BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Oladite s tim optimizmom.

Što bi ti još mezio po ovim cjenama?
Mislim da bi se trebao požuriti…. 🙂

La vita e bella!

Čini mi se da je netko namjerno vratio cijenu na 25, jer slobodno je mogao to prodati po 26, budući da je vlak bio krenuo. Vjerojatno je htio preplašiti i bid i ask.

Izgleda da se još želi dokupiti što niže se može.

Vidjet ćemo hoće li to biti tako.



Oladite s tim optimizmom.

Što bi ti još mezio po ovim cjenama?
Mislim da bi se trebao požuriti…. 🙂
[/quote]

Nakon svih tih godina i dalje isti odgovori, tipa…drukaš, meziš i slično….

Pokušavam biti realan.
Ako su svi optimisti, onda znamo kako to završava.
Koliko mogu pročitati, a temeljem toga zaključiti pokušava se stvoriti takva atmosfera na forumu.

Dobro je poteglo,ali kad izađe izvješće bojim se otrežnjenja.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

S obzirom na to tko je vlasnik i koliki udio ima više bi trebalo razmišljati o njihovim planovima nego o par tjedana dobrog raspoloženja na Zse.


@accountant
: Što se tiče stranaca pravne osobe ga nisu plaćale ni prije, a fizičke su ga u skoro svim zemljama plaćale i prije tako da se po tom pitanju apsolutno ništa nije promijenilo. Ali i meni se čini da se ovo neki ino fond odlučio za malo kupnje, samo to ne traje mjesecima kao što smo već vidjeli.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



@accountant
: Što se tiče stranaca pravne osobe ga nisu plaćale ni prije, a fizičke su ga u skoro svim zemljama plaćale i prije tako da se po tom pitanju apsolutno ništa nije promijenilo. Ali i meni se čini da se ovo neki ino fond odlučio za malo kupnje, samo to ne traje mjesecima kao što smo već vidjeli.

ma znam ja to, porez (bilo kakav i koliki da bio) je bauk samo u nas, vani je normalno da ako zaradiš, platiš (malo) poreza..
to sam ja spomenuo više radi nekih naših forumaša koji ne trguju već čuvaju ili keš ili su zaglavili u nekim dionicama, iako možda ima i boljih prilika pa treba razmisliti o pretumbaciji portfelja, samo zato jer se boje poreza na kapitalnu dobit
koji se naplaćuje po ostvarenom prometu, jel’ a ne na zaradu
svašta!

Baš sam mislio kako treba komentirati porez na zaradu na dionicama, pa ću iskoristiti priliku kad ste započeli temu.

Nije nikakav problem da se tih 12% plati, ali PROBLEM je u tome što je uveden baš sad kad bi trebao doći nekakav oporavak burze, tako da ja npr. sada moram platiti 12% poreza na dobit ove godine, a zapravo sam još u debelom gubitku od 2008.g.!

Znači sad moram platiti zapravo porez na GUBITAK!!!

Znam da je nemoguće utvrditi sada unatrag koliko je tko ostavrio dobitka/gubitka u zadnjih par godina, ali ovo je uistinu krajnje nepravedan porez.

Kako sam i rekao, rado ću ga platiti na svu zaradu (samo da je bude što više), ali ovako ispada da ga moram platiti na ostvareni kumulativni gubitak tako da sam jako razočaran njime!!!

@ pozitiva 2

S oproštenjem na izrazu, ali vi baš ništa niste shvatili oko tog poreza i pišete potpune besmislice.
Toplo preporučam jednu konzulataciju sa poreznim savjetnikom.

La vita e bella!

Kakve besmislice???

Ako se nakon “kupi-prodaj” ostvari pozitivna razlika tijekom 2016.godine, na tu dobit se plaća porez.
Jedino ako se dionica drži 3 godine pa proda onda se ne plaća.

A to što je prije 01.01.2016. ostvaren gubitak nikom ništa.

Dobronamjerno ponavljam da bi se trebali malo detaljnije pozabaviti ovim porezom prije nego donosite sudove o njemu.
Vama očito nije poznato da se koristi tzv. FIFO računovodstvena metoda, a i pišete o “porezu na gubitak” što je samo po sebi nonsens.

Uz to, vi niste pravna osoba pa da vam se priznaju gubitci iz prethodnih razdoblja nego trgujete kao fizička osoba. I na kraju, ako je porez uveden 1. 1. 2016. zašto bi držaa vodila skrb o onome što je bilo prije kada vam na to neće razrezati porez čak i da ste zaradili velike novce.
A s obzirom na to da očekujete rast burze ne vidim zašto trgujete po principu “kupi – prodaj” kada si time samo nabijate brokerske provizije i poreznu + prireznu obvezu.
To vam baš nije mudro, a ni logično.

No ako se ipak na to odlučite, onda nema mjesta čuđenju kada vam dođe porezno rješenje na naplatu za ostvarenu dobit u ovoj godini.

La vita e bella!

Mene brine ona isplata sa brokerskog, što broker to prijavljuje. Bojim se da će to pribrojiti dohotku i onda dok se njima objasni da to nije tako, ode zdravlje.

Ne znam zašto “branite” taj porez.

Sam po sebi nije problematičan, samo je problematično da je uveden tek kad bi se mogla početi ostvarivati nekakav povrat gubitaka iz prethodnih godina (sjetimo se da je veliki broj dionica od 2007.pao za preko 90% cijene).
I da sad recimu trebaju porasti 1000% da bismo bili na nuli.

I onda na tih 1000% sad treba platiti 12% poreza, a zapravo sam tek sad na nuli u poslu s dionicama.

Samo želim reći da će se stvoriti ogromna nepravda gdje će država zaraditi na našem pokriću gubitka iz prethodnih godina!
I sad Vi stanite u obranu toga, i recite kako je to super !

Država je u 99% nepravedni iscjeđivač džepova malih ljudi !

New Report

Close