BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tocno se dogada ono sto sam predvidio prije nekoliko dana!
Cijena pada uz znatno smanjenje prometa ,a tako ce biti i dalje!
Gotovo isti obrazac kao na DIOKI-u i VALIDUS-u prije stecaja i delistiranja!
Svatko ce uskoro “probati izaci” iz dionice,a potencijalni kupci postaju svjesni da “nema vise valova”
na kojima uz puno srece mogu zaraditi.
Vec na prvi pogled je jasno da ce banke i druge fin. institucije koje su repo poslovima dosle do dionice,pokusati iste unovciti po koliko god je moguce!
To su znalci koji ne zive “od nadanja” vec u realnom svijetu!
Oni spasavaju “samo svoju glavu”!
Mali koji su euforicno kupovali od recimo 9-17 kuna ce postati uskoro svjesni da mogu samo “sprziti pare”ovdjei kada mnoge uhvati panika,jos ce vise cijene pogurati prema dolje!
Ocekuju nekakvo izvrsno izvjesce ili cudo koje se nece dogoditi!Brojke su jasne i neumoljive!

Mali jesu kupovali, ali nemojte molim vas pisat da su mali kupovali te silne dionice.
Mali su samo uletavali unutra i sad su tamo di jesu.
Jeli ovo psihoza kad se pise o delistiranju naravno da je i ocekujete da vam ti isti mali prodaju po 7 i nize a kupovali su recimo po 8,9,10,11,12,100 i vise Kn.
Sve sami manipulanti ako propadne i sto sad mozda i drzava propadne.
Ovdje se radi o otimacini tuđe imovine i nista vise.


Mali jesu kupovali, ali nemojte molim vas pisat da su mali kupovali te silne dionice.
Mali su samo uletavali unutra i sad su tamo di jesu.
Jeli ovo psihoza kad se pise o delistiranju naravno da je i ocekujete da vam ti isti mali prodaju po 7 i nize a kupovali su recimo po 8,9,10,11,12,100 i vise Kn.
Sve sami manipulanti ako propadne i sto sad mozda i drzava propadne.
Ovdje se radi o otimacini tuđe imovine i nista vise.

Ja ,ako ste mislili i na mene,ne mislim kupovati dionice Todexa niti po kojoj cijeni!
Drzavu ne mozete poistovjetiti sa privatnom firmom.To je potpuno pogresno i odvojeno!
Teoretski,ako se neke firme iz “tzv Todexa” restrukturiraju sa novim vlasnikom i nekom drugom obliku,moguce je razmisliti u ulaganju u novo drustvo bez dugova!
Kda sam spominjao delistiranje,pisao sam o DIOKI-u i VALIDUS-u kao primjerima sto se moze dogoditi ako su firme nesolventne i prezaduzene!
Ovdje se radi o pogresnim financijskim odlukama prilikom investiranja u dionice ,a ne bih rekao da se “radi o otimacini” jer je bilo puno dostupnih informacija o teskocama koncerna i tvrtki -kceri u zadnje vrijeme,ali neki su tvrdoglavo “tjerali svoje”!
Zelim ,kao i Vi,da se ucini sve da se tvrtka pokusa spasiti,ali to nece biti lako,ali nije nemoguce,ali “sadasnji dionicari” ce i prilikom “boljeg ishoda platiti najvise”!



@lopina

da bi podravska banka (skrbnički) izašao do kraja treba ili jaki kupac koji bi pobrao tih milijun i kusur dionica ili trebaju napraviti naglo rušenje cijene npr. na 7 kn što bi privuklo desetine srednjih i manjih ulagača da uzmu po 5000-10000 komada i tako bi iskrcavanje bilo gotovo…

ja vam kažem, najbolje po 1,65 kn kao na Optimi, i u tjedan dana riješimo to 😉

Gazda je danas smijenio i ministre, a njegov je i dalje tamo.

ja vam kažem, najbolje po 1,65 kn kao na Optimi, i u tjedan dana riješimo to 😉

prodao a?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

potražnja još uvijek samo 1/4 ponuđenog, ako izvješće ne popravi stanje, Gazdino proročanstvo o vrijednosti Belja bi se moglo obistiniti

Kolega Moller, to je izjavio prije nego što je uložio preko 3 milijarde kuna u Belje.
Molim da ne ponavljate tu konstrukciju o vrijednosti tvrtke.

ambijent @ ispravak 2.5 miljarde, narod ulozio @

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


Kolega Moller, to je izjavio prije nego što je uložio preko 3 milijarde kuna u Belje.
Molim da ne ponavljate tu konstrukciju o vrijednosti tvrtke.

Netocno!
To je izjavio prije par godina kada je bilo doneseno rjesenje o obvezi javne ponude za otkup dionica od malih dionicara BELJA ,koje je kasnije po zalbi ukinuto!
Ja sam mu vjerovao onda,a vjerujem mu i sada pogotovo!
Dakle ,vec je ulozen veliki novac u BELJE(nazalost skupim kreditima)

ajme Lojtrice



Kolega Moller, to je izjavio prije nego što je uložio preko 3 milijarde kuna u Belje.
Molim da ne ponavljate tu konstrukciju o vrijednosti tvrtke.

Netocno!
To je izjavio prije par godina kada je bilo doneseno rjesenje o obvezi javne ponude za otkup dionica od malih dionicara BELJA ,koje je kasnije po zalbi ukinuto!
Ja sam mu vjerovao onda,a vjerujem mu i sada pogotovo!
Dakle ,vec je ulozen veliki novac u BELJE(nazalost skupim kreditima)
[/quote]

Krivo interpretiraš njegove riječi, rekao je to figurativno da po njemu Belje vrijedi 1 kn jer tvrtka još ne ostvaruje dobit tj. povrate na uloženo. Međutim kao što vidimo to se promjenilo i Belje drastično smanjuje gubitak iz poslovanja te slijedom toga uskoro očekujemo pozitivno poslovanje.

New Report

Close