BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Porez pao sa 25 na 13 posto u poljoprivredi od ove godine.

Zadnji kvartal završio u plusu, napokon preokret, što znači da će 2017 biti odlična godina, dionicu Belja uskoro vidim na puno većim razinama.

Nije nagovor na ništa.

Lp

po mom trebalo bi doci do 23,60, a tek onda gledamo sou 🙂 , moje misljenje

ne mari za male stvari i ostat ce male

Nakon dugog ćekanja , napokon optimistično izvješće . Ogromna ulaganja i isto takva
amortizacija , kvarila je lijepu sliku poslovanja Belja.
Vrijeme je da se to promijeni. Kolekcionarstvo na djelu…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Što se mene tiče, izvješće za 2016. godinu je gotovo identično onome za 2015., kako za kvartal tako i za kompletnu godinu. Jedina razlika je na troškovima kamata, zbog činjenice da je tijekom 2015. provedena dokapitalizacija i smanjen dug. Tako da ne znam što ste se toliko raspisali o izvješću.

Belje je očito na break evanu, očekivao sam poveći gubitak u zadnjem kvartalu kad ono izbacili dobit.
Smanjenjem PDV-a u poljoprivredi Belje će nesumnjivo profitirati u nemalim iznosima, ostaje visjeti u zraku i činjenica da je Agrokor na kraju cijele sage faktički Belje kupio ( refinancirao dugoročni dug od kojeg je izdašno profitirao godinama ) po 40 kuna.

Naime, sada Belje ima izdanih 45.715.487 dionica od čega je Agrokor platio 37.500.000 40 kuna po dionici.
I ja se ovdje hrabro uključujem na vlak.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Tako je plavi, sve isto i ja mislim, s tim da sam od ranije u vlaku

Plavi, dobro došao u, kako kažeš, vlak. Krenuli smo prema naprijed, nadam se bez previše, nepotrebnih stanica. Dobre su samo one na kojima cemo natankati gorivo. Neka mjesta u vlaku su vec zauzeta, ali vlak je širok. 🙂

La vita e bella!

mala napomena.ovdje je cerp ili koja je vec agencija bila onomad(prije koju god) prosipala stotine tisuca komada ,kakvo je stanje sa tim sada?
imam blje i nije nagovor na nista.

Imaju jos nesto manje od 70.000 komada


Da li netko tko se razume u knjigovodstvo moze da kaze kolika je usteda Belju na godisnji prihod od nekih 250 milijona kuna na prodaji stocne hrane-sada kada je pdv smanjen na 13 odsto?

Nitko nije odgovorio pa cu sam sebe da citiram jer sam pronasao odgovor na drugom mestu-usteda samo na stocnoj hrani sa novim pdvom je cca 30 milijona kuna.
Moze li netko dati projekcije gdje jos Belje ustedi sa novom poreznom reformom?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Zar su smanjili poticaje za 2017?

Doma-goj: krivo. Pod pretpodstavkom da se prodajna cijena stočne hrane ne mijenja, računica je slijedeća. U 250 mil. kn po prijašnjem PDV-u je bilo sadržano 50 mil. kn poreza (preračunata stopa je 20%). Po sadašnjoj stopi PDV-a od 13% (preračunata stopa 11,5%) je u 250 mil. kn sadržano 28,75 mil. kn PDV-a što znači da Vam je ‘ušteda’ odnosno Belju ostane više 21.25 mil. kn na istu cifru prodaje.
Disclaimer: nemam Belje niti me interestira, ali me žalosti kad vidim da ljudi ne znaju najosnovnije stvari oko poreza

New Report

Close