BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…moze li mi netko reci zasto sve dionice todexa rastu a ova ne..
Molim samo ozbiljne odgovore..thx

– ono što vrijedi raste.
– ono što ne vrijedi ne raste.

– I love this game.
Pozdrav !

Slažem se da ono što valja raste…a ono što nevalja ne raste…
Ali to što valja će jednog dana narasti do granice kada ga više nitko neće htjeti kupovati, jer će biti preskup, a što se dešava sa dionicom koju nitko više ne želi kupovati…počne padati ….sasvim normalno.
Meni je zanimljivo pronaći nekoliko firmi koje posluju loše a u budućnosti će poslovati dobro i kojima je potencijal rasta velik.
I samom mi je gotovo 90% imovine u “sigurnim dionicama koje valjaju” ali ovih 10% tražim i njuškam dionice koje trenutno posluju loše ali će u budućnosti poslovati dobro ili jako dobro..
E sad primjera ima jako puno…Belje bi samo po sebi trebalo imati veliki potencijal…zašto?…pa neka to svatko za sebe procijeni…da ne ispadne da navijam za kupnju ili prodaju neću više.
Htjedoh samo napisati da mi je cijeli todex u fokusu…..i imam skoro sve njegove papire osim njih nekoliko ( namjerno nisam napisao koje da ne ispada da navijam).
Interesira me potencijal.
Recimo kako je Blogi prepoznao korf na 20-30 kn…..ja ga kupovao na 30 kn…i prodao na 50 kn…pa kasnije još nekolkio puta kupovao i prodavao….a on je danas poslije splitanja ekvivalent ako se ne varam blizu 500 kn..
Dakle ta dionica je narasla 25 puta…EJ…25 PUTA…pa neka sad netko računa koliko je to posto..
Imam i ja recimo adrs-p-a…i ćorava koka je mogla ući sa većom lovom na 250-300 kn i sad uzeti 50% …što je fenomenalna zarada…da se ne varamo i da nebudemo pohlepni…
Gledajte koliko je Blogi zaradio posto na najvećoj investiciji..
E sad ja bi stavio jedno 5-10% imovine ( kasnije možda i više) u nešto kalko…sjetimo se da je korf bio banana…da ga nitko nije htio…da je radio sa minusom…ok..
Turiste smo ispeglali…turizam kao našu najveću snagu…u prošlom ciklusu građevinare i brodare ( 2006-2007)…
Koji je naš potencijal osim turizma?
Ja bih rekao hrana i voda…Hrana i voda su budućnost…ne nafta…ne zlato…
Koja je naša firma sa najvećim potencijalom proizvodnje hrane?
Jeli belje?
Vpik?
Nastavite niz..
Ja se u budućnosti kladim na hranu ( koja još uz to dobiva enormne poticaje).
Koji ću papir izabrati…reći ću javno kada obavim kupnju do kraja…da mi neki sitni miševi ne dižu cijenu bezveze…čak sam spreman i riskirati i ići do 25% imovine unutra…
Napravim li to sad pojedine dionice ću dignuti za 100-200%…a zašto bi…
Kad ima jeftino robe svaki dan i može se neprimjetno ćokati bez da iko skuži..
Toliko od mene..
Sretno svima….

A BALVANA!!! :) :) :)

Jeste probali ABC sir TUNA?

ODLIČAN.

Kremast, i što je najbolje, ta *ebena tuna se stvarno osjeti. 🙂

Za sve koji obožavaju Todexove dionice svakako otiđite pogledati film GAZDA.
Vrlo zanimljivo, vrlo poučno i čini mi se dosta objektivno napravljeno.

Kladiti se na hranu je dvosjekli mač.
Danas je na svijetu hiperprodukcija svega, pa tako i hrane, a viškovi uglavnom završe po bagatelnim cjenama na tržištima poput našeg. To ubija domaće proizvođače.
Zato Todo može uspjeti samo ako bude dalje rastao. I to na drugim tržištima: Turska, Rusija, razni “stanovi” i sl.

Belje do Tokija! 🙂

La vita e bella!

Nebih se složio….po stopi rasta stanovnika i proizvodnji umjetne hrane….prava hrana je budućnost…tako je ja vidim…i u to sam uvjeren…vrijeme će pokazati koliko griješim…
ajmo jedno hipotetsko pitanje ( nije drukanje ni navijanje…tko smatra da je to neka ne čita ovo) što recimo ako neke prehrambene dionice obja ve blago pozitivno poslovanje tj. izlazak iz minusa u plus!
Hoće li biti nagrađene?

A BALVANA!!! :) :) :)

Hoće, naročito ako je cijela burza u pozitivnom sentimentu, što naša jest u zadnjih mjesec dana.
Nadam se da će tako i nastaviti.

La vita e bella!

Pa već je prošlo izvješće bilo bolje od predhodnog….zašto misliš da se drend ne nastavi…tako je i korf pomalo dolazio iz negative u pozitivu…važna je percepcija za godinu dvije…a ne trenutni izvještaj….a za godinu dvije će biti debelii plus…..only my opinion

A BALVANA!!! :) :) :)

http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/447433/Zlato-i-srebro-u-Njemackoj-za-baranjska-vina.html

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Najsnažnije su u rujnu na mjesečnoj razini poskočile cijene mlijeka i mliječnih proizvoda, za 13,8 posto, navode u FAO-u….https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwit_8Lh38bPAhXBL8AKHU_6APgQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.energypress.net%2Ffao-cijene-hrane-na-najvisim-razinama%2F&usg=AFQjCNH_AISU_-YeBgu-fqYs4XgUalRDPQ&sig2=yt3a-imHPKEfNpGrh5VxYg

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Što bolje vijesti, to dionica niža, dokle ???

Krenulo prema 30 i stalo na 27, hoće li biti snage oboriti 30 uskoro?

Belje ‘usisalo’ sestrinsku tvrtku Moslavka Kutina

zanimljivo da su danas svi H nalozi na kupnji bili lažnjaci, tj. imali su kao skrivenu količinu samo po 1 dionicu 🙂

Ignore: KressoM, delux

po ovome što Ares neumorno stavlja linkove, pa Belje mora prebaciti prihode bar za 5-6%
inače nismo ništa napravili…
poučeni prošlošću, tada će rashodi skočiti bar za 7-8% (i to oni ostali nespomenuti)

New Report

Close