BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Mislim da je to maksimum za ovaj put.
See you next year.

Pa za danas sigurno je, a za sutra … nisam baš siguran.
[/quote]

Ako niste sigurni zašto pišete. To je to za danas, ali i za neko vrijeme. Kako to da ne probija 25,00 tako lako? Nije ovo Zvijezda d.d.
[/quote]

Pišem zato što buljim u gledalicu već najmanje 9 godina i zato što sam se naučio da kod trgovine dionicama ništa nije sigurno, pogotovo kod Belja s kojim je često znalo biti vatrometa unatoč čudnovatim financijskim izvješćima i poslovanju, i zato što je BLJE-R-A stvarno palo na (pre)nisku granu, i zato što je sentiment pozitivan i zato što mi je dozvoljeno da pišem, i zato što mi je smiješno kako ste Vi to tako sigurno napisali/la jer ste očigledno pobornik tehničkih mudrolija.

Nije probilo 25 i do iduće godine neće i to je sada to !?
A ja opet kažem – nisam baš siguran.
Na koncu, danas je najviša cijena bila 25,95kn, a trenutno je prosječna cijena 25,38kn.
Dakle Vaša je analiza od jučer u odnosu na danas (do ovog trenutka) bila potpuno pogrešna.

Što ne znači da će Vaša analiza biti pogrešna u idućem tjednu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Valuewalk
Svi brokeri šalju svaki mjesec u poreznu sve vaše transakcije. Svaka prodaja vam ide u dohodak i ljudi zbog toga gube razna prava. Kupnja nejde nikud. Zato nema šanse da prodajem dok se to ne promijeni. Ove godine zato imam samo jednu transakciju i to kupnju.
Tako je bilo lani , da li se što promijenilo neznam. Treba se jednostavno prošetati do porezne i pitati. Ja ne mogu jer nemam ni jednu prodaju pa mi neće znati reci. U pitanju su pbz brokeri ali na poreznoj su rekli da vazi za sve.

Što ne znači da će Vaša analiza biti pogrešna u idućem tjednu.

Hvala na mogućem komplimentu.
Ugodan vikend!!!


Hvala na mogućem komplimentu.
Ugodan vikend!!!

Molim, također i Vama !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Valuewalk
Svi brokeri šalju svaki mjesec u poreznu sve vaše transakcije. Svaka prodaja vam ide u dohodak i ljudi zbog toga gube razna prava….

ja ne znam da li gube prava i koja? ali (išao sam baš pogledati preko e-Građana) su svi prometi u 2015. godini, što se tiče obrazaca koje je predavao broker, svrstani u kolonu ‘neoporezivi primici’ (r.br. VII isplaćeni neoporezivi primici), dakle neoporezivi primitak ostaje takav bez obzira na event. godišnju prijavu poreza na dohodak
u ovoj godini međutim, nema niti jednog obrasca predanog od strane brokera? da li to znači da su prestali s tom praksom?
dok kod isplate recimo oporezive dividende, pod r.br. V ima upisano koliko je obustavljeno i isplaćeno predujma poreza i prireza na dohodak, a na B str. red. br. 11 obrasca lijepo piše ‘iznos primitka oporezivi’, zatim koliki je bio u bruto iznosu te pri kraju koliko je isplaćeno u neto iznosu

što želim reći? pa to da postoji jasna razlika u te dvije isplate

u ovoj godini međutim, nema niti jednog obrasca predanog od strane brokera? da li to znači da su prestali s tom praksom?

prije će biti da će broker obrazac dostaviti tek na kraju godine u kojem će točno biti vidljivo ukoliko ima dobiti kolika je i prema tome ćemo znati koliko poreza moramo uplatiti u državni proračun.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Strah od poreza? Znaci nadate se dobiti?
Ja mislim da bi mogla bit brutalna. Jedva cekam izvjesce..

Kad gledamo Belje, gotovo svaki dan izlaze neke pozitivne vijesti u vezi ove tvrtke (prva po ovom, prva po onom u HR, a često i u svijetu), poticaji svake godine viši…

A dionica potpuna suprotnost, jedina dionica iz Todexa koja je na najnižim razinama dok su sve ostale odlepršale i nekoliko puta iznad minimalne, (zadnja leti Zvjezda).

Da li će nekad doći vrijeme da i ovo počne lepršati, više Cerp nije uteg?

@accountant

A jesi imao neporezivih prodaja ove godine?

Brokeri trebaju izvjestiti PU za neoporezive. A ti moras sam za oporezive pocetkom iduce za ovu godinu.

Jedino je problem sto brokeri ne mogu znati sa sigurnoscu je li ti prihod oporeziv ili ne.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."



@accountant

A jesi imao neporezivih prodaja ove godine?

Brokeri trebaju izvjestiti PU za neoporezive. A ti moras sam za oporezive pocetkom iduce za ovu godinu.
Jedino je problem sto brokeri ne mogu znati sa sigurnoscu je li ti prihod oporeziv ili ne.

bilo je, i jednog i drugog!
obrasci za isplatu dividende su predani, njih rade isplatitelji (sami ili preko SKDD) i to je kao i prošle godine
a za neoporezive vam i govorim – prošle godine svaki mjesec, krajem mjeseca, je broker izradio i poslao Joppd obrazac s ukupnim iznosom neoporeziih isplata
u ovoj godini više toga nema! niti jedan izdani Joppd s njihove strane
pretpostavljam da ćemo prvo od brokera dobiti izlist oporezivih isplata i onda s time u Joppd kojeg ćemo predavati sami?

Od brokera ćemo dobiti dokument i mi i Porezna.

Mislim da mi sami nećemo ništa morati predavati, već brokerska kuća to prijavljuje.
Trebali su to raditi svaki mjesec, pa su uspjeli nagovoriti Poreznu da to bude samo na kraju godine.

kolege, nemojte zamjerit, ali molio bih vas da ovdje pišete samo o belju.
a sve ostalo što se tiče poreza itd. , molim vas da pišete na temi porez na kapitalnu vrijednost.

hvala.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close