BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Renči
Jesi li ikad pročitala neki FI od Belja? Sve kategorije troškova su u laganom padu, pa i ono što najviše tereti poslovanje, tj. dobit, financijski rashodi. Imaju puno kredita uloženih u proizvodnju, ili u koje već gazdine kerefeke, i te kamate predstavljaju razliku između gubitka koji je sve manji i sasvim pristojne dobiti.
Opet kažem, to je u padu, i očekuje se preokret prema nuli ili blagom plusu.
Zato i sjedimo tu. Ako ne bude pakujemo kofere i bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Renci ako ti je cilj kupovati jeftino dionice nije nacin da cijeli dan pises prozirne drukove na temi

http://www.tportal.hr/biznis/politika-i-ekonomija/463430/Ruski-veleposlanik-Vise-necemo-davati-kredite-Agrokoru.html
Nema više od Rusa ni kinte!

ma ne. maloprodaja ide u prodaju i to je to.


Renči
Jesi li ikad pročitala neki FI od Belja? Sve kategorije troškova su u laganom padu, pa i ono što najviše tereti poslovanje, tj. dobit, financijski rashodi. Imaju puno kredita uloženih u proizvodnju, ili u koje već gazdine kerefeke, i te kamate predstavljaju razliku između gubitka koji je sve manji i sasvim pristojne dobiti.
Opet kažem, to je u padu, i očekuje se preokret prema nuli ili blagom plusu.
Zato i sjedimo tu. Ako ne bude pakujemo kofere i bok.

Sasvim ste u pravu! Skoro sam danas posegnuo za Beljem iako sam odavno vani… Samo jos kratko ce ova “micro” vrijednost egzistirati!

3. AGRAM INVEST D.D. 432.400 5,26%

7600 dionica prodali

Kada bi barem maloprodaja otsla u prodaju, kako kaze noviulagac. Mozda bi se neko zaista piceo baviti proizvidnjom. Samo ne znam moze li to ova ekipa koja je do sada to radila.
Gazda sve vise podsjeca na Peveca 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Serija, nije nitko ništa kupio niti prodao, to su (već sto puta objašnjavano) repo transakcije.

Mislim da je ovo dionica na kojoj, kada se sve zbroji, ljudi jako malo toga razumiju (a sve je očito) i nadaju se stvarima koje nemaju realno uporište.
1 – Prikazivanja dobiti i dobrih rezultata nema jer to Agrokoru ne paše (mirovinci, dividenda i jamstva za kredite su u drugim kompanijama).
2 – Kada se nakupi novih pozajmica Agrokora i kada će im to pasati Toda će vas delistirati ili ćete biti istisnuti ili oboje, uglavnom ništa pozitivno.

Jedino što ovdje imate je oportunitetni trošak. Istva stvar vrijedi i za Vupik, osim ako svi ovdje vide nešto što bloger nije vidio pa je izašao van (nisam siguran ali mislim čak s minusom). Sada ćete me napasti da skupljam na bidu, da poljoprivreda samo što nije eksplodirala i sl… Ali to nije zato što sam nešto krivo rekao, nego zato što sam rekao što ne želite čuti.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

BELJE D.D. DARDA/REDOVNA DIONICA BLJE-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
2.961.947 36,05 Osnovni račun
2.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
1.188.576 14,47 Skrb. račun
3.
AGRAM INVEST D.D. (19330941681)
432.400 5,26 Osnovni račun
4.
CROATIA BANKA D.D. (32247795989)
230.000 2,80 Skrb. račun
5.
JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976)
228.500 2,78 Osnovni račun
6.
EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747)
160.537 1,95 Osnovni račun
7.
AGRAM BROKERI D.D. (14665174376)
132.000 1,61 Osnovni račun
8.
HOK – OSIGURANJE D.D. (00432869176)
124.481 1,52 Osnovni račun
9.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)
87.001 1,06 Osnovni račun
10.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
69.836 0,85 Zast. račun
Ukupno: 5.615.278 68,35
Pregled Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira u prošlosti, omogućen je korisnicima usluge Moj e-
top 10 nepromljenjen


Serija, nije nitko ništa kupio niti prodao, to su (već sto puta objašnjavano) repo transakcije.

Mislim da je ovo dionica na kojoj, kada se sve zbroji, ljudi jako malo toga razumiju (a sve je očito) i nadaju se stvarima koje nemaju realno uporište.
1 – Prikazivanja dobiti i dobrih rezultata nema jer to Agrokoru ne paše (mirovinci, dividenda i jamstva za kredite su u drugim kompanijama).
2 – Kada se nakupi novih pozajmica Agrokora i kada će im to pasati Toda će vas delistirati ili ćete biti istisnuti ili oboje, uglavnom ništa pozitivno.

Jedino što ovdje imate je oportunitetni trošak. Istva stvar vrijedi i za Vupik, osim ako svi ovdje vide nešto što bloger nije vidio pa je izašao van (nisam siguran ali mislim čak s minusom). Sada ćete me napasti da skupljam na bidu, da poljoprivreda samo što nije eksplodirala i sl… Ali to nije zato što sam nešto krivo rekao, nego zato što sam rekao što ne želite čuti.


Potpuno se slažem.
Ali..
Agrokor je nemilosrdno delistirao MLNR,KNZM,ZNTJ,TISK. pa može i BELJE i VPIK,ZVZD a.ko to napravi sutra,a neće jer mu je svaka kuna potrebna,treba platiti trojesječni prosjek
koji je u BELJu preko 24kn.u sadašnjoj situaciji kada mu stranci zatvaraju kasu možda promjeni strategiju i nađe finacijere na ZSE.Mirovinci i građani mogu biti jaki kreditori i ako se Agrokor
odlući da postojeće dugove pokrije na domaćem tržištu tada su moguć veliki povratak na ZSE svih
Agrokorovih kompanija na službeno tržište,jer je uvijet za ulazak mirovinaca je izlist dioinice na službenom tržištu.
Promjena strategije je Agrokoru bitna.Dobra komunikacija sa investitorima tj.mirovincima i malim
dioničarima.To bi bilo suprotno od dosadašnje.Da li je na to Gazda spreman.Mislim da će ga stranci
na to prisiliti.Mora tražitisaveznike ,a ne neprijatelje.I to u HRVATSKOJ.Stranac je uvijek stranac bez
duše.

Ili pelin,ili med i mlijeko.Druge nema!!!


Tocno tako. Gazda i uvoznici. Cmrljenje zemlje neobradjene koja je zauzeta gazdinim pikovima a na njima nista se ne uzgaja. Poticaji se trose za potpomaganjr e poljoprivrede balkanskih zemalja. Umjrsto da se ista radi sve se uvozi. I tako desteljecma.
Gazda i uvoznici su unistili slavonijj i baranju.

dobro renči, donekle se mogu složiti sa tom konstatacijom! pretpostavimo da je to tako što se tiče ISTOČNE SL I BARANJE. ali zašto zapadna slavonija izgleda puno puno bolje, pa čak i požega, sl. brod, sve skoro do županje!!?? tamo gazda nema svojih površina!! gdje je kvaka?

Jel se netko sjeća kako su razna osiguranja i brokerske kuće došle u top 10 i po koliko su to plaćali?
Šta će i njih ići izigrati s delistom, a platili su neku grdu lovu? Ili nisu?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close