BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Definitivno treba reorganizacija jer ovo vise nema smisla, npr belje i vupik dvije iste firme unutar koncerna, wtf?

Ja nemam ništa protiv da čika Todo proda Belje za 2 kune po dionici (to mu je zarada od 100 % u odnosu na njegovu procijenu vrijednosti kompanije) pa da nam vlasnik napokon postane netko tko će se baviti razvoje firme, a ne prebacivanjem dobiti između sastavnica u koncernu.
Belje se samo po sebi, i uz dobrog i odgovornog večinskog vlasnika koji vše neće opterećivati bilancu kreditima uz 10% kamatu, može pretvoriti u dobitaša unutar jedne poslovne godine.

La vita e bella!


Ja nemam ništa protiv da čika Todo proda Belje za 2 kune po dionici (to mu je zarada od 100 % u odnosu na njegovu procijenu vrijednosti kompanije) pa da nam vlasnik napokon postane netko tko će se baviti razvoje firme, a ne prebacivanjem dobiti između sastavnica u koncernu.
Belje se samo po sebi, i uz dobrog i odgovornog večinskog vlasnika koji vše neće opterećivati bilancu kreditima uz 10% kamatu, može pretvoriti u dobitaša unutar jedne poslovne godine.

ako ste dioničar Belja, morali bi znati da se Gazda zaduživao po 10% prije 4-5 godina, sada to više nisu tako visoke kamate (mislim da su sa Sberbankom oko 6%) ali nisu ni zarade više kao što su nekada bile, topi se “Snješko”,m ako bud prodavao po 2 kn na kredit, da Belje bude jamac, prihvatio bih takvu ponudu, a on bi dobro zaradio


Tako je. A zamršenost (jamstva) će morati riješiti. Nitko neće kupovati nešto što je opterećeno kreditima od 9%. Niti se vuku sumnjivi dokapi i muljaže.
Što se prije to raspetlja to bolje.

Točno. Za Agrokorove perjanice LEDO i JAMNICA treba pronaći način da ih se oslobodi jamstava, prodavši njih može spasiti ostatak carstva. A za njih može dobiti odličnu cijenu, jer su tvornice novca.
Što bi tek bile da su pod Unileverom ili Coca Colom- san za male dioničare!

Što bi tek bile da su pod Unileverom ili Coca Colom- san za male dioničare!

bit ce..tesco ili slicno ,agrokor se proprema za stranca cijeli u paketu.

mali dionicari puhanje u frulu kao i inace

Ovo sve skupa ce zavrsiti kako zavrsi, za dionicare cak vjerovatno i dobro. U najgorem slucaju ne moze biti bas jako lose.
Takodjer, pozitivno je sto ce se zemlja rijesiti najveceg stetocine i parazita.
Da dodje djavo crni nece placati dobavljace za 685 dana.
I tu dolazimo do poante: da proda cijelu hranu ne znam da moze skupiti milijardu eura, a navodno bankama duguje tri te dobavljacima jos dvije. Sto hoce reci da prvo ide hrana, a onda sve ostalo. Banke ce se naplatiti najvecim dijelom, dobavljacima sipak, a sad vec gradjanin I.T. ce imati priliku susresti se na ulici s potonjom skupinom. I objasniti svoju stranu price, zasto im je izvisio pare i zasto su doveden na prosjacki stap. Ako ih bude zanimalo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovaj ajeto ce nas upropastiti. Nesposoban za bilo kakav ozbiljniji posao, a pohlepan.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Vec se pola slavonije iselio zbog njegove poduzetnosti i pameti.

Status Quo: Roll Over Lay Down

ništa od ovih bajki neće se dogoditi. imate bujnu maštu. sve je pod kontrolom.

...povijest se ponavlja...

@delboy
Kako se nece dogoditi ? Vec se dogodilo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Valjda ce kupit belje neki stranac i stavit firmu na noge, ipak je tu blizu 2 milijarde kn prihoda godisnje

Samo da ne krene rasprodaja … 😎😎

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close