BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Spominjao se u medijima zakon o zaštiti “proizvođača mlijeka”, cijeni proizvodnje, to se čini kao dobar signal za belje. Hajka na uvozno meso puno bolesti je isto ok signal za belje, raste valjda potrosnja, ulaganje u vina… tko zna što todex radi i tko tu koda, možda ćemo svi propast.

Ne kjzim to sa rusenjem… tko to moze rusiti namjerno dionicu… Kako se to radi…

A BALVANA!!! :) :) :)

Kolege,

vidim da najavljujete velike skokove cijene dionice Belja?
Možete potkrijepiti takvo razmišljanje poslovanjem društva s obzirom da ja ne vidim to (zadržavam pravo da sam ćorav), ali poučen dugogodišnjim nizom pada ili stagnacije prihoda i negativnim godišnjm rezultatima, te i dalje evidentnim deflatornim pritiscima a posebno zbog ekstremno jake i žestoke strane konkurencije, nemam takav dojam.
Dodatno, uvijek postoji opasnost da većinski napravi squeeze out malim dioničarima (po meni vrlo lako moguće kod ovakve zaduženosti).
Dakle, prosvjetlite me zašto mislite da će ovo rasti x2, x3, x4 pa čak i x5 (kako neki navode)

Invest
Squeeze out se ne cini moguc, pogledaj strukturu dionicara, a i dobiti nema samo zbog trenutne volje vecinskog. Firma ulaze u proizvodnju i sve je bolja, a u jednom trenutku ce i vecinskom zatrebati novac za pokrice dugova / sirenje i sl. Spominje se IPO hrane iz sastava koncerna. A onda ovo leti visoko. Stvar je cekanja…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

meni se baš čini moguć, baš na osnovu strukture dioničara, Agrokor bi s jednom dokapitalizacijom otišao iznad 95 %.
Ako bi Toda nešto prodavao onda bi to bila JMNC ili LEDO, sigurno ne Belje, u protivnom bi uljepšavao izvješće, i sigurno ona ne bi bila ovakva.
No, to je moje mišljenje.

Sqeez je itekako moguć….baš zato..pogledajte koliko ima gazda sa serijom R-B i koliko ima u R-A….s tiđ da se sakrio iz podravske…
Izračunate ukupan broj dionica i jako smo blizu istiskivanja ako on to odluči…sam je rekao da belje vrijedi 1 kunu…
Naravno da ovo što sam napisao nemora biti i naravno da ovo nije ni nagovor na kupnju ili prodaju

A BALVANA!!! :) :) :)

.. koristim priliku pozdraviti kolege dioničare .. čini mi se da je u ovom trenutku bolje imati novce u belju nego na računu
.. naravno možda i griješim

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Squeeze out je moguć, ali mi se ne čini vjerovatan.
Morao bi se dogovoriti s ekipom iz top 5 / 10 koji i u A i u B seriji drže po oko 10%, a to sigurno ne bi išlo po 25 kn, mislim da su kupovali po mnogo više.
Naravno, može biti da se s njima dogovori ispod žita samo da z….e male dioničare, ali to je sad izvan svake rasprave.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

I po kojoj bi cijeni bila dokapitalizacija /skviz?

Pratio sam Siemens, i potpuno se iznenadio kada je presuda prošla. NIsam imao nijednu dionicu, ali sam je mogao imati.

Početnik sam u dionicama, nisam upoznat sa svim tim pravilima, što bi se trebalo dogoditi? Todex stavi na belje različite dugove, pretvori dug u udio, i onda može raditi što hoće po kojo god cijeni hoće? Nitko to ne može spriječiti? Koliko može zaraditi/uštediti na tome? Je li to nešto što je u planu?

IDILA U BELJU
Tedeschi i Mršić pomirili se kod Todorića

Foto: tportal.hr tportal.hr / tportal.hr
Sudeći po srdačnom zagrljaju, menadžeri Atlantic grupe i Podravke Emil Tedeschi i Zvonimir Mršić na druženju biznismena u Belju barem privremeno izgladili su razmirice

Ma nisam nista istovario ili ukrcao… Samo sam htio reci da sa gazdom se nikad nezna a kroz povijest nema tog dionicara na bilo kojoj dionici iz njegovog portfelja koji je dobro prosao… Evo recite mi vi ako sam ja vec dementan

A BALVANA!!! :) :) :)

Naravno da ovdje ne pricam o sitnim trejdovima koji su moguci… Ali kupiti belje i drzati ga nekoliko godina. Je ravno igranju ruleta… Posebno kad je loptica u gazde

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close