BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kinezi?Ja zivim godinama na dalekom Istoku i prilicno sam upoznao mentalitet Kineza!
Generalno,oni su zainteresirani za nova trzista i spekulativna ulaganja,ali kada kupuju trude
se platiti sto manje(kupiti za sicu), a preprodati sto skuplje!
Kina je krcata poljoprivrednim i svim ostalim proizvodima koje proizvode po daleko nizim cijenama
nego sto su nasi pa kada bi “dosli do Agrokora” forsirali bi svoje proizvode iz Kine!
Kupnja poljoprivrednih kombinata u teskocama unutar Agrokora mogu vidjeti jedino kao spekulativni potez(malo vjerovatan,ali moguc,ali samo u suradnji s SBERBANK,dakle Rusima)!
Kineski radnici su vrlo vredni i rade jako puno za jako malo novca(po nasim kriterijima) i nekako
sumnjam da bi Kinezi “bili velikodusni”prema nasim radnicima,a nasa domaca poljoprivreda se ne
bi mogla nositi s Kineskim jeftinim proizvodima!
Od Laosa,Tajlanda,Malezije,Singapura,Filipina,Burme,,Hong Konga,etc. vidljivo je da Kinezi cine bogati dio drustva,ali generalno,njihov zivot i radne navike su nespojive sa nasom kulturom i tradicijom i svakodnevnim zivotom.Lako prepoznate Kineza radnim danom kada jede(od Bangkoka,Kuala Lumpura,Manile etc.),jer jede vrlo brzo,uglavnom jeftini topli obrok sa rizom,malo prica i brzo se vraca na posao.Rade “od jutra do sutra”!Jako su obiteljski vezani,a obitelj zivi i radi kao “radna zadruga”.
Najstariji clan je u pravilu najutjecajniji.U pravilu u obitelj ne prihvacaju pripadnike drugih naroda i kultura
osim naravno izuzetaka(bogatasa koji mogu jako pridonijeti bogatstvu obitelji).To sam i osobno “vidio iznutra” jer sam imao djevojku visoko obrazovanu Kineskinju,ali prilikom prvog susreta s njenom obitelji dano mi je od strane majke “do znanja” da oni ne podrzavaju vezu kceri sa “strancem”,a “dobra”Kineskinja budistica se nikada nece vjencati sa nekim bez blagoslova roditelja!
Osim toga izrazito su zatvoreni prilikom “djelenja bogatstva” i privilegija i puno ulazu u skolovanje djece,jako puno,tako da u cijeloj Indokini,Kinezi izvan Kine imaju jako puno visoko obrazovanih.Ja znam puno njih koji su doktorirali u Londonu i Parizu.
Ako bih osobno morao birati izmedu “ne dobrih opcija”,Rusi su daleko bolja opcija za nas u Hrvatskoj.
Dakle “ocekivati spas” od Kineza je vrlo naivno !

http://www.seebiz.eu/dobos-najbolje-je-da-rusi-preuzmu-belje/ar-153023/

“Postoje samo dvije mogućnosti. Ili će Agrokor konsolidirati svoje poslovanje, ili će Belje doći u druge ruke, o čemu imam prilično pouzdane informacije, ali za sada ne bih htio o tome mnogo pričati”, kaže Doboš, dodajući kako bi, osobno, najviše volio da u vlasničku strukturu Belja uđu Rusi, zbog kapitala i ogromnog tržišta.

Da u cijeloj priči oko Rusa kao novih beljskih vlasnika ima nešto, tvrdi, dokaz je izostanak ruskog veleposlanika sa subotnjeg obilježavanja godišnjice Bolmanske bitke, događaja kakav rijetko kada propušta.

“Znam da je u Zagrebu imao važnijeg posla”, zagonetno kaže Doboš.

Ulaganja Agrokora u Belje prešla su iznos od milijarde eura, što u taj nekadašnji kombinat nitko nikada nije uložio u tako kratkom razdoblju. Samo u novu vinariju, prije nešto manje od šest godina, uloženo je 20 milijuna eura, a svemu valja dodati obnovu vinograda, gradnju farmi, modernizaciju mehanizacije, Mljekare, Baranjke i niz drugih investicija.


http://www.seebiz.eu/dobos-najbolje-je-da-rusi-preuzmu-belje/ar-153023/

Ovo je prvi puta da netko javno nagovještava moguću promjenu vlasničke strukture u Belju i to na dosta neobičan naćin upotrebljavajući riječi poput ” imam prilićno pouzdane informacije “.

Višegodišnji prosjek ulaska Agrokora u Belje je nekih 38-39 kuna po dionici, pa nema sumnje da bi ovako nešto, ako se dogodi, bila odlićna vijest za dioničare.

U neka stara dobra vremena, Hanfa bi tražila očitovanje na ove izjave državnog dužnosnika.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Zamrla trgovina, zbog cega?

Nije valjda zbog ovog:

http://www.seebiz.eu/hrvatska-u-2016-povecala-izvoz-hrane-za-13/ar-153056/


"Postoje samo dvije mogućnosti. Ili će Agrokor konsolidirati svoje poslovanje, ili će Belje doći u druge ruke, o čemu imam prilično pouzdane informacije, ali za sada ne bih htio o tome mnogo pričati", kaže Doboš, dodajući kako bi, osobno, najviše volio da u vlasničku strukturu Belja uđu Rusi, zbog kapitala i ogromnog tržišta.

Da u cijeloj priči oko Rusa kao novih beljskih vlasnika ima nešto, tvrdi, dokaz je izostanak ruskog veleposlanika sa subotnjeg obilježavanja godišnjice Bolmanske bitke, događaja kakav rijetko kada propušta.

"Znam da je u Zagrebu imao važnijeg posla", zagonetno kaže Doboš.

Ulaganja Agrokora u Belje prešla su iznos od milijarde eura, što u taj nekadašnji kombinat nitko nikada nije uložio u tako kratkom razdoblju. Samo u novu vinariju, prije nešto manje od šest godina, uloženo je 20 milijuna eura, a svemu valja dodati obnovu vinograda, gradnju farmi, modernizaciju mehanizacije, Mljekare, Baranjke i niz drugih investicija.

A tih milijardu eura je tacno 160 i nesta kuna po dionici, a cena na burzi 20. Lude li burze!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]



"Postoje samo dvije mogućnosti. Ili će Agrokor konsolidirati svoje poslovanje, ili će Belje doći u druge ruke, o čemu imam prilično pouzdane informacije, ali za sada ne bih htio o tome mnogo pričati", kaže Doboš, dodajući kako bi, osobno, najviše volio da u vlasničku strukturu Belja uđu Rusi, zbog kapitala i ogromnog tržišta.

Da u cijeloj priči oko Rusa kao novih beljskih vlasnika ima nešto, tvrdi, dokaz je izostanak ruskog veleposlanika sa subotnjeg obilježavanja godišnjice Bolmanske bitke, događaja kakav rijetko kada propušta.

"Znam da je u Zagrebu imao važnijeg posla", zagonetno kaže Doboš.

Ulaganja Agrokora u Belje prešla su iznos od milijarde eura, što u taj nekadašnji kombinat nitko nikada nije uložio u tako kratkom razdoblju. Samo u novu vinariju, prije nešto manje od šest godina, uloženo je 20 milijuna eura, a svemu valja dodati obnovu vinograda, gradnju farmi, modernizaciju mehanizacije, Mljekare, Baranjke i niz drugih investicija.

A tih milijardu eura je tacno 160 i nesta kuna po dionici, a cena na burzi 20. Lude li burze!
[/quote]

a tih milkijardu kn tacno 160 kn i nesto po dionici i od zoga je gazda unatrag 10 godina spržio brat bratu 150 kn po dionici. a dionica 20 kn. a ttebala bi biti – 10 kn. a ludih ljudi – kupuju dionice i onda još zbrajaju i oduzimaju dobit i gubitak.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sto je Agrokor učinio za Slavoniju ? Stočari i svinjari koji su nekad imali stotine grla danas zbog nelikvidnosti samog sustava imaju dovoljno za svoje potrebe, a više ne žive od uzgoja i prodavanja svojih živina nego od minimalca ako su imali sreće zaposliti se, ostali su pobjegli van. Unistena regija dovela je do depopulacije i bijeg stanovnista koje se prelijeva po ostaloj Hrvatskoj. A u Konzumu prodaje Spanjolske rajcice.

Status Quo: Roll Over Lay Down

1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
2.961.947 36,05 Osnovni račun
2.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
1.188.576 14,47 Skrb. račun
3.
AGRAM INVEST D.D. (19330941681)
432.400 5,26 Osnovni račun
4.
CROATIA BANKA D.D. (32247795989)
230.000 2,80 Skrb. račun
5.
JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976)
228.500 2,78 Osnovni račun
6.
EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747)
160.537 1,95 Osnovni račun
7.
AGRAM BROKERI D.D. (14665174376)
132.000 1,61 Osnovni račun
8.
HOK – OSIGURANJE D.D. (00432869176)
124.481 1,52 Osnovni račun
9.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)
87.001 1,06 Osnovni račun
10.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
69.813 0,85 Zast. račun
Ukupno: 5.615.255 68,35

1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
28.037.000 74,77 Osnovni račun
2.
PRIMORSKA BANKA D.D. RIJEKA (96675880337)
2.630.000 7,01 Skrb. račun
3.
AGRAM INVEST D.D. (19330941681)
1.994.418 5,32 Osnovni račun
4.
EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747)
1.759.859 4,69 Osnovni račun
5.
JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976)
1.207.796 3,22 Osnovni račun
6.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
775.000 2,07 Skrb. račun
7.
KBZ D.D. (70663193635)
600.000 1,60 Skrb. račun
8.
STRUKTURIRANJA D.O.O. (97152512970)
495.927 1,32 Osnovni račun
Ukupno: 37.500.000 100,00

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

prodao, cekam sljedeci tjedan, tjedan istine 🙂

ne mari za male stvari i ostat ce male

po jednoj osnovi je prekršen zakon u belju , veliki gazda nije otkupio dionice sto je zakonom MORAO napraviti, u pravoj a ne banana državi ( mi nismo ni banana država) to bi se sve vratilo, ali nas ustavni sud je presudio 🙂
uništili su selo u baranji, nema otkupa po selima, nekto je imao 2-3komada stoke i tako se živjelo, nemogu svi biti krupni kapitalistički farmeri ,u baranji nitko ne otkupljuje stoku godinama otkako je belje poklonjeno.
prvo poklone belje za 1 kn, pa oproste dug od 600 milja.
trebala je država prvo oprostiti dug svojoj firmi pa ju prodati za 600 milja,
klasika hrvatske države,a u vupiku ili pik vinkovcima isto
tko god ima zrno pameti u glavi bježi

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close