BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Može li netko postaviti izvješće ovdje. Na ZSE je gotovo nemoguće pristupiti. Pozdrav

Za početak evo ti osnove:

Hvala na izvješćima.

Mene najviše u oči upadaju “Ostali prihodi”. Zna li netko što bi moglo biti u tih 130M ostalih prihoda? To je ogroman iznos za ovu stavku.

Pozdrav


Hvala na izvješćima. Mene najviše u oči upadaju “Ostali prihodi”. Zna li netko što bi moglo biti u tih 130M ostalih prihoda? To je ogroman iznos za ovu stavku. Pozdrav

Točno, prošlogodišnji ostali prihodi bilo je knjiženje oprosta duga, a ove godine tko zna, možda su prodali neku malu staju u Dardi.

Pise tu negdje na poslovnom da je Belje lani ili preklani imalo 800mil prihoda, a dobit svega 10mil pa me zanima je li to dobro ili lose?

Ko visoko leti nisko pada


Izvješće je lošije od očekivanog i to mora svakome objektivnom biti jasno. Prihodi su manji od očekivanih 820 mil kn ( iz intervjua sa Škorićem ) Rashodi su svedeni na 651 mil kuna samo zahvaljujući -96 mil kuna promjena u zalihama ( očigledno naštimavanje ove “dobiti” od 9,6 mil kuna, očito je da dobiti zapravo nema i da je firma u debelom minusu Dugoročne obveze su povećali sa 39 mil na 223 mil kuna. A još nije riješeno pitanje dokapitalizacijom? Pozdrav

Vrlo površno čitaš. Izvješće je upravo takvo kakvo je najavio Škorić. Ovo su nekonsolidirani prihodi i dobit.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Stanje:

Ne ide ovo nigdje!

I love the Smell of Profits in the Morning

Opet se ruši cijena? Veliki ulaze?


Pise tu negdje na poslovnom da je Belje lani ili preklani imalo 800mil prihoda, a dobit svega 10mil pa me zanima je li to dobro ili lose?

Nema ti to veze. Podravka ti ima prihod 3,5 milijardi a dobit 60 mil. Slično i mnoge druge velike firme. Važno ti je zasada da je veliki prihod odnosno da firma puno proizvodi i prodaje. A ova dobit je super, jake temelje za dalje.


Pise tu negdje na poslovnom da je Belje lani ili preklani imalo 800mil prihoda, a dobit svega 10mil pa me zanima je li to dobro ili lose?

Pisalo je da se za 2006. ocekuje toliki prihod

Izvješće je dobro. Pa ova firma je prošle godine napravila poslovni gubitak od 280 mil. (ako se dobro sjećam, dug koji je država otpisala bio je cca 380 mil). I sad napravi dobit od skoro 10 mil. I to nije dobro ? Pa dajte još neki takav primjer da uložimo….

New Report

Close