BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A s obzirom na to da očekujete rast burze ne vidim zašto trgujete po principu “kupi – prodaj” kada si time samo nabijate brokerske provizije i poreznu + prireznu obvezu.
To vam baš nije mudro, a ni logično.

No ako se ipak na to odlučite, onda nema mjesta čuđenju kada vam dođe porezno rješenje na naplatu za ostvarenu dobit u ovoj godini.

molim pojasnite ovaj dio…

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Kakve veze ima porezna + prirezna obveza sa kupi prodaj?

Ako ja napravim 50 miliona kuna prometa godišnje koliko bih ja to po vama trebao platiti poreza + prireza??

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Kaprini milijunski ugovor, poslovi i Maraski, Podravki…

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79



Mislim da je to maksimum za ovaj put.
See you next year.

Pa za danas sigurno je, a za sutra … nisam baš siguran.
[/quote]

Ako niste sigurni zašto pišete. To je to za danas, ali i za neko vrijeme. Kako to da ne probija 25,00 tako lako? Nije ovo Zvijezda d.d.




Mislim da je to maksimum za ovaj put.
See you next year.

Pa za danas sigurno je, a za sutra … nisam baš siguran.
[/quote]

Ako niste sigurni zašto pišete. To je to za danas, ali i za neko vrijeme. Kako to da ne probija 25,00 tako lako? Nije ovo Zvijezda d.d.
[/quote]

Dan još nije gotov.
Može danas još i do 30, ne kažem da hoće ali može.

Svi se mi nadamo.

Jer nada posljedna umire.

Sretno!!!


Mene brine ona isplata sa brokerskog, što broker to prijavljuje. Bojim se da će to pribrojiti dohotku i onda dok se njima objasni da to nije tako, ode zdravlje.

Ako vam je to broker rekao pod hitno ga promijenite. I za svaki slučaj provjerite da nije neki bucket shop. Šta to točno prijavljuju, kako se zove obrazac, kako izgleda, koje podatke sadrži, kome ga šalju i kada (tjedno, mjesečno, po transakciji…)?

A ovo s oporezivanjem prometa neću ni komentirati, to je stvarno za nevjerovati

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Dobronamjerno ponavljam da bi se trebali malo detaljnije pozabaviti ovim porezom prije nego donosite sudove o njemu.
Vama očito nije poznato da se koristi tzv. FIFO računovodstvena metoda, a i pišete o "porezu na gubitak" što je samo po sebi nonsens.

Uz to, vi niste pravna osoba pa da vam se priznaju gubitci iz prethodnih razdoblja nego trgujete kao fizička osoba. I na kraju, ako je porez uveden 1. 1. 2016. zašto bi držaa vodila skrb o onome što je bilo prije kada vam na to neće razrezati porez čak i da ste zaradili velike novce.
A s obzirom na to da očekujete rast burze ne vidim zašto trgujete po principu "kupi – prodaj" kada si time samo nabijate brokerske provizije i poreznu + prireznu obvezu.
To vam baš nije mudro, a ni logično.

No ako se ipak na to odlučite, onda nema mjesta čuđenju kada vam dođe porezno rješenje na naplatu za ostvarenu dobit u ovoj godini.

Zna li usput netko kako je riješen prijenos “gubitka” po nekoj dionici?

Npr. kupimo neku dionicu za 10.000 kn.
Vrijednost joj skoči na 110.000 kn i prodamo je. (porez će ići na 100.000 kn).
Onda drugi dan opet kupimo tu dionicu za istih 110.000 kn i cijena joj do kraja godine padne opet na 10.000 kn ali je ne prodamo u toj godini.

Znači zaradili smo 0 kn a plaćamo porez na 100.000 kn.

Zanima me dokle će se moći prenositi taj gubitak jer recimo ako tu dionicu u sljedećoj godini (2017.) prodamo i iskažemo 100.000 kn gubitka, da li će se recimo u 2018. on moći prenijeti ili “propada” u 2017.?

To bi onda značilo da smo tijekom 2016., 2017.i 2018. ostvarili ukupno 0 kn dobiti a platili porez na 100.000 kn.

JOPPD


Kakve veze ima porezna + prirezna obveza sa kupi prodaj?

Ako ja napravim 50 miliona kuna prometa godišnje koliko bih ja to po vama trebao platiti poreza + prireza??

Molim, pročitajte još jednom što sam napisao.

“No ako se ipak na to odlučite, onda nema mjesta čuđenju kada vam dođe porezno rješenje na naplatu za ostvarenu dobit u ovoj godini.”

@ pozitiva2
Ja ne branim taj porez, neko ispravljam krivo tumačenje tog poreza.
Država vam je dala mogućnost da ne platite niti kune na porez.
Ali vi silno želite biti pametniji i sposobniji od prosjeka tržišta, (što je statistički vrlo malo vjerojatno da jeste, kao uostalom 95% tržišnih aktera) pa stalno kupujete i prodajete dionice i time plačate basnoslovne količine novce brokerima i državi porez za svaku ustvarenu dobit, ako je imate u ovoj godini. To su ogromni sasvim nepotrebni troškovi.
Ja npr. ne mislim dati niti žute lipe državi na porez na kapitalnu dobit. Sve što sam mogao sam kupio prije 1. 1. 2016, a u ovoj godini sam napravio ukupno 5 kupovnih transakcija i na njima sam u plusu preko 100% na svakoj (PTKM, ATPL). Ali dok ne realiziram prodaju, nemam dobiti pa stoga niti poreznu obavezu.
Namjera mi je čuvati dioničku klasu imovine koju posjedujem i jako me veseli kada vidim da nam se tržište budi te se i topi gubitak od prijašnjih razdoblja.
Ako se ovako nastavi biti ću u dobiti sa 100% svoga portfelja, a ako mi i zatreba keš neću platiti porez jer se primjenjuje tzv FIFO računovodstvena metoda.

Dakle, kao što vidite, na isti porez gledamo sasvim različitim očima.
Dok vi “plačate porez na GUBITAK” ja neću platiti porez niti na DOBITAK!

Ugodan dan!

La vita e bella!



Kakve veze ima porezna + prirezna obveza sa kupi prodaj?

Ako ja napravim 50 miliona kuna prometa godišnje koliko bih ja to po vama trebao platiti poreza + prireza??

Molim, pročitajte još jednom što sam napisao.

"No ako se ipak na to odlučite, onda nema mjesta čuđenju kada vam dođe porezno rješenje na naplatu za ostvarenu dobit u ovoj godini."

@ pozitiva2
Ja ne branim taj porez, neko ispravljam krivo tumačenje tog poreza.
Država vam je dala mogućnost da ne platite niti kune na porez.
Ali vi silno želite biti pametniji i sposobniji od prosjeka tržišta, (što je statistički vrlo malo vjerojatno da jeste, kao uostalom 95% tržišnih aktera) pa stalno kupujete i prodajete dionice i time plačate basnoslovne količine novce brokerima i državi porez za svaku ustvarenu dobit, ako je imate u ovoj godini. To su ogromni sasvim nepotrebni troškovi.
Ja npr. ne mislim dati niti žute lipe državi na porez na kapitalnu dobit. Sve što sam mogao sam kupio prije 1. 1. 2016, a u ovoj godini sam napravio ukupno 5 kupovnih transakcija i na njima sam u plusu preko 100% na svakoj (PTKM, ATPL). Ali dok ne realiziram prodaju, nemam dobiti pa stoga niti poreznu obavezu.
Namjera mi je čuvati dioničku klasu imovine koju posjedujem i jako me veseli kada vidim da nam se tržište budi te se i topi gubitak od prijašnjih razdoblja.
Ako se ovako nastavi biti ću u dobiti sa 100% svoga portfelja, a ako mi i zatreba keš neću platiti porez jer se primjenjuje tzv FIFO računovodstvena metoda.

Dakle, kao što vidite, na isti porez gledamo sasvim različitim očima.
Dok vi "plačate porez na GUBITAK" ja neću platiti porez niti na DOBITAK!

Ugodan dan!

[/quote] Sad je već jasnije što ste htjeli reći. Naravno svatko ima svoj način trgovanja.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Lako je sada govoriti o dugoročnom ulaganju.
Ali recimo od 2008. pa ovamo to baš i nije bilo pametno.
Recimo da se pozicije nisu kratile tijekom vremena, što bi Vam recimo ostalo od INGR, DLKV, IGH i sl.da ih ne nabrajam?

Pa te su dionice pale 99% !!!
Tko nije kratio trebat će mu 1000 godina da dođe na nulu, a vjerojatno neće ni nikada.

Zato je kupi-prodaj daleko bolja strategija, ako se donekle uhvate valovi može se puno zaraditi a da se cijena u roku par godina ne promijeni.

New Report

Close