BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

renči
bilo kako bilo, nemožeš reći da je slavoniju i baranju uništio jedan čovjek! uništila ih je politika i to od samog početka! zašto npr ima toliko neobrađene i zapuštene zemlje? rijetko sam u tim krajevima, ali svaki put primjetim da ih je sve više? a ljudi idu vani!!?? i to još iz slabije naseljenih područja, to više!! to sigurno nije kriv gazda.

Tocno tako. Gazda i uvoznici. Cmrljenje zemlje neobradjene koja je zauzeta gazdinim pikovima a na njima nista se ne uzgaja. Poticaji se trose za potpomaganjr e poljoprivrede balkanskih zemalja. Umjrsto da se ista radi sve se uvozi. I tako desteljecma.
Gazda i uvoznici su unistili slavonijj i baranju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Renci vi se stalno blamirate. Prosipate konstantno neke apokalipticne postove, iznosite samo vama poznate “cinjenice” a kriviti Todorica jer on nece od seljaka otkupiti lubenicu i cesnjak je smijesno. Pa sta ga ne prodaju Plodinama, Lidlu, Interspaaru, inozemstvu? Vi prozivate nekoga da je tipicni hrvat a nista nije tipicnije za hrvata nego konstantno kriviti drugoga.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Gazda i uviznici su krivi za propast poljprivrede. Dragi crobiz16 i 60000 ljudi u osijeku je apokalipsa.
To sto vi to ne znate i ne vidite je vas problem. Npr ako ne vidite mjesec ne znaci da ga nema. Vi ga ne vidite. Inace u Slavoniji SVI koji se bave poljoprivredom znaju koji je uzrok apokalipse. Kome ce prodavati ? Bez placanja ? Pogledajte broj prodajnih mjesta konzuma a pogledajte ostalih. Pod hitno je potrebno vise pridajnih mjesta koji nisu u sustavu neplacanja. Samo se veselite na Belju 🙂 Nemate cemu 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Eto i vi pricate o stvarima.o kojima.pojma nemate. Dapace jos se usudite i ulagati u dionice za koje uopce ne znate sto proizvide i kakva ima je perspektiva. Belje je timingom i strateski fulano skroz. Danas Belje proizvodi 30 % hrvatskih vina i dan danas uz silu marketinga nije uslo na vinsku kartu evrope. Kako ce se belje mjeriti sa francuzima ? Koliko treba za stici takav brand kao sto.je francusko vino? Nije belje proizvodilo.ono sto je trebalo i p r o p a d a. Neplacanje je unistilo ozbiljne proizvodjace i OPG po slavoniji i ljudi se skupili i otisli.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Hahaha. S francuzima. Super si. Svaka cast

Renci
Svi znamo da je poljoprivreda u banani iz vise razloga, svi povezani s politikom, pa i s velikim gazdom uvoznikom, ali kakve to veze ima s Beljem kao firmom? U uzem smislu. Vise manje svi proizvodi su dobri: i abc i grapolo i vina i kulen itd. A dobiti zasad nema zbog kredita, pretakanja itd. Ali doci ce sve na svoje.
Vise puta sam rekao da ce gazda morati usminkati i urediti profitabilnost ako zeli opstati / prodati. I ponovit cu. Mora. Dosla maca na vratanca.
Da, i kakve veze ima broj stanovnika Osijeka s Beljem kao firmom? Pa da Osijek nestane s karte abc sir bi i dalje stizao u moj kvartovski Konzum u Zagrebu.
P.S.
Iskustvo me uci kad netko tako zestoko pere po nekoj firmi onda taj obicno sjedi na bidu 5% nize.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vec sam ja rekao da ja o nicemu nemam pojma. Nego kolegice, uz to sto bi Ivica trebao biti mecena Slavonije i nositelj hrvatske poljoprivrede, uz to bi Belje trebalo i pozicionirati Hrvatsku na vinskoj karti svijeta? Oprostiti cete mi, mozda sam ja seljacina, ali eto osim sorte ja ne znam ni jedan konkretan brend/marku francuskog, grckog, cileanskog, kalifornijskog vina. Znam da su u svijetu poznati po vinu i to je to. I kupujem ih. A za naziv me boli dzon!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Kako to mislite kome ce prodavati? Pa svijetu nek prodaju, ako je toliko kvalitetno i jeftino. Uopce ne razumijem sto hocete reci.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Dragi crobiz, ali taj Gazda se polakomio i za1 kunu kupio belje koje sada prozvodi vino ?!?! I
On se gurao u poljprivredu i dapace dizao basnoslovne novce za poticaje. Ne mislis valjda da je zaradio belje?? Uzeo za 1 kunu i ne zna sto ce s tim.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Belje koje je mesna industrija proizvodi vino, puste pare ulozilo u marketing da bude uz bok ?!@#$/^
A svinjogojske farme imaju jednu od skupljih i neefikasnijih proizvodnji. Poticaji idu kojekuda itd ..

Status Quo: Roll Over Lay Down

I sada kada smo usli u EU kome on ta svoja vina moze prodavati ? Ta vina su namijenjena samo nasim gradjanima. Kakv izvoz ? Mozda preskupog mesa ? Sto Belje proizvodi da bi bilo konkurentno ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close