BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mauricije,ja sam to očekivao od tebe…

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]


Ja nikad ne lažem, možda ponekad ne govorim istinu.

Ne laže Mauricije, a ne laže ni čika Toda! I sam je najavio ovaj iznos!

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet


bakulaz: ” Mauricije je to već objavio u petak.U kunu. ” Ja nikad ne lažem, možda ponekad ne govorim istinu. [smiley1] Povećana dugotrajna imovina, ali i ukupne obveze. Dobit kvartala više od 5 milijuna. D) Promjene u zalihama gotovih proizvoda i nedovršene proizvodnje: -96 milijuna Ako netko iskusniji s bilancom može malo tu stavku objasniti.

Onako ugrubo to ti znači da je izvješće napumpano. Ne bih ti baš znao objasniti detalje, ali ima veze sa zasađenim ratarskim kulturama.

Još će tu proći dosta vremena dok BLJE ne počne zdravo poslovati. Na dobrom su putu, i po meni to je dugoročno itekako isplativa dionica.

Za one koji vole surfati na valovima, nekako mi se čini da će valovi biti sve manji.

I love the Smell of Profits in the Morning

Petak je dobro odreagirao kada je Mauricije saznao-objavio u 14,34h.
Ovo je dobro izvješće ako gledate da su tromjesječje u 9 su objavili gubitak u trom. -329 a sada
dobit od 5.276 mil kuna,a kumulativno iznad 9 mil..Moje predviđanje danas je 350 kn ili više.

[b]REALIZE THAT THE JOURNEY AND THE GOAL ARE ALWAYS THE SAME. [/b]

Ili usporedimo to sa izvještajem 2005 g kad je gubitak bio 185 mil kuna. Za godinu , dvije smo isto na 185 mil ali u plusu![smiley7]

Teško je procijeniti reakciju tržišta na izvješće. Činjenica je da je izvješće nekonsolidirano. Isto tako je činjenica da bi bili u minusu da nisu manipulirali zalihama. Meni možda najvažnije je povećanje poslovnih prihoda za više od 35% što smatram vrlo bitnim. Na dobrom su putu. Po meni pozitivni pomak.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Petak je dobro odreagirao kada je Mauricije saznao-objavio u 14,34h. Ovo je dobro izvješće ako gledate da su tromjesječje u 9 su objavili gubitak u trom. -329 a sada dobit od 5.276 mil kuna,a kumulativno iznad 9 mil..Moje predviđanje danas je 350 kn ili više.

Kako li će tek odreagirati tržište kada ulagači uspiju skinuti izvješće s ZSE. [smiley8][smiley8][smiley8]

I love the Smell of Profits in the Morning

Evo, valjda Poslovni ima bolju infrastrukturu.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

A po meni najvažnije je to što Belje pripada Todoriću, pa kako god okreneš će rasti, a nije PBZ. Možemo mi pisati što god želimo, ali “on” ili “oni” će odlučiti kada i gdje i koliko.

Izvješće je lošije od očekivanog i to mora svakome objektivnom biti jasno.
Prihodi su manji od očekivanih 820 mil kn ( iz intervjua sa Škorićem )
Rashodi su svedeni na 651 mil kuna samo zahvaljujući -96 mil kuna promjena u zalihama ( očigledno naštimavanje ove “dobiti” od 9,6 mil kuna, očito je da dobiti zapravo nema i da je firma u debelom minusu
Dugoročne obveze su povećali sa 39 mil na 223 mil kuna.

A još nije riješeno pitanje dokapitalizacijom?

Pozdrav

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


D) Promjene u zalihama gotovih proizvoda i nedovršene proizvodnje: -96 milijuna

Zalihe su povećane za ovaj iznos. Ono što je utrošeno u proizvodnju proizvoda može se rashodovati tek u trenutku kada se proizvod proda. Zbog toga su materijalni troškovi u ovom razdoblju umanjeni za isti iznos. Ne mora biti da se radi o manipuliranju, barem ne u ovom dijelu.

Može li netko postaviti izvješće ovdje. Na ZSE je gotovo nemoguće pristupiti.

Pozdrav

Pogledajte Tablicu F, na sva su pitanja odgovorili sa nema, stvarno su stručnjaci [smiley2]

New Report

Close