BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo cijene dionice u zadnjih par god:

01.06.2011. = 100,80 kn

01.06.2012. = 74,89 kn

01.06.2013. = 65,70 kn

01.06.2014. = 34,88 kn

01.06.2015. = 27.89 kn

01.06.2016. = ?

15.03.2016. = 19,50 kn, dionica bez dna.

A koji su Vaši interesi na ovoj dionici bez dna?

A što ako recimo 01.06.2016. bude više nego 01.06.2015? Još je 3 mjeseca do tada tako da…

Ništa se bitnog nije dogodilo pri ovom padu tako da ne znamo tko ga i zašto potencira.
Ali vidimo ipak da ineresa za kupnju po ovoj cijeni ne nedostaje.

A što se tiče tromjesečnog prosjeka, mislim da on nije presudan ako se procijeni da fer vrijednost tvrtke značajno odstupa od njega.



Evo cijene dionice u zadnjih par god:

01.06.2011. = 100,80 kn

01.06.2012. = 74,89 kn

01.06.2013. = 65,70 kn

01.06.2014. = 34,88 kn

01.06.2015. = 27.89 kn

01.06.2016. = ?

15.03.2016. = 19,50 kn, dionica bez dna.
[/quote]
sve legitimno. roka vas prema dole par različitih računa manje više uvijek s istim dionicama. kad zapne onda cerp opali koju tisućicu da razbije bid. u međuvremenu radnici, branitelji, sitni špekulanti i tko još mora van upadaju u mrežu. pratim ovo od 40 i ne vidim dno. gadno za gledati. kako je tek onima koji imaju dionicu mogu si misliti. zbog ovakvih slučajeva na zse treba uvesti šort. onda se stvar odigra munjevito i izbjegne se mrcvarenje u nedogled.

who dares, wins

Scenarij moguć samo na ZSE … da si netko da truda pročešljati transakcije unazad par godina možda bi se našlo štogod čudnog … samo gledajući top ten iz subote u subotu zadnjih godina vidljive su zanimljive pretumbacije … do daljnjeg samo gledare

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ja sam na početku svoga posta rekao da je to sasvim legitimno ponašanje na burzi. onaj tko to radi na kraju će izaći sa profitom. naravno svi osim cerp-a. oni su ipak trebali naći nekog kupca u komadu. a sad ako je neko ušao prerano uvijek je imao mogućnost prodati sa gubitkom pa kupiti kasnije više za iste novce.

who dares, wins


A koji su Vaši interesi na ovoj dionici bez dna?

A što ako recimo 01.06.2016. bude više nego 01.06.2015? Još je 3 mjeseca do tada tako da…

Ništa se bitnog nije dogodilo pri ovom padu tako da ne znamo tko ga i zašto potencira.
Ali vidimo ipak da ineresa za kupnju po ovoj cijeni ne nedostaje.

A što se tiče tromjesečnog prosjeka, mislim da on nije presudan ako se procijeni da fer vrijednost tvrtke značajno odstupa od njega.


Nije bitno što vi mislite ili želite!!!
Bitan je i jedino mjerodavan Zakon,a on definitivno nije “na strani malih dioničara”!!!!

Ovo je moj zadnji upis vezan uz istiskivanje dioničara na Belju jer ste više dojadili i Bogu i ljudima.

Dakle, da bi istiskivanje bilo moguće većinskom vlasniku treba 95 % kompanije.
Kada bi zbrojili sve postojeće BLJE-R-B dionice (37.500.000) iz zadnje dokapitalizacije
i svih top 10 dioničara na BLJE-R-A (cca. 5.732.039) kao da su u startu Todorićeve dionice (a nisu!!!) još mu nedostaje oko 126.000 dionica.

Kako će do njih doći?

A) Može kupiti na tržištu. A gdje bi u tom slučaju cijena išla? Gore ili dolje?

B) Može dati ponudu za preuzimanje uz neku premiju. A gdje bi u tom slučaju cijena išla? Gore ili dolje? Koja bi mu tuka dala svoje dionice po prosječnoj tržišnoj cijeni od protekla tri mjeseca?

C) Može raditi novu dokapitalizaciju po proizvoljnoj cijeni. Npr. po 10 kn. Ali to je mogao napraviti pri prvoj dokapitalizaciji, pa nije. Što mislite da nije računao koliko mu neodstaje do 95% Mislite da je zaista bedast? Nova dokapitalizacija nakon jedne provedene dokapitalizacije prije 1 godinu su samo mokri snovi dežurnih katastrofičara sa ovog foruma.

Dakle, bio bi red da prestanete sa crnjacima.

La vita e bella!

Evo, dok je stanje s dionicom crno, tvrtka iz mjeseca u mjesec grabi naprijed i postaje lider po mnogo čemu u HR (poljo)privredi !:

Priznanje na međunarodnoj sceni: Vina Belje osvojila medalje u Njemačkoj

Dakle, obrnuto proporcionalni odnos, pitanje je samo do kad će moći izdržati tako, jer povijest je uvijek učila da su sve velike nelogičnosti kratkog vijeka !!!
Zato pametno!


Ovo je moj zadnji upis vezan uz istiskivanje dioničara na Belju jer ste više dojadili i Bogu i ljudima.

Dakle, da bi istiskivanje bilo moguće većinskom vlasniku treba 95 % kompanije.
Kada bi zbrojili sve postojeće BLJE-R-B dionice (37.500.000) iz zadnje dokapitalizacije
i svih top 10 dioničara na BLJE-R-A (cca. 5.732.039) kao da su u startu Todorićeve dionice (a nisu!!!) još mu nedostaje oko 126.000 dionica.

Kako će do njih doći?

A) Može kupiti na tržištu. A gdje bi u tom slučaju cijena išla? Gore ili dolje?

B) Može dati ponudu za preuzimanje uz neku premiju. A gdje bi u tom slučaju cijena išla? Gore ili dolje? Koja bi mu tuka dala svoje dionice po prosječnoj tržišnoj cijeni od protekla tri mjeseca?

C) Može raditi novu dokapitalizaciju po proizvoljnoj cijeni. Npr. po 10 kn. Ali to je mogao napraviti pri prvoj dokapitalizaciji, pa nije. Što mislite da nije računao koliko mu neodstaje do 95% Mislite da je zaista bedast? Nova dokapitalizacija nakon jedne provedene dokapitalizacije prije 1 godinu su samo mokri snovi dežurnih katastrofičara sa ovog foruma.

Dakle, bio bi red da prestanete sa crnjacima.


Ma koji “crnjak”????
Pogledajte cijenu na tržištu!!!!Pogledajte koliki većinski paket ima većinski vlasnik!!!!!
Pogledajte poslovne rezultate zadnjih 10 godina!!!!
Tko piše o istiskivanju i tko kaže da Todorić mora provesti istiskivanje brzo!!!!Zašto bi to uopće sada činio???
On kao većinski vlasnik odlučuje ,ne oni koji zajedno imaju nekoliko posto dionica,zar ne?
Po meni,njemu odgovara što niža cijena i koliko je meni poznato,može lako i jednostavno okrupniti još više svoj većinski paket dokapitalizacijom!!!
Činjenica je da nema većih ulagača jer nitko neće od njih sada (mailh)kupovati dionice sa kojima ne može imati nikakvog utjecaja na poslovanje jer je zanemariv postotak dionica izvan kontrole većinskog vlasnika!
Nikada nisam napisao da Belje nema dobru perspektivu za vlasnika,ali ovdje su tema ,prije svega dionice i mali dioničari!
Njihovi interesi i interesi vlasnika se izgleda sada “ne poklapaju”!!!


Ovo je moj zadnji upis vezan uz istiskivanje dioničara na Belju jer ste više dojadili i Bogu i ljudima.

Dakle, da bi istiskivanje bilo moguće većinskom vlasniku treba 95 % kompanije.
Kada bi zbrojili sve postojeće BLJE-R-B dionice (37.500.000) iz zadnje dokapitalizacije

kolko je bilo dokapa ? i broj dionica prije 1 dokapa? hvala

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Zar ne postoji i potencijalna mogućnost da večinski vlasnik Belja možda iznenada odluči povući dionice sa burze, naravno uz obvezu da ponudi “pravičnu naknadue” dioničarima, a koji žele prodati svoje dionice, a koje se povlaće sa burze (naravno u slučajevima ako i kada se povlaće sa burze…)

ja bih isto volio da stanje nije ‘crnjak’, kako kaže Posejdon
ali to su činjenice: da se pojavljuju čudni u najmanju ruku rashodi, pod nekim stavkama ‘ostali rashodi’, a radi se o milijunskim iznosima; da se prepušta dio zarade distributerima iz grupacije; da se ulažu milijarde zadnjih par godina a povrata nema, otvaraju nova tržišta itd. itd.
a suprotnosti su takve da imate satelitski navođene traktore, prekrasne plastenike u kojima bi ja stanovao da mogu, vinograde u kojima je trava počešljana – bio sam, pa znam o čemu govorim; s jedne strane
i ovo crnilo na burzi s druge
dva puta sam već izlazio i ulazio i svaki izlaz se pokazao dobrom stvari, za razliku od ulaza
e pa bogamu treći ulaz, ako ga bude, bit će ozbiljan i kad budem siguran da ova firma koju je vlasnik dobio po doslovce 1 kunu bude zarađivala dovoljno da pokrije sve svoje troškove i ‘prevaljene’ od drugih firmi iz koncerna!
tek tada!
a eto nisam se ni dotaknuo dokapa ili skvizanja, zatim one poništene obveze za preuzimanje (cijena je bila cca 300 kn, a danas?).. to su sve stvari koje se itekako tiču malih dioničara
ja bih eto baš volio da je među tih stotinjak dioničara bio npr. g. Bakić ili he he još bolje, Carl Icahn
kužite? o tome vam pričam(o)

New Report

Close