BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/agrokor-je-lani-primio-200-milijuna-kuna-drzavne-pomoci-a-prosjecna-placa-u-koncernu-bila-je-za-4368-veca-od-hrvatskog-prosjeka/4719149/

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79

Veća je zato što rukovodstvo ima barem 1.000 puta veću plaću od običnog radnika.
Par takvih dignu prosjek za tisuću radnika, a mali nrk se zadovolje s par tisuća.
Znamo sto je prosjek u statistici i što je statistika uopće.

Tako je i ove sezone svega najviše do sad, a gdje god hoćeš svi plaču da je puno slabije nego lani.
Statistiku svatko tumači kad i kako mu paše u tom trenutku.

dok se na BLJE lipari na bidu, na VPIK se ozbiljo trguje…

Kupci izgleda vjeruju da nema problema s likvidnosti koja je gore spomenuta oko neisplate plaća.


dok se na BLJE lipari na bidu, na VPIK se ozbiljo trguje…

tamo su najmanje tri gurača, koji smanjuju prosjek ulaza




Mislim da je to maksimum za ovaj put.
See you next year.


A da. Sad ipak je 25 bila gornja granica rasta. Kako sad to?

Moram ovo komentirati, prodali ste neki dan po 25 i sada ne daj Bože da vam naraste preko toga, da ne bi imali propuštenu dobit.
Stvarno je degutantno čitati ovakve postove pogotovo na temi dionice gdje su mnogi polomili zube i izgubili . Da nemate niti malo ljudskosti i razumijevanja prema kolegama koji su ovdje zaglibili, to mi nije jasno.

lp
[/quote]

Nisam baš shvatio vaš post. Što je točno degutantno? Nisam prodao po 25,00 kada nisam ni mogao prodati. Mogu komentirati Belje kao i bilo koju drugu dionicu

Naime, ja sam solo investitor, pravim svoje analize kao i to da ne trgujem inside informacijama niti djelujem bilo s kim na našem tržištu kapitala niti sam ikad.

Također, razumijem ako je vaš post bio ironija. Svejedno, stojim iza svega što sam naveo. ugodan dan i prijepodne.
[/quote]

Dragi kolega, moj post nije bio ironija.
Hvala na pojašnjenju sada ste sigurno sretni kao i ja zbog toga što su dioničari Belja dočekali cijenu od 26,75 kuna.

Ugodan dan i vama, lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nitko nije komentirao (ili nije vidio, nije ga zanimalo…) Agrokorovo izvješće o održivosti poslovanja (2014 i 2015)
a tamo na str. 6 lijepo stoji da je udio Agrokora u vlasništvu Belja 94,23%, a u Vupiku 88,34%
ako sam dobro izračunao, fali im po tome cca 352.000 dionica do magičnih 95%, po cijeni zadnjeg dokapa od 40 kn to je ‘samo’ 14 milijunčeka kuna
međutoa za preostalih 5% dionica, da računam i po 30 kn piece, to bi ga koštalo nemalih 68,5 mil. kn
za 40 kn a piece još ‘nemalijih’ 91,4 mil. kn
u zadnjem 1H/16 izvješću nema obveza prema povezanim poduzetnicima pa ne može napraviti nešto što je već napravio, konvertirati dug u kapital

eto, samo razmišljam na glas, bez predrasuda

Ne znam kako vas, ali mene “vrijeđa” ova bezobraština da se sada kupci guraju uzeti Belje po 26,XX kuna, a prije mjesec i pol ga nisu htjeli ni po 18.

Naši investitori… obično krdo.

@ accountant
Što misliš gdje Agrokor može pronaći tih famoznih 350.000 komada dionica?
Trenutno je na burzi ukupno izloženo na prodaji 16.000 komada.

Ako baš jako silno želi i moj udio može ga dobiti.
Za cijenu ćemo se dogovoriti. 🙂

La vita e bella!

@Posejdon
slažem se s vama, za kol. dionica
no ne i za krdo 🙁
ali za pravu cijenu će se i likvidnost pojaviti, ne?

Sedam japanskih distributera i potencijalnih kupaca koji su stigli u Hrvatsku, tijekom obilaska vinograda i podruma Vina Belje kušali su odabrana vina i autentične hrvatske specijalitete, te se odlučili za uvoz vrhunskih vina i vinskih sorti koje do sada nisu bile u ponudi na japanskom tržištu, a koje će se do kraja godine početi izvoziti u Japan.

Vina Belje započela su izvoziti svoja vina u Japan prošle godine nakon čega je u veljači ove godine organizirano veliko predstavljanje hrvatskih vina na najvećem sajmu trgovine u Japanu, Supermarket Trade Showu u Tokiu. I predstavljanje u Tokiu i dolazak japanskih partnera u Hrvatsku dio su velikog projekta promocije hrvatskih vina u Japanu koji je financiran iz Vinske omotnice, mjere Promidžba na tržištima trećih zemalja iz nacionalnog programa pomoći sektoru vina 2014. – 2018., u kojem sudjeluju i Vina Belje.

Projektom je potvrđeno da je Japan vrlo zahtjevno i vrlo zanimljivo tržište za vinare koji mogu pružiti autentična vina visoke kvalitete. U Japanu se godišnje popije 364 milijuna litara vina, a u uvozu dominiraju vina iz Europe.

Nemojte toliko biti sigurni.

kakvo zavaravanje sa ovom cijenom…. dugo jos nece preko 30

New Report

Close