BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo za kolegu Migru

Ova se dionica već dugo vuče oko 20, e je li uskoro početak, je-nije js ga propustiti neće kada krene čekam strpljivo.

Poljoprivreda ba burzi nije odradila ništa

Građevina je
Brodari jesu

E pa red je i na poljoprivredu pogotovo nakon smanjenoga poreza, već na I kvartlau 2017 očekivam veliku korist zbog smanjenja poreza, a u cijeloj godini još više.

Lp

evo ovako godinama nisam pisao na forumu, ali kad ovo vidim moram reagirati. porez koji će pomoći belju (ovo smanjenje od 25% na 13%) će pomoći belju možda 0,1% u poslovanju…. jer todoriću je isto dao te pare od pdv-a za koji mjesec državi ili dao trgovcu. tko se razumije u knjigovodstvo shvatit će….tko se ne razumije evo primjera:
nešto košta 100 kn plus pdv u 3. mjesecu.

stari sistem košta 125 kn. dođe žetva 7. mjesec toda proda žito, uljanu repicu, ječam itd… primitak novca od npr 125 kn s pdvom je opravdao i ne vraća državi pdv natrag.
novi scenarij to košta 113 kn, todi ostaje 12 kn za potrošit na nešto drugo (poveća mu se likvidnost) kad dođe žetva toda je primio 125 kn i mora državi vratiti tih 12 kn natrag. dakle koristio je određeni iznos novca koji mjesec duže, a sad tu neke hvalospjeve pisati kako će mu to dignuti neznam ni ja koliko poslovanje su gluposti… pogtovo što je dignuta cijena repromaterijala naspram 12. mjeseca za 5% pa naviše, tako da je čak pdv od 25% u 2016. godini bio bolji nego ovaj pdv od 13% u 2017.godini. budite realni kolege i nemojte hvaliti ovo pdv od 13%

belje kiksa u mnogim stvarima u proizvodnji… ako ima državnu zemlju po cijeni od nekakvih 350 kn po ha i ne može poslovati s dobiti nego ulaže u nove fendtove u satelitsku navigaciju u nenormalno skupe farme koje mu ne vraćaju uloženo zapitajte se zašto se tako svake godine radi. ja koji plaćam zakup privatne rascjepkane zemlje ohoho više nego on, koji prodam svoje proizvode po nižoj cijeni nego on, koji plaćam input više nego on ostvarim s poticajem oko 400 eura po ha…. gdje je tu todorić i belje i gdje vi dioničari uključujući mene?

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/vlada-osnovala-savjet-za-slavoniju-baranju-srijem/

Čini mi se da je dogovorena cijena preuzimanja 22,72kn 🙂

Tvrtka iz Agrokorovog koncerna, Sarajevski Kiseljak, danas će na izvanrednoj skupštini dobiti odobrenje za davanje jamstva za kredite Todorićevog koncerna.


Čini mi se da je dogovorena cijena preuzimanja 22,72kn 🙂


preuzimanja cega?

ne mari za male stvari i ostat ce male

ako mislis na belje, mislim da si se prevario, ako toda da ispod 50kn ja si desno sijecem 🙂 , zanimljivo kako se pojavi 1000kom cim treba ici gore, zadnji puta je pokupita usput 🙂

ne mari za male stvari i ostat ce male


ako mislis na belje, mislim da si se prevario, ako toda da ispod 50kn ja si desno sijecem 🙂 , zanimljivo kako se pojavi 1000kom cim treba ici gore, zadnji puta je pokupita usput 🙂

ma dajte kolega, šala, kao što kaže znak na kraju rečenice

https://www.agroklub.com/mobile/portal/tekst/31322/


Fascinira me koliko optimizma imaju dioničari blje. Dva su razloga moguća, ulazili na puuuno većim razinama pa sada "nada umire posljednja" ili su postali sretni vlasnici "happy" paketića koji su ovih dana plutali uz našu obalu pa je sada sve ružičasto. Inače, ovdje u Baranji se radnici zahebavaju da su upisali tečaj ruskog.
odlicno..takvih nam treba sto vise…

早上好,你怎麼做今天

ne mari za male stvari i ostat ce male

za sada je prodano preko 40.000 dionica, pitanje je tko prodaje ovolike količine?

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close