BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi siju paniku bez veze, a izvještaju su sve bolji, tj. sve manji gubitak. Ja sam recimo ulazio jer kontam da je ovdje točka preokreta vrlo blizu. I sad ću pomeziti ako me netko poklopi.
P.S.
Na Vupiku recimo nije, jer povećavaju gubitak.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

došla je voda do ušiju kad čak i ministar financija pokušava smiriti paniku zbog napisa o bankrotu!

http://net.hr/danas/novac/maric-umiruje-nakon-pada-kreditnog-rejtinga-agrokor-nece-bankrotirati-ali-to-im-se-sigurno-odrazilo-na-poslovanje/

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

ne dajmo da ovaj naš dobri čovijek mecena bankrotira, kako bi to bilo da na Jelačić placu sakuplja milostinju, a milijarde pospremio u CH na račun nezbrinute djece, Ive, Ante i Ivana

belupo
Potpuno se slažem s tvojim potpisom, to zaista jesu baloni. Bar zasad. Što budućnost donosi to ne znamo. Opet, zavisi što se kupuje, sadašnjost ili budućnost, po tome se stvaraju odluke.
Ovdje konkretno se kupuje najvećim dijelom sadašnjost, a budućnost je anyone’s guess.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Cekam na bidu ali ste sramezljivi s prodajom

Molim vas nemojte forsirati neka ode na 18-20 za dokup a onda neka pokaze koliko vrijedi

ne mari za male stvari i ostat ce male

I ja isto. Tko ne želi kupiti po asku neka barem proda po bidu. Ajmo ljudi, stečaj samo što nije, prodavajte!!!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kako brzo krene drukanje na dolje čak i kad nema nikakvih loših vijseti koje se tiču direktno te tvrtke.
Ovdje je bitno kamo će poslovanje, ako izvještaji krenu biti pozitivni, naravno da će cijena odskočiti značajno (preko 30 vjerojatno), a sad neki s ovim natpisima o Agrokoru pokušavaju loviti u mutnom jeftino Belje, Zvijezdu, Vupik…
Kakvih 10 kn, koliki je realni book tu da bi moglo ići toliko ispod??
A uopće više nema ni razloga za ikakvim dokapom tu.
Dobro da ne govorite i da je i sestri ZVZD potreban dokap dok se valja u hrpi novca.

pozitiva2
Baš to. I jedna druga stvar mi pada na pamet: svima je jasno da Belje nije gubitaš sam po sebi, to su čisto knjigovodstvene tehnike kojima se izbjegava porez, legalno. Međutim, s obzirom na pritisak kreditora zbog nepovoljnih omjera dug / EBIDTA moglo bi se dogoditi da se i to promijeni. Da se s jedne strane prikaže veća operativna dobit, a to onda znači povećanje prihoda, a druge da se kratkoročno povećaju npr. stavke amortizacije. I to across the board, po svim firmama. Naravno, opet radi smanjenja ili anuliranja porezne obveze. Za dioničare je to i dalje kifla, ali bar se pokaže kako firma bolje radi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Serislav

Sasvim nepotrebne akcije.
S obzirom da Belje ima 260 M prenesenog gubitka, on može prikazati dobit, pa da nema poreznu obavezu još jako dugo.

La vita e bella!

@Serislav
a kako će to oni prikazati dobit u Belju? i zašto?
pa kreditori ako se ne varam gledaju Agrokor u cjelini, doduše kao sumu njegovih dijelova, ali ipak donose zaključke o njegovoj zaduženosti na razini grupe
ako, kako imputirate, na Belju prikažu dobit, to znači manja dobit (ili veći gubitak) u nekoj drugoj članici grupe, barem ako se slažemo (a mislim da se slažemo) da se na Belje prebacivalo svakakvih troškova

znači dvije su razine problema: zaduženost, koja je po mišljenju mnogih pa tako i rejting agencija probila ‘plafon’, i pad profitabilnosti, koji se neće riješiti tako da se Belje promovira kao dobitaš jer će ti prihodi faliti elsewhere

Belje, Vupik i PIK Vinkovce može spasiti jedino IPO, ali da li će u tom slučaju biti dovoljno prikazati kvartal-dva dobiti? odnosno koliko se Agrokoru žuri, da ne kažem gori pod nogama?

Nisam rekao da znam što će biti, nego da postoji mogućnost ušminkavanja svih komponenti radi boljeg prikaza. Naravno, može se to izvoditi i drukčije. Osim toga, ne prodaje Belje samo Konzumu, ide i po drugim dućanima, tako da nije zero sum game. Iako, da, vjerovatno recimo ABC sir daje Konzumu za džabalesku pa ovaj uzme dobit, ne dijeli s dioničarima.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close