BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izvješće loše,možda su se prehrambene navike promjenile?

dotjerat će nju gazda na željene veličine, oko 1 kn, onda slijedi ponuda da vam sve pouzima, u njegovom kružnom toku, Belje može biti vječiti gubitaš, bitno da mu država redovno dosipa poticaje, e to treba ukinuti, tko ne posluje pozitivno nema love iz proračuna

Bez panike netko se je zasrao, Belje ima velike rezultate, velika priznanja u svijetu, tamo i krave imaju TV, sijačice su satelitski navođene tako da nema problema što se Belja tiče ovo su sve manipulacije.
Veliki su urodi, Belje ne može propast i da želi, ovo sve su igrice.

Pa trebalo je takvo nešto i očekivati.

Samo ovo dizanje cijene zadnjih dana je bilo nečuveno, i navuklo je male da pomisle da će izvješće biti odlično!!!


Koja smiješna i abnormalno spora burza.

Na HANFI je izašlo već prije 10 min i nitko ne reagira…..

Nije to do ZSE-a, nego je očito izvješće prije poslano HANFI nego ZSE-u… Jučer na HUPZ izvješće na ZSE kasnilo nekih 2h…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa što ako se zadnjih dana dizala cijena i ako se navuklo ostale “da pomisle” to i to? Nitko nikoga ne sili da ide za krdom. Evo, ima još onih koji žele kupiti po 22 kn.

Kao dioničar Belja i osoba koja niti malo ne sumnja u postojeći potencijal ove kompanije smatram da je za ovakvo izvješće isključivo odgovorna uprava ili (još gore) oni koji upravljaju upravom.
Opet se pokazalo da kupnjom dionica kao vlasničkih papira nismo imatelji udjela u vrijednosti firme nego smo kupili sposobnost trenutnog menadžmenta.

U normalnim okolnostima, većinski vlasnik bi ga mijenjao, ali mu izgleda takvo stanje ne smeta; a možda mu baš i odgovara.

Nimalo mi nije zbog toga lakše, ali kada npr. RIVP izbaci savršeno izvješće dionica opet rokne dolje.
Neki će reći: “Da, ali to je već uračunato u cijenu!”

Ha, živjela burza i dioničarstvo na hrvatski način!

La vita e bella!


Kao dioničar Belja i osoba koja niti malo ne sumnja u postojeći potencijal ove kompanije smatram da je za ovakvo izvješće isključivo odgovorna uprava ili (još gore) oni koji upravljaju upravom.
Opet se pokazalo da kupnjom dionica kao vlasničkih papira nismo imatelji udjela u vrijednosti firme nego smo kupili sposobnost trenutnog menadžmenta.

U normalnim okolnostima, većinski vlasnik bi ga mijenjao, ali mu izgleda takvo stanje ne smeta; a možda mu baš i odgovara.

Nimalo mi nije zbog toga lakše, ali kada npr. RIVP izbaci savršeno izvješće dionica opet rokne dolje.
Neki će reći: "Da, ali to je već uračunato u cijenu!"

Ha, živjela burza i dioničarstvo na hrvatski način!

Kolega, zar zbilja mislite da je ovdje moguć scenarij da uprava radi suprotno željama vlasnika? Mislim, moramo biti iskreni pa reći da ovo baš i nije TOZ, i nisu moguće neke manipulacije ili razilaženje u stavovima ili mišljenja između većinskog vlasnika i uprave. Ovdje se sve radi po željama većinskog, htjeli mi to priznati ili ne…

Čak bi se usudio reći da na teret Belja rastu neke druge uzdanice koncerna Agrokor…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nema druge nego čekati revizorsko izvješće iz kojeg će se barem djelomično moći saznati zbog čega ova kompanija posluje s gubitkom.
Na temelju izvještaja Uprave ne može se ništa saznati, i ta netrasparentnost me smeta puno više od ovih gubitaka.

Kolega Ivan1902
Ne bi smjelo biti razloga da se na teret Belja radi u interesu drugih uzdanica koncerna Agrokor, jer upravo u Belju Agrokor ima jedan od najvećih udjela u vlasništvu, tako da bi što se vlasnika tiče jedino obrnuta situacija bila logična.


E volio bih znati koja je to inforamcija podigla cijenu za 10% i naročito je li ta inforamcija svima dostupna.

Neko se lukavo “istresao” jučer!!!
Mislim da bi mogli sada “testirati” razinu od 20 kuna!!!

Ovdje je jasno da kompanijom upravlja vlasnik, na koncu on je i postavio Upravu, a nerijetko i sam boravi u Baranji. Financijski rezultat je sramota i za vlasnika i za Upravu, no vjerujem da im je to nebitno.

Slažem se s kolegama da ostale kompanije iz koncerna posluju bolje na račun Belja, jer nema logike da ovakav prehrambeni div sa najmodernijom tehnologijom loše posluje. Kako bi onda poslovali ostali koji su miljama daleko od tehnološke razine Belja? Svi bi mogli bankrotirati u roku od godine dana. Čvrsto vjerujem da se kroz transferne cijene šteti Belju, što je kažnjivo djelo i trebalo bi uputiti nadležne službe da to provjere. Definitivno mali dioničari trebaju inzistirati na objašnjenju od Uprave za štetu koju im svojim vođenjem kompanije proizvode. Nitko ih ne dira i dok je tako, stvari će ići u istom smjeru.

Vlasnik sigurno zna zašto se radi na ovaj način, ali njegovi ciljevi su totalno suprotni ciljevima ostalih dioničara.

Jedino rješenje za ostale je prodaja firme vlasniku kojem će biti interes da firma dobro posluje i da cijena dionice raste.

New Report

Close