BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://lider.media/aktualno/agrokor-mozemo-odgovoriti-svim-financijskim-obvezama/

možda i ostali portali prenesu il je za nešto pozitivno zabranjeno objavit

Nakon što su ga “stisli” iz kreditne agencije, moglo bi biti dobro na Belju da napokon počme objavljivati dobit.

Lp

Ovako stručnjak Novotny misli o Belju, dakle ovo dole je citat:
“Nisam optimističan što se tiče prehrambenog biznisa. U Hrvatskoj slabo ide biznis s hranom iz primarne poljoprivredne proizvodnje. Belje je neprofitabilno, to je zabluda da se tu može zaraditi velik novac. Kao i njihovih 600 hektara vinograda. Jer koliko su god njihove površine velike, one su premale za ratarsku proizvodnju u odnosu na svjetsku konkurenciju. Zato bi im bilo mudrije naći strateške ulagače za hranu. Recimo, zna se da Nestle hoće Ledo”.

Tko je Novotny?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

http://www.seebiz.eu/todoricev-trenutak-istine-dolazi-iduce-godine/ar-149433/
….Dakle, za Agrokor i njegovo dugoročno zdravlje ključna bi mogla biti upravo iduća godina, zato je imperativ da koncern ove godine znatno popravi poslovanje….

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

I za Pevec prije pada su krenule takvi naslovi i oštri demantiji, a za 6 mjeseci je bio u stečaju.
Loše je kad krenu priče, pa dobavljači zaustave isporuku (nema robre-nema kupaca-nema prometa-rate kredita idu ) i krene sve nizbrdo.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Bingo! Točno tako.
Ali to znaš i ti i ja i on i banke i mi svi skupa.
Stoga da se taj neumitan razvoj događaja predupredi slijedi prodaja svega.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da su nevoljeni i odbacivani mali dioničari Todeksovih perjanica zaštičeni ko´ lički medvjedi.
Apsolutno svi realni scenariji nam idu na ruku.
Jedino je pitanje vremena realizacije.

Kompanije unutar Agrokora neće propasti jer su one srž biznisa i to njegovi kreditori jako dobro znaju. Štiteći kompanije oni štite sebe.

Sudbina Tode nije tako izvjesna.
On i 7 njegovih genaracija će ostati iznimno bogati ljudi na svaki način, ali će se transformacija utjecaja morati dogoditi. Ili će Todo biti prisiljen predati upravljanje kreditorima ili će se morati suštinski mijenjati. Obje opcije su dobitne da dioničare!
Zamislite kako izgledaju njegove kompanije bez kreativnog knjigovotstva, prebacivanja dobiti iz kompanije u kompaniju, preuzimanja obaveza koncerna na račun bilanci pojedinih tvrtki, dugova dobavljačima (koje su u ovokvom obimu u normalnim zemljama nezamislive)…

Mislim da je manje bitno tko je vlasnik BLJE, LEDO, ZVZD… “normalni” Agrokor ili Nestle, Unilever ili netko peti, sve dok posluju u skladu sa interesima poslovnog razvoja kompanija, što bi u normalnim okolnostima i s normalnim vlasnikom jedino trebalo biti racionalno.

A to je pred nama.
Na ovaj ili onaj način.

La vita e bella!

I ja se slažem da bi to zapravo moglo biti dobro za male dioničare, ali mislim da su ove špekulacije prenapuhane i da Agrokor neće imati većih problema u upravljanju financijama.


I ja se slažem da bi to zapravo moglo biti dobro za male dioničare, ali mislim da su ove špekulacije prenapuhane i da Agrokor neće imati većih problema u upravljanju financijama.

Nadajmo se.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Jedino izviješće može sve demantirati.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

Todorić upravlja državom, svim vladama do sada i jako je naivan onaj tko misli da će on bankrotirati. Država će učiniti sve da ga spasi kao što ga je spasila i kad je nama dioničarima trebao isplatiti 900 mil kn.

New Report

Close