BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tocno 50% u minusu. Katastrofa 🙁

A ići će i niže kako stvari stoje, to je tako na burzi, još jednom se pokazalo točnim da je dokup loše dionice put u propast.

Da. Jako losa odluka. Prva kupnja preko 60. Onda cijelo vrijeme dokup. Zadnji po 24. Uglavnom…dokupa vise nema. Niti belja niti ostalih. Lova se ulaze u bolju kvalitetu zivota i to je to. Za 10 godina mozda i ovo potegne. Ako ne propadne prije…..

Stvarno niska cijena za tako dobru firmu, ali ću ipak pričekati da cijena još malo padne do 1 Kn, kad mislim ući, valjda se ne misli i lipama vršiti transakcije, pozdrav svim napaćenim dioničarima jer samo Bog zna koliko patite i Vi sami.
Oni koji su danas ušli brzo će im se osmjeh skinuti sa lica, nažalost takav scenarij vidim, lijepi pozdrav malim dioničarima.

Ovo je uistinu teško shvatiti.

Ako se neka dionica želi prodati onda se to želi učiniti po što višoj cijeni.
A to se ne postiže prosipanjem po bidu (npr.zadnjih 800 kom je snizilo cijenu za 1 kunu što je čak 5%).
Da nije to učinjeno bid bi se vrlo brzo popunio iznad 20 i moglo se prodavati stalno iznad 20.

S druge strane, ako se želi rušiti cijena radi dokupa, onda opet nema smisla jer ispod 21, 22 kn nitko neće dati ( a i tu se radi o malim količinama.

Dakle koji bi mogao biti razlog ovakvog današnjeg ponašanja?!

A o propasti je suludo govoriti jer tek sada se trebaju početi vidjeti rezultati svih dosadašnjih ulaganja u ovu tvrtku i morat će početi iskazivati dobit vrlo brzo.

A ako netko misli da Todoriću ne vrijedi više od 1 kune, zašto je onda sam on izvršio konverziju po duplo višoj cijeni (40 kn) prije kratkog vremena!?

I Cerp polako troši svoje posljednje komade, a kad on završi tko će onda više prodavati po ovoj cijeni?

Puno nelogičnosti zar ne ?!?!?!
Previše zapravo!!!


Istovar po kupnji koje vise nema…

a gle tek danas….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Molim vas da ovo ne shvatite kao napad.
Svi (ako ne svi, onda većina) znaju da se u knjigovodstvu mogu čuda raditi. Tko se u to dobro razumije zna da se svakakve akrobacije mogu izvoditi.

Čudite se ko’ puran dreku što firma nikako da prikaže dobit, a silna ulaganja, a hrana sve skuplja, a koncern se širi a ovo a ono…
Draga gospodo, činjenica je da Belje za sada ne prikazuje dobit, zašto to rade to ne znam ali znam da će početi prikazivati dobit kada tako gazda odluči. Hoće li to odlučiti i hoće li ikada to odlučiti napraviti to samo on zna.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Nedavno je Ljerka Puljić izjavila da ih kaufland i lidl grizu jako, možda je to razlog ovog pada?


… ali znam da će početi prikazivati dobit kada tako gazda odluči. Hoće li to odlučiti i hoće li ikada to odlučiti napraviti to samo on zna…


kolega, a kaj ja imam od toga? kao dioničar? ako me recimo skvizne aut?

Evo, ovo je dokaz što stalno napominjem, tko skida cijenu ove dionice, 100% to nisu cerp, branitelji ni radnici Belja.
Skida ih onaj tko ih je i napumpao količinski 5 puta i skinuo nominalu sa svojim igračima.
Siguran sam 100% da će brana popustiti jer je interes nekome da zarobi vaš kapital, a ionako je broj 1 sa svojim igračima, nitko ne može oduzeti prijestolje koje je ionako dobio pod čudnim okolnostima.
Tako da ova dionica stvarno može ići po 1 Kn pa onda lipi moji računajte, jedna dionica jedan glas, poštene li demokracije, zato smo se borili i svake 4 godine glasamo da bi nas pljačkali jedni te isti.
Kako su demokracija i kapitalizam napravili ovo, tako bi jednostranačje i socijalizam napravili nacionalizaciju jer ovo što se steklo u kapitalizmu je također oteto i pokradeno.



… ali znam da će početi prikazivati dobit kada tako gazda odluči. Hoće li to odlučiti i hoće li ikada to odlučiti napraviti to samo on zna…


kolega, a kaj ja imam od toga? kao dioničar? ako me recimo skvizne aut?
[/quote]

A ako Vas skvizne po recimo 40?
Po toliko je Agrokor mijenjao svoje potraživanje.

Znači 100% na ovu cijenu?!


Nažalost,moja su se predviđanja u cijelosti obistinila!
Sada,kada je "probilo" 20 kuna,moglo bi biti "gadno"!
Firma je u cijelosti pod kontrolom većinskog vlasnika kojemu odgovara dokapitalizacija po što nižoj cijeni!
Padom Vupika na 33-34 kune,bilo je jasno da bi cijena Belja mogla biti barem dvostruko manja.
Veliki se očito ne žele zamarati ovom dionicom,a "mali" su nemoćni pred milionima novoizdanih dionica na tržištu!

nekada davno, ako se sjećate, gazda je nudio za VPIK 33 kn, nitko nije htio prodati, sada je ipak dovedena do toga, ma ne mogu se oteti dojmu da to radi slučajno, Belje i Vupik uvijek su u gubitku, ili ne znaju ili jako dobro znaju, mislim da se dobit transferira tamo gdje je gazda sam, kupite vi još slobodno, ima dionica, ako nestane, napraviti će gazda BeljeK+




… ali znam da će početi prikazivati dobit kada tako gazda odluči. Hoće li to odlučiti i hoće li ikada to odlučiti napraviti to samo on zna…


kolega, a kaj ja imam od toga? kao dioničar? ako me recimo skvizne aut?
[/quote]

A ako Vas skvizne po recimo 40?
Po toliko je Agrokor mijenjao svoje potraživanje.

Znači 100% na ovu cijenu?!
[/quote]
Pa nije Gazda dobrotvorna ustanova da vam plaća dvostruku tržišnu cijenu!!!
Relevantan je tromjesečni burzovni prosjek prije istiskivanja!

New Report

Close