BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@serislav
i te kako može: npr. gazda kredite koje daje belju pretvori u udjele i prijeđe prag od 95%…i eto istiskivanja! a sve više sam uvjeren da će se upravo to dogoditi!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

To je mogao izvesti već odavno. I nije trebao dokapitalizirati po 40 nego recimo po 18, ili 25.
Zato mislim da neće ići za tim. Isto samo subjektivno mišljenje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


pa očito je da Belje još uvijek nije i nema naznake da skoro oće doživjeti preokret u poslovanju. I ovu godinu će završiti u minusu, a taako će po svemu sudeći nastaviti i sljedeće godine. Kada uza sve to dodate da je vlasnik Todorić te da postoji realna opasnost novom dokapitalizacijom izbaciti male dioničare.
Sve je to razlog zašto je cijena dkonice na ovim razinama i vrlo moguće je da će i dalje dobro skliznuti.

Nije li to kriminalno?

@SeRija

Zakon to omogućava. A svi mi smo takvi, kad ti se pruži povoljna prilika u zakonskim okvirma, iskoristit ćemo je ili ćemo bar pokušati.
Briga Tode za moralnost ili šta drugo.

Zakon spominje “pravičnu naknadu”, štogod to značilo. Sudski vještak bi u pravilu išao za knjigovodstvenom vrijednosti, koju gazda vjerovatno ne bi prije toga ponudio, s obzirom da se trži na bitno manje od toga. Da ne dođe to tužakanja itd. vjerovatno bi ponudio nešto u rasponu 30-32 kn. Opet, subjektivno mišljenje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovdje se uvijek piše o istiskivanju.
Za tim nema potrebe, tako da neće biti ništa od toga.
A bilo bi zapravo dobro barem kratkoročno, barem bi dobili preko 30 kn, iako će ovo vrijediti puno više za par godina.

Kad izbace pozitivno izvješće, cijena će letjeti, o tome nema razgovora.

Pozdrav svima evo i mene malo.
Vidim da je uhvatila paranoja ove sto pokusavaju uvesti psihozu među malima jer previse tumbaju između sebe, a mali ne prodavaju pa trpe gubitke umjesto profit.
Zbog cega bi agrokor istisnuo male kad i ovako ima sve.
Cini mi se da ovi malo veci paraziti pokusavaju uvesti psihozu kako bi od malih kupili pa se obogatili.
Todoricu to ne treba jer i onako vrhnje kupi sa povrsine.
Ja nisam niti jednu dionicu ni kupio ni prodao zadnji dvije godine.
Kupit cu ih kad padnu na 1 Kn ili na 100 Kn jer cu znat onda da vise ne bude islo na ove razine.
Tako da mi je sve jedno sta će biti jer i ovako zarađujem samim time sto ne trgujem s nicim.
Zato ste mi smjesni ili cak se usudim reci p……i jer mislite stvoriti vecu psihozu nego sto ste naptavili.
Koliko ste prebacili iz supljeg u prazno toliko niti nema dionica belja serije A i B.
Jos me cudi sto se neki cude koliko ima dionica.
Ja da sam Todoric izlistao bi ih jos 100 miliona po nominali 10 Kn i zato ih vise ne kupujem dok ne dođu na 1 ili 100 Kn, lp svim postenim dionicarima izuzev parazitima.

A 1000000 kom po 0,01 kn?


Zakon spominje "pravičnu naknadu", štogod to značilo…

Ovdje je nastupila kolektivna amnezija na to što se sve desilo prije par godina i to kako je Toda, u sprezi sa ustavnim sudom i očitim nepoštivanjem zakona (i to nakon što je i sam neizravno priznao grešku kad je pokušao poništiti skupštinu) desilo u mitskoj obvezi ponude za preuzimanje?

Tako da je to “pravično” jako relativan pojam.



Zakon spominje "pravičnu naknadu", štogod to značilo…

Ovdje je nastupila kolektivna amnezija na to što se sve desilo prije par godina i to kako je Toda, u sprezi sa ustavnim sudom i očitim nepoštivanjem zakona (i to nakon što je i sam neizravno priznao grešku kad je pokušao poništiti skupštinu) desilo u mitskoj obvezi ponude za preuzimanje?
[/quote]

Nažalost ali mnogi su to već odavno zaboravili…možda je to GAZDA i htio..
Paketi koji su radnicima davani po 30 kn…čini mi se da je paket bio cca 930 kom…ispravite me ako griješim…je odavno prodan..
Jer tada su radnici mogli komotno prodavati svoje udjele na 70 kn ..
A danas je neće nitko na 23..
Tako je to…burza je ovo,…i još hrpa novih dionica ..
Kakvu je lovu GAZDA izvukao iz belja kojeg je neznam dali se itko sijeća dobio za 1 kunu…i zato uvijek govori da belje vrijedi 1 kunu…a na ime poticaja svake godine belje mu donese cca 150-200 mil. kuna..
Pa sad vi meni recite da je on uspješan biznismen..
Evo dajte meni neku firmu koja ima dugove za 1 kunu i pri tom svake godine poticaje u visini od 200 mil. kuna plus kredit od HABORA po 0,5% kamate i napraviti ću najjaču i najbržerastuću firmu u ovom djelu EU.
Pa pobogu kojilo friziranih izvješća i izvlačenja love onog što si dobio za 1 kunu..
Pa GAZDA moj dragi prestani prcvariti rekao bi mamić “ovaj napaćeni narod” i konačno ne pritači iz šupljeg u prazno lovu iz svojih firmi ..
Uzdam se jedino što je GAZDIN pasić-pudlica Marić išao na ruku GAZDI koji ga je i instalirao tu gdje je…pa će evo sa manjim pdv-om i dodatnim poticajima još više osnažiti agrokor..
Ako u slijedećoj godini ne prikažu plus u poslovanju …NEĆE NIKAD..
To je ono što ćekam…ne bude li plusa rasprodajem sve što imam iz portfelja a što ima veze sa GAZDOM…

A BALVANA!!! :) :) :)

jel se ovo meni čini ili je ovo malo živnulo

A BALVANA!!! :) :) :)

Odoše belje …šta je ovo…jel ovo konačno krenulo…

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close