BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono što NE razlikuje Belje od većine ostalih članica Grupe Agrkoro je da jednako ‘kuhaju knjige’…


Ono što razlikuje Belje od večine ostalih članica Grupe Agrokor je činjenica da nema značajnih danih internih zajmova poput Leda ili Jamnice.

Ali se ne razlikuje po ovome:
Vaš link …
I to je glavni uteg kceri Agrokora.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



Ono što razlikuje Belje od večine ostalih članica Grupe Agrokor je činjenica da nema značajnih danih internih zajmova poput Leda ili Jamnice.

Ali se ne razlikuje po ovome:
Vaš link …
I to je glavni uteg kceri Agrokora.
[/quote]

ili skraćeno:
Smiju li Ledo, Belje, Jamnica i Zvijezda ostati na burzi… U Agrokorovu slučaju uprava Belja dala je jamstvo za otplatu Agrokorovih dugova deset puta većih od kapitala Belja ili sto puta većih od aktualne tržišne vrijednosti svih njegovih dionica ; Ratko Bošković, kolumna u VL, 30.3.17.



Ono što razlikuje Belje od večine ostalih članica Grupe Agrokor je činjenica da nema značajnih danih internih zajmova poput Leda ili Jamnice.

Ali se ne razlikuje po ovome:
Vaš link …
I to je glavni uteg kceri Agrokora.
[/quote]
Ma naravno,vidi se da je BELJE takoder jamac za odredene kredite velikih iznosa!
Neki “forumasi” zive u uvjerenju da BELJE nikome ne duguje i da “ga se Agrokor ne tice”!
Banke nikada ne daju kredite bez jakog osiguranja i to je barem jasno.

Tako je VedroNebo, slažem se, ali Belje je i krajnji korisnik tih kredita, tako da garantira za nešto što ionako koristi.


Tako je VedroNebo, slažem se, ali Belje je i krajnji korisnik tih kredita, tako da garantira za nešto što ionako koristi.

Mozda jednog dijela i jest,ali to je nebitno jer vrednost tih jamstava daleko veca od kapitala BELJA!
Da se razumijemo,ja mislim da BELJE ima buducnost,ali nakon restrukturiranja uz novog vlasnika i nakon skidanja utega enormnih dugova!
Pitanje je ,dakako,za male dionicare,kako ce oni proci?

Ovakve prilike, kao što danas imamo su iznimno rijetke.
Naravno, svatko od nas će reći: “Čaša je do pola puna ili do pola prazna”.

Što je pred nama?
Očito, IPO je Agrokor u potpunosti upropastio.
Jasno je da niti sqeez out više nije u igri jer se nema s čime otkupiti dionice.
Sada više nije pitanje hoće li nego kako će Todorić otići.
Zbog njegovog ega, svi mi trenutno plaćamo paprenu cijenu.
Ali ono što dolazi je promjena.

Nadam se bez poslovanja po principu neplaćanja kao novog oblika poslovne (ne)kulture.
Bez opterećivanja bilance kreditima za maticu.
S više poštovanja prema dioničarima.

U tijeku su pretumbacije, a što dolazi poslje?
Rastakanje poslovanja kako bi se vratili dugovi ili stabiliziranje poslovanja s ciljem prihoda od tijeka novca?

O vašem odgovoru ovisi hoćete li kupiti dionice ili ne.
Ja oko toga nemam dvojbe. 🙂

La vita e bella!


Ovakve prilike, kao što danas imamo su iznimno rijetke.
Naravno, svatko od nas će reći: "Čaša je do pola puna ili do pola prazna".

Što je pred nama?
Očito, IPO je Agrokor u potpunosti upropastio.
Jasno je da niti sqeez out više nije u igri jer se nema s čime otkupiti dionice.
Sada više nije pitanje hoće li nego kako će Todorić otići.
Zbog njegovog ega, svi mi trenutno plaćamo paprenu cijenu.
Ali ono što dolazi je promjena.

Nadam se bez poslovanja po principu neplaćanja kao novog oblika poslovne (ne)kulture.
Bez opterećivanja bilance kreditima za maticu.
S više poštovanja prema dioničarima.

U tijeku su pretumbacije, a što dolazi poslje?
Rastakanje poslovanja kako bi se vratili dugovi ili stabiliziranje poslovanja s ciljem prihoda od tijeka novca?

O vašem odgovoru ovisi hoćete li kupiti dionice ili ne.
Ja oko toga nemam dvojbe. 🙂

slažem se da po ovim cijenama (16-17) ne bi bilo loše neku lovu staviti unutra

Ignore: KressoM, delux

Gle sad, kad sam stavio nalog stali su sa prosipanjem po bidu… cekam vas

još netko dijeli moje mišljenje o dobroj kupnji na ovim razinama, došao je kupovni nalog 10.000 komada na 17 kn 😉

Ignore: KressoM, delux

Što je pred nama?

tko je ovih dana kupio ne treba brinuti uopce .

ajmeee…kad se sjetim kako sam bio lud kad je pala ispod 30 kn.
brutalno zakucavanje. moj prosjek 38 mozda dozivim za 20 god

New Report

Close