BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nadam se da su se tenzije smirile od objave izvješća.
Slažem se da se Agrokor maćehinski ponaša prema Belju ali ipak možda postoje i stvarni razlozi za lošije izvješće:
http://www.agrobiz.hr/agrovijesti/proslo-je-vrijeme-jeftine-svinjetine-cijene-pocele-drasticno-rasti-u-eu-u-vece-su-i-u-hrvatskoj-2498

ne vidim poveznicu? Belje ima svoje farme (tovljenike), dakle sami prave svoju sirovinu za kulen..
više bi imalo smisla članak o rastu cijene žitarica iako i proizvodnju stočne hrane imaju, višak plasiraju Vupiku, Vrbovcu i drugdje… imate sve u izvješću Uprave o stanju društva, svaki kvartal
Uostalom kolega Posejdon je već ‘detektirao’ da je najveći pad u prihodima ostvarilo mljekarstvo i mliječni proizvodi, a svinjogojstvo rastura

A odakle Vrbovcu sirovina za pakirano svježe meso i mesne prerađevine?
Bilo bi genijalno kad bi sva sirovinska baza završila u gotovim proizvodima kao u slučaju mlijeka koje se sve prerađuje u sir.



Nadam se da su se tenzije smirile od objave izvješća.
Slažem se da se Agrokor maćehinski ponaša prema Belju ali ipak možda postoje i stvarni razlozi za lošije izvješće:
http://www.agrobiz.hr/agrovijesti/proslo-je-vrijeme-jeftine-svinjetine-cijene-pocele-drasticno-rasti-u-eu-u-vece-su-i-u-hrvatskoj-2498

ne vidim poveznicu? Belje ima svoje farme (tovljenike), dakle sami prave svoju sirovinu za kulen..
više bi imalo smisla članak o rastu cijene žitarica iako i proizvodnju stočne hrane imaju, višak plasiraju Vupiku, Vrbovcu i drugdje… imate sve u izvješću Uprave o stanju društva, svaki kvartal
Uostalom kolega Posejdon je već 'detektirao' da je najveći pad u prihodima ostvarilo mljekarstvo i mliječni proizvodi, a svinjogojstvo rastura
[/quote]

merk440,
kažete da postoje stvarni razlozi za lošije izvješće? link je na članak koji govori o rastu cijene mesa.. Belje je zaista zaradilo na većoj cijeni mesa a izgubilo na mlijecnim prerađevinama
pa kako je dakle veca cijena mesa rezultirala lošijim izvješćem?

Ako vas put ikad nanese u Konzum slobodno pogledaje što piše na cijeni ispod Beljskih proizvoda poput graševine i kulena.
Članak za koji me prozivate govori o povećanju cijena što se slažemo da ide u prilog. Niko nije govorio o mliječnim proizvodima i tu se slažemo.
A pitanja slobodno uputite na skupštini dioničara.


merk440,
kažete da postoje stvarni razlozi za lošije izvješće? link je na članak koji govori o rastu cijene mesa.. Belje je zaista zaradilo na većoj cijeni mesa a izgubilo na mlijecnim prerađevinama
pa kako je dakle veca cijena mesa rezultirala lošijim izvješćem?

U 2015. Belje dobije 100 M kn potpora (novaca svih nas poreznih obveznika, a što je povećanje u odnosu na godimu prije) i još si dozvole iskazati gubitak.

SRAMOTA!

Vaš link …

La vita e bella!

nije njemu interes placati porez na dobit

Govorite tu o svinjskom mesu..
Nisu sve svinje iste i pitanje je što točno raste. Eno Žito otkupljuje crnu slavonsku svinju po smiješnoj cijeni. A mogu mislit koliko košta kg mesa industrijske svinje. Da cijena tome raste… sumnjam..

A kad je Belje u pitanju, ništa, ama baš ništa im ne vjerujem. Tko kaže da meso svojih svinja ne prodaju dalje, a za kulen uvoze teški jeftilen… Već sam spominjao, beljski kulen je teška gumenjara, ne znam kome je to dobro.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

da nisu u tako velikome sustavu svinjogojstvo bi zatvorio jos prije par godina..beljsko svinjogojstvo je katastrofa..ziva propast..na zalost svih nas dionicara

Danas je netko sa samo 6.800 kn srušio cijenu za 3,5% na 20,50 kn.

Miško kažeš beljsko svinjogojstvo katastrofa?? Evo ja te pozivam da ti pokažem jednu njihovu farmu. Tek toliko da shvatiš kakve bedastoće valjaš.

dragi lega, ne pricam bedastoce..dobar izgled farme ne jamci i vrhunski proizvodni rezultat..

http://www.hpa.hr/godisnja-izvjesca/

pogledaj godisnja izvjesca oni su slali…ako su dobro poslali..
koliko je farmi sa 30 i vise prasaca po krmaci godisnje..ako usporedis 2014 i 2015 godinu mozes vidjeti da je skoro na svim farmama povecan broj krmaca, zasto?
usporedi farmu podlugovi npr..ako sam dobro razumio 2015 imaju vise otprilike 100 krmaca i 700 prasaca zalucenih po krmaci vise nego u 2014…sa povecanjem broja krmaca..povecali su se i troskovi, kupnja nazimica, smjesa, vakcinacija ,lijecenja, sjeme nerasta, prijevoza, odvoza lesina…naravno povecali su se i gubici zbog prenapucenosti objekata..pocevsi od prasilista, preko odgajalista do tovilista…na gubitke mislim one direktne, znaci uginuca i one indirektne smanjeni dnevni prirasti i povecana konverzija hrane za kilogram prrasta, povecana medikacija, smanjena kilaza na izlazu iz prasilista, odgajalista..duze ostajanje u tovu..
na to sam ja mislio ne o izgledu..zar ne bi bilo logicno da su npr..na 32,5/33 praseta po krmaci godisnje i da su na 1250/1300 krmaca..pricam o npr podlugovima..to bi bio posao za sve nas..sa manje krmaca dobiti isti ili veci broj prasaca nego sada…a ne dobivati prasce sa povecanjem broja krmaca

p.s. imao sam priliku biti u baranji i vidjeti iste…

G Miško vidim da ste donekle upućeni (papirnato) u tematiku. Kao i obično, u slučaju Belja papir trpi sve😃 Svaki dan sam na farmama Belja. Nema nikakvih promjena u odnosu na prijašnje godine osim u papirima😃 Ništa se nije promjenilo, u bilo kojem segmentu koji ste spomenuli. Niti broj uginuća, niti troškovi prijevoza, niti trajanje tova niti dnevni prirast…. Vjerovatno samo mašta knjigovođe😃
P.S. Kruži priča o prodaji mađarima

New Report

Close