BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sada da čujemo što kažu ozbiljni igrači!
Pred kraj 2014. (dakle, prije preuzimanja Mercatora) Rothschild je procijenio vrijednost IPO-a za cijeli Agrokor na nekih 4 milijarde eura (izvor: Vaš link …
To je tada ujedno bio identičan iznos godišnjem Agrokorovom prihodu.

Meni je nezamislivo da bi se tvrtka prodala po cijeni njezinog godišnjeg prihoda, bez obzira na zaduženost Agrokora i relativno nisku stopu povrata na kapital.

Naravno, nakon Mercatora se taj prihod povećava na spomenutih 6,5 milijardi eurića.

Mislim da bi Agrokor mogao postići puno bolju cijenu.
Ili, ako volite teorije zavjere, onda bi financijaši mogli pritisnuti Agrokor da se “poda” po ovoj vrlo povoljnoj cijeni jednogodišnjeg prihoda, pa bih u tom slučaju i ja pokušao omastiti brk na Agrokoru po tim cijenama na LSE. 🙂

La vita e bella!

Na LSE samo čekaju vrhunske firme poput Blje … inače nemaju u što ulagat pa mole da im izlistaju neke nove dragulje enormnog potencijala 🙂

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


Na LSE samo čekaju vrhunske firme poput Blje … inače nemaju u što ulagat pa mole da im izlistaju neke nove dragulje enormnog potencijala 🙂

pročitajte bolje, na LSE ev. može Agrokor..
osim toga u medijima se špekulira o tzv. Food holdingu koji bi činili neki Pikovi, Belje, Zvijezda i sl. prehrambene

Izlistavanje Belja i Agrokora na LSE je apsolutna maštarija koja nema nikakvog realnog osnova.
Doduše ,o tome se povremeno “priča” i nešto napiše ponekad,zadnjih 20 godina ,ali samo na razini špekulacije!

ako se ovo ne vrati u relativno kratkom roku iznad 21 kn, ne bu dobro. Samo meni nije jasno kak je T uspio nategnut ove za dokap po fakin 40 kn? Da su svi od reda maloumni investitori od kojih niti jednom nije palo na pamet ovo sto vecina ocekuje? Ja se uzdam u onu da market ide uvijek kontra :D. Samo bih volio da se ovo cudo cim prije vrati iznad sma200.

Svakakvih bedastoća ste napisali:

@ Bisakov
Što misliš kako je Agrokor financirao preuzimanje Merkatora i što mu je bio uvijet za tzv. PIK obveznice? Ja ću ti reći: izlak na burzu. Ili da još više pojednostavim, za one koji ne shvaćaju što to znači: uzimaju mu vlasništvo nad Agrokorom, ako ne vrati lovu! Pitanje je samo koliko vlasnišva (više ili manje od 50% ili možda sve), koji dio vlasništva (cijeli Agrokor ili dio – maloprodaja tj. retail ili prehraneni (food) dio ) i po kojoj cijeni.


@Joda

Jedini tko je sudjelovao u dokapu Belja po 40 kn je sam Agrokor. Nitko drugi. Tako da ne znam o kakvom natezanju “svih ovih” govoriš? Sam je sebe “nategnuo”.

@Moller
Pročitaj još jednom ovu stranicu unosa.
Jasno piše da na IPO na LSE ne idu pojedine tvrtke kao poslovni entiteti.

Ali čemu se truditi kada vi sve znate….

La vita e bella!

@Pos
Ja sam nesto pobrkao. Hvala na ispravku

Dobro se ovo drzi. Ja sam mislio da idemo ispod 20 nakon izvjesca….


Svakakvih bedastoća ste napisali:

@ Bisakov
Što misliš kako je Agrokor financirao preuzimanje Merkatora i što mu je bio uvijet za tzv. PIK obveznice? Ja ću ti reći: izlak na burzu. Ili da još više pojednostavim, za one koji ne shvaćaju što to znači: uzimaju mu vlasništvo nad Agrokorom, ako ne vrati lovu! Pitanje je samo koliko vlasnišva (više ili manje od 50% ili možda sve), koji dio vlasništva (cijeli Agrokor ili dio – maloprodaja tj. retail ili prehraneni (food) dio ) i po kojoj cijeni.


@Joda

Jedini tko je sudjelovao u dokapu Belja po 40 kn je sam Agrokor. Nitko drugi. Tako da ne znam o kakvom natezanju "svih ovih" govoriš? Sam je sebe "nategnuo".

@Moller
Pročitaj još jednom ovu stranicu unosa.
Jasno piše da na IPO na LSE ne idu pojedine tvrtke kao poslovni entiteti.

Ali čemu se truditi kada vi sve znate….


Osim što iznosite neistine,pišete i gluposti koje nemaju nikakvog uporišta u činjenicama!!!
No,Vi ste ionako poznati po totalno krivim procjenama u slučaju BELJA pa se ne treba s Vama zamarati!
Samo dobronamjerna pouka: “Nemojte docirati onima koji su daleko sposobniji od Vas vezano za investiranje”!!!
Ja,tek uzgred, trgujem i na nekim daleko većim burzama nego što je ZSE i to ne samo dionicama!!!
Mogućnost da se AGROKOR izlista na LSE je ravna nuli.Tek uzgred UK nije više (uskoro) dio EU,a Hrvatska jest ,a LSE je gdje???
Pozdrav

Neki su prije neko vrijeme pisali da će ih dionica zanimati kada bude oko 20.

Ps
Izgleda ds nema prodavača po 20 pa nastupa nervoza kod ovih “inozemni investitora”.

Lp


Neki su prije neko vrijeme pisali da će ih dionica zanimati kada bude oko 20.

Ps
Izgleda ds nema prodavača po 20 pa nastupa nervoza kod ovih "inozemni investitora".

Lp


Točno je da sam ja predvidio(lako provjerljivo,još kada je dionica bila preko 60 kuna) da će pasti na 20 kuna i ispod.
To je bilo prije nekoliko godina,ali od tada su se negativne bilance nizale i nizale i za mene dionica Belja više nije interesantna za ulaganje niti po daleko manjoj cijeni od 20 kuna!
Pozdrav

Pa što pišeš kad di odustao od 20?

Ps

Na bidu ima dosta koji bi po 20.

Lp

New Report

Close