BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Todorić daje svim svojim zaposlenicima nagradu neto 750 Kn za predani rad, živio Todorić i Agrokor.
60.000 x 750 pa racunajte.

Pisljivih malo. Manje od pola. Mil. Kuna..
Pa vise dobije 2000 zaposlenica dm…. Nego ovih 60000 njegovih
[/quote]

medo
nešto ti čudna matematika! zar ne?

Vidi BearG možda je malo, ali radnika vesele, ali nemoj zaboravit da nekima nisu ni plaće male unutar Agrokora, mislim na plaće radnika…
Da Agrokor propada bili dao nagradu radnicima Belja koji uzastopce iskazuje minus.
I molim te uzmi kalkulator i računaj ponovno, a nemoj obmanjivat javnost ipak je to cifra s kojom bi Belje trebalo iskazati plus samo neznam kada vremenski, lp.

titi
Za Belje za oko 1700 radnika to ti ispada oko 1.3 mil. kn. Neće ih to staviti niti u plus niti u minus, odnosno može, ali samo marginalno. Ovdje je bitno da se vidi kakav je kvartal, dobit jest ili nije, te prihodi, rast ili stagnacija. Po meni, i jedno i drugo bi trebalo biti ok, ovo je potrošačka proizvodnja, ali vidjet ćemo.
Što se tiče trgovanja, ne znam što bih rekao: ili se netko iskrcava jer ima info da je banana (možda vidi bolje prilike drugdje) ili neki fond ubacuje dionice nekom drugom jer imaju info da ide gore. Ne znam…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da prikupi što više. Kažem ti, gazda ima loš dug/dobit i morat će nešto poduzeti s tim, prvo radi bankara, a drugo radi prodaje. Općenito se za frime koje prikazuju plus dobije više nego za one koje prikazuju minus.
Ovako zdravo seljački.
P.S.
Ako bude prodavao nije ga briga za porez za dobit, to plaća onaj tko preuzme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

BTW
Ovo ovdje me podsjeća na situaciju s Ledom. Netko agresivno udara po bidu, ali opet se uvijek iznova svaki dan nađe par njih s milijunčićem kuna pa pokupe. Jednima nije dobro, a drugima jest? Ma nemoj?
Netko baca naše mirovinske pare nekome u džep, a svi znaju što uskoro slijedi. Glavno da rast nakon IPO-a pokupi netko drugi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa i ne bi baš! Ja i dalje tvrdim da je kupnja iznad 20 automatski minus!
http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-snazan-pad-obveznica-ulagaci-ne-vjeruju-todoricu/947781.aspx

Interesantno ova dionica još se nalazi oko dna, s obzirom na mogući ipo i ostale okolnosti mislim da neće još dugo biti na ovim razinama.

Lp

Agrokor – “Dug kompanije po kreditima krajem trećeg kvartala 2016. iznosio je 25,5 milijardi kuna, dok je među kratkoročnim obvezama najznačajniji dug prema dobavljačima koji je tada iznosio 16,1 milijardu kuna.”
Jadni dobavljači! Ako gazda pokrene PSN-u ostat će većina dobavljača bez i jedne kune naplaćene.


Agrokor – "Dug kompanije po kreditima krajem trećeg kvartala 2016. iznosio je 25,5 milijardi kuna, dok je među kratkoročnim obvezama najznačajniji dug prema dobavljačima koji je tada iznosio 16,1 milijardu kuna."
Jadni dobavljači! Ako gazda pokrene PSN-u ostat će većina dobavljača bez i jedne kune naplaćene.

Zar mislite da likvidirajuća vrijednost ne bi bila dovoljna za podmirit obaveze??
Kolika je samo vrijednost zaliha robe i ostale kratkotrajne imovine?
Kod velikih sustava je nemoguće izbjeći velike obveze, jer tko bi npr. napunio svaki Konzum vlastitim kapitalom?
A koristi imaju i jedno i drugo, jer puno dobavljača ugura veliki asortiman, a koeficijent obrtaja za veliki dio toga je slab.
Dakle, omogućava se dobavljaču izlaganje robe, a zauzvrat mu se plaća samo ono što se vrti.

Hoće li Blje uspjeti 2016. završiti pozitivno, ako uspije 30 nam ne gine, u suprotnom ćemo se nadati da će to biti ove godine.
Budući da su građevinari toliko porasli na sam spomen očekivanog povećanja radova, valjda bi trebalo i ovo barem donekle?!


Agrokor – "Dug kompanije po kreditima krajem trećeg kvartala 2016. iznosio je 25,5 milijardi kuna, dok je među kratkoročnim obvezama najznačajniji dug prema dobavljačima koji je tada iznosio 16,1 milijardu kuna."
Jadni dobavljači! Ako gazda pokrene PSN-u ostat će većina dobavljača bez i jedne kune naplaćene.

Zar mislite da likvidirajuća vrijednost ne bi bila dovoljna za podmirit obaveze??
Kolika je samo vrijednost zaliha robe i ostale kratkotrajne imovine?
Kod velikih sustava je nemoguće izbjeći velike obveze, jer tko bi npr. napunio svaki Konzum vlastitim kapitalom?
A koristi imaju i jedno i drugo, jer puno dobavljača ugura veliki asortiman, a koeficijent obrtaja za veliki dio toga je slab.
Dakle, omogućava se dobavljaču izlaganje robe, a zauzvrat mu se plaća samo ono što se vrti.

Hoće li Blje uspjeti 2016. završiti pozitivno, ako uspije 30 nam ne gine, u suprotnom ćemo se nadati da će to biti ove godine.
Budući da su građevinari toliko porasli na sam spomen očekivanog povećanja radova, valjda bi trebalo i ovo barem donekle?!

Gle, kad se ide u likvidaciju onda je to sve jako klimavo, ide budzašto i banke i zaposlenici se prvi naplaćuju. Ali toga neće biti. Ići će na IPO ili ubrzo ili će još malo cmariti pa onda. Ovaj drugi slučaj nije dobar za trenutne dioničare. Gazda živi in the state of denial, hoće sve držati, a batrga se i tone sve dublje.
Mislim da će morati ipak relativno brzo reagirati jer bankari su rekli svoje, tresnuli mu kamatu od koje boli glava, on ju taktički nije prihvatio jer mu u narednim tjednima ili par mjeseci ne sjedaju krupne stvari na naplatu, ali nakon toga ista pjesma. I to je to. Teško će dobiti bolje kod drugih nego što mu je nuđeno kod onih prvih. Što prije proda to bolje za sve, i za njega i za nas i za dobavljače. Jedino je sigurno da će biti manje zaposlenih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pozitiva2@
Pa i sami znate kako su prošli dobavljači na svim tvrtkama za koje se u početku smatralo da imaju jako veliku “likvidirajuću” vrijednost. Kada banke i država počnu “vršiti” kao prvi po redu, onda ono malo što ostane popabirče jadni radnici a najjadniji dobavljači ostanu uvijek praznih ruku.

New Report

Close