nego im za to pročitati treba čak 14 dana!!? ova HANFA ne štiti dioničare nego radi na njihovu štetu!!!!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nije ni cudo sto smo zaostala socijalisticka prcija od drzave!!!!!

New Report

Close