BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije problem samo u CERP-u, već i u sumnjivo lošim financijskim izvještajima.

Bilo bi zgodno da CERP stavi cjelu _ planiranu količinu na prodaju….mislim da bi bilo kao na PROFICIJU neki dan u treptaju počišćen…..

Ovako se stigne još malo dokupiti po povjesno niskim cijenam

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Prestanak prodaje od strane CERP-a neće ništa promijeniti!!!

Hoće, jer neće više biti sumanutog udaranja po BID-u, onog koji je dobio dionice od cerpa nije briga za cijenu, on hoće samo keš.
[/quote]
To su bile simbolične količine u odnosu koliko ima dionica!!!
Ogromna količina je izdatih dionica nakon dokapa.i uvijek postoji mogućnost njihove prodaje!!!
Većinski vlasnik se jasno odredio što misli o dioničarima sa burze,a poslovni rezultati su već godinama u kontinuitetu vrlo loši!!!

Ovo što pišete su sve skupa bedastoće!

1. CERP nije nikada prodao niti jednu dionicu Belja nego ih je dodjelio onima koji na to imaju pravo (branitelji, radnici…). Prodaju oni kojima treba keš za život.
2. Todorić je od 2005 do sada došao do 93 % vlasništva nad Beljem, a kao što znamo Todorić ne gubi novac.
3. . Firma je ko bonbončić! Poslovni rezultati su razočarajući dok se glavni ne odluči drugačije, a na to ga može prisiliti ili izlazak na stranu burzu (kao koncern) ili osobni interes (isplata dividende) koja još dugo nije realna. 🙂

La vita e bella!


Ovo što pišete su sve skupa bedastoće!

1. CERP nije nikada prodao niti jednu dionicu Belja nego ih je dodjelio onima koji na to imaju pravo (branitelji, radnici…). Prodaju oni kojima treba keš za život.
2. Todorić je od 2005 do sada došao do 93 % vlasništva nad Beljem, a kao što znamo Todorić ne gubi novac.
3. . Firma je ko bonbončić! Poslovni rezultati su razočarajući dok se glavni ne odluči drugačije, a na to ga može prisiliti ili izlazak na stranu burzu (kao koncern) ili osobni interes (isplata dividende) koja još dugo nije realna. 🙂
Točno,nenamjerni lapsus je da CERP prodaje,on dodjeljuje ili daje besplatno dionice određenim kategorijama građana!


Točno,nenamjerni lapsus je da CERP prodaje,on dodjeljuje ili daje besplatno dionice određenim kategorijama građana!
Nije “bedastoća” već je omaška!!!
Sve drugo je točno i ne vidim nikakvog načina da netko nekoga spriječi da proda dionice ako u tome vidi interes ili mu trebaju novci!!!
Firma posluje konstantno godinama vrlo loše i to je isto istina!!!

Opet sve krivo.

Ali, neda mi se polemizirati.

Pogledaj malo koliko po jedinici površine ili po grlu stada proizvodi Belje, a koliko drugi.
To se odnosi na sve ratarske i stočarske proizvode Belja, kao i na vino.
Pogledaj malo i prodane količine proizvoda.

Dugogodišnji gubitci kao krajnji rezultat poslovanja su isključivo posljedica kreativnog knjigovodstva što se vidiiz svakog FI. Oni će prestati kada, kao što sam rekao, to bude u interesu večinskog vlasnika.
Koji, gle čuda, iz nekog razloga želi imati dionice Belja, pa ih je skupio tj. stvorio čak 93%.

Kada ih je u dokapitalizaciji “stvarao”, kreirao ih je po 40 kn.
Naše učmalo tržište i ljudi koji trebaju novac su cijenu spustili na današnjih 22 ili 23.
A kupaca ionako neselektivno nema gotovo ni na kojoj dionici, osim tu i tamo kojeg sljedbenika kave sljedbe nekog investicijskog gurua.

A naivcima će Todo prodavati fore da ne vrijede niti kunu po komadu.

Naravno da ne vrijede – dok ih skuplja.

La vita e bella!

Lijepo vam ovaj sa 3000 komada na 23 kune svaki dan skuplja dionice. Ovom tempom za 2 mjeseca je cerp vani a onda gdje ce cijena?


Lijepo vam ovaj sa 3000 komada na 23 kune svaki dan skuplja dionice. Ovom tempom za 2 mjeseca je cerp vani a onda gdje ce cijena?

zar nije i na višim cijenama bilo skupljača? mislite da je ovo posljednja razina ili

Ne mogu vjerovati da su se probudili oni koji navlače di će dionica pa zna se di će dolje, ne mislite valjda da će gore.


Opet sve krivo.

Ali, neda mi se polemizirati.

Pogledaj malo koliko po jedinici površine ili po grlu stada proizvodi Belje, a koliko drugi.
To se odnosi na sve ratarske i stočarske proizvode Belja, kao i na vino.
Pogledaj malo i prodane količine proizvoda.

Dugogodišnji gubitci kao krajnji rezultat poslovanja su isključivo posljedica kreativnog knjigovodstva što se vidiiz svakog FI. Oni će prestati kada, kao što sam rekao, to bude u interesu večinskog vlasnika.
Koji, gle čuda, iz nekog razloga želi imati dionice Belja, pa ih je skupio tj. stvorio čak 93%.

Kada ih je u dokapitalizaciji "stvarao", kreirao ih je po 40 kn.
Naše učmalo tržište i ljudi koji trebaju novac su cijenu spustili na današnjih 22 ili 23.
A kupaca ionako neselektivno nema gotovo ni na kojoj dionici, osim tu i tamo kojeg sljedbenika kave sljedbe nekog investicijskog gurua.

A naivcima će Todo prodavati fore da ne vrijede niti kunu po komadu.

Naravno da ne vrijede – dok ih skuplja.


Ništa “Todo” ne skuplja na burzi!!!
Nema nikakve potrebe za tim kada lako može dokapitalizirati u svako vrijeme koliko želi po sve nižoj cijeni!!!
Firma se financira skupim kreditima i izvješća potvrđuju revizori,a njima treba vjerovati!!!
Ja sam več dokazao da sam bio u cijelosti u pravu što se tiče kretanja cijene dionice i to dok je bila daleko veća!!!
Cijena na burzi i izvješća su relevantna,a ne ono što bi netko htio !!!

Ovakva ulaganja i uvođenje moderne tehnologije se sigurno radi u tvrtkama koje vrijede jednu kunu.

Vaš link …

Inače, naša burza, voljena ZSE, se uvijek do sada pokazala kao pravi pokazatelj vrijednosti kompanija koje su na njoj izlistane, a cijene na njoj u lipu pokazuju realno poslovanje i to je zato jer su naši trgovci vrhunski investicijski obrazovani i nikada ne bi platili niti više niti manje od realne cijene. Oni znaju što znači “value for money”. Po tome su poznati po cijelom svijetu! A i naši revizori su ljudi kojima treba vjerovati jer su to stručnjaci koji nikada nisu, niti ikada bi potpisali nešto što nije točno. Njima je laž nepoznati pojam i s time se nikada nisu susreli.

Pođite u miru.
Amen!

La vita e bella!

U Belje je ulozeno preko 3 milijarde kuna, godišnji prihod gotovo 2 milijarde kuna, dokapitalizacija po 40 kuna, trenutna cijena dionice 22,90 kuna.

New Report

Close