BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ ValueWalk

Nisam siguran da uviđaš dalekosežnost napisanog u ovoj sudskoj odluci.
Ovim dokumentom je utvrđena razina vlasništva Agrokora nad povezanim društvima te je "Lex Agrokorom" definirano koja društva spadaju pod utjecaj zabrane ovrhe, a koja ne.
Do 8. lipnja svi vjerovnici moraju prijaviti svoje tražbine, a promjene u vlasničkoj strukturi će biti moguće samo uz suglasnost vladinog povjerenika. Dakle, imamo fiksiranu vlasničku situaciju koja je bitno različita od one dosadašnje.
Agram, Euroherc, Jadransko… i ostali dioničari nisu dio niti se na njih odnosi "Lex Agrokor".
Za mene je vijest da je Agrokor vlanik "samo" 66,57% odlična. Pritom niti ja niti itko drugi zna kako će izgledati daljnje restrukturiranje te posljedično vlasničko preslagivanje.
U narednom razdoblju ne očekujem promjene u top 10 dioničara niti jedne TODEXove dionice, a da bi ta promjena bila rezultat Agrokorovih pozajmica, repo aukcija, lombarda i sličnog jer je sve to "Lex Agrokorom" zaustavljeno.
A da su se požurili prebacivati dionice među sobom prije nastupanja ovog zakona, jesu – i volio bih znati imenom i prezimenom tko je "omastio brk" našim Beljem.


Niko nije “omastio brk vasim Beljem”,kako se meni cini,vec su izgleda u pitanju repo-poslovi,dakle dobivate novac uz zalog dionica.Kada vratite novac,dobivate dionice nazad,a ako ne ,kreditor ih moze prodati na burzi,koliko je meni poznato!
Ti repo poslovi su vjerovatno bili prije stupanja na snagu Zakona!
No,ovo je najmanji problem za dionicare BELJA po meni,jer je BELJE jamstvima “zaduzeno kao Grcka” i ocekujem dokapitalizaciju za “sitne pare”!!!

Dobro, neda mi se više raspravljati.
Je li repo ili je margin ili je nešto peto, potpuno je sve isto.
U sudskom spisu stoji da je Agrokor vlasnik 66, 57% Belja i to mi je sasvim dovoljna informacija.
AKo se dogodi dokapitalizacija, minimalna cijena dokapa po dionici je 10 kn (sada je na tržištu 12!).
Preživjeti ćemo i to.
Vlasništvo će nam biti razvodnjeno, ali smo se za uvijek riješili glavnog pokretaća nelikvidnosti u državi.
To je cijena odlaska Todorića.

Kako bi rekli: Hvala i zbogom.

A onda možemo krenut dalje, kao bilančno upristojena kompanija.
Mada ne znamo, da li će se sve ovo i dogoditi.

La vita e bella!


Ali to je samo moje mišljenje, ne umišljam si da je pametnije ili vjerojatnije od bilo čijeg ovdje, samo mi je smiješno kako neki svašta pišu sa 100% sigurnošću a nisu ni svjesni koliko je to neutemeljeno

Mislim da ovdje i neki strucnjak supermen (kakve danas zazivaju) ne moze znati sta ce se tu desavati.
ali cisto na logickoj razini, u kojoj bi to situaciji trebala ici dokapitalizaija belja i kome bi to pasalo?
Agrokor je u belju imao skoro 95%. Sad sa ovim repo sranjima ima mozda manje (ili to nije konacno stanje nemam pojma). vjerovnika je puno.Ako se belje ide djeliti izmedju vise vjerovanika u zamjenu za dug onda bi izdavanjem vise dionica razvodnili i sami sebe zar ne? Ako ide samo jednom onda mu je 95% opet dobra brojka.

tragikomično je kako je srušena cijena danas -18%! naplate jamstava nema jedan duži period (poček je po zakonu do 15 mjeseci)…
jedna petrokemija je prošlu godinu završila sa 1,1 milijardi kuna duga i oko 278 milijuna kuna negativnog radnog kapitala, a trži se po višim cijenama od belja koje je izbacilo pozitivno FI!??!
ovo je tragikomična burza….

Ignore: KressoM, delux

@Dunlop

Na dokap i debt to equity sam mislio kod LEDO i JMNC, ali tko zna kako će se to sve završiti. Da li će biti otpisa i ako da koliko, što će biti sa svim tim jamstvima i da li su supsidijarna ili solidarna, bez limita ili imaju neke limite, tisuću stvari koje ne znamo i može se samo nagađati.

A baš zato što ima toliko nepoznanica, strašno je da se ljudi onda ne drže niti onoga što je jasno i čisto. A zadnjih tjedana smo vidjeli da su pojmovi mjenica, regresno pravo, skrbnički računi, repo transakcije špansko selo i za ministre koji vode zemlju i za ulagače koji vode svoje portfelje. A tu su još razni političari, samoprozvani analitičari i ostala vojska željna medijskog prostora

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Dobro, neda mi se više raspravljati.
Je li repo ili je margin ili je nešto peto, potpuno je sve isto.
U sudskom spisu stoji da je Agrokor vlasnik 66, 57% Belja i to mi je sasvim dovoljna informacija.
AKo se dogodi dokapitalizacija, minimalna cijena dokapa po dionici je 10 kn (sada je na tržištu 12!).
Preživjeti ćemo i to.
Vlasništvo će nam biti razvodnjeno, ali smo se za uvijek riješili glavnog pokretaća nelikvidnosti u državi.
To je cijena odlaska Todorića.

Kako bi rekli: Hvala i zbogom.

A onda možemo krenut dalje, kao bilančno upristojena kompanija.
Mada ne znamo, da li će se sve ovo i dogoditi.


To je vrlo optimistican pogled!
Vjerujem da ce BELJE opstati u ovom ili nekom drugom obliku,ali nazalost ne vidim za sada nista
dobro za male dionicare!
Spasavat ce se radnici i dobavljaci,a prije svega kreditori,a dionicari su “na kraju lanca”!!!

Jaki je dojam da vjerovnici Agrokora ( banke ) namjerno ruše vrijednosti povezanih tvrtki radi boljih ( unosnijih ) pregovaračkih pozicija s Vladom. Slovenci nam žele osptriurati turizam, Srbi oduzeti dobit Agrokora, nakako s zajedničkim ciljem rušenja domaćeg gospodarstva odnsono obrane zemlje. Zanimljive su ove kordinirane slučajnosti okolnih zemalja i njihovih banaka protiv Hrvatske.

@pozitiva2
do kraja dana bi cijena lako mogla nazad na 13 kn

Ignore: KressoM, delux

prosječni ulaz po 38 kn. cijena dionice 11 kn. kakav promašaj

-17% a promet manji od 400k kuna.

Vrlo slab otpor pri padu, slabo zainteresiranih. Moglo bi lagano ispod 10 sto je i OK obzirom na rizik i neizvjesnu sudbinu firme.

Na kraju će sve mali dionicari platit, stvarno jadno.
Drzava treba novce i banke takodjer koje budu posudili lex Agrokoru za place i dalje poslovanje tako da to moze jos dolje.
Mozda do one cifre cudotvorne, lakse je izdat dionice nego stampat lovu.

Vidim da su komentari negativni stali.
Ljudi moji zasucimo rukave i krenimo ispocetka kao da je recimo pala na nas atomska bomba.
Nema odmora dok traje obnova, ovo drustvo treba nanovo izgradit ako je mogao Tito mozemo i mi svi zajedno.
Ja obecajem da sam vec puno dao i fat cu dalje za dobrobit svih nas da je lakp nije. Moze biti i gore, ali dacemo svi zajedno za doprinos ove ljepe nase da nam bar praunuci zive bolje nego mi danas.
Treba mislit na sutra, di su pare e j….a tko to zna samo par ljudi.

New Report

Close