BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neću, jesi li sad sretan.

Zašto ne?

Pa ovo je obrazac trgovanja koji je evidentno manipulacija tržištem. Ako im u svom dopisu kažeš da se to ponavlja, tvoja prijava dobiva na težini.
Baš me zanima njihov odgovor.
Pretpostavljam da će biti vrlo nefunkcionalan.

Javi kada i ako dobiješ kakav odgovor.

La vita e bella!

Belje je jučer objavilo dobru vijest za svoje dioničare. Na izvanrednoj skupštini Belja krajem siječnja dioničari će odlučivati o dokapitalizaciji te kompanije, nakon što je Nadzorni odbor utvrdio da postoji interes dioničara za sudjelovanjem u postupku povećanja temeljnog kapitala za više od pola milijarde kuna, priopćeno je u utorak iz Belja.

Nadzorni odbor Belja, tvrtke iz sastava Agrokora, na sjednici u ponedjeljak utvrdio je da postoji interes dioničara za dokapitalizacijom u visini iznad 500 milijuna kuna, po cijeni od 40 kuna po dionici, sukladno pozivu za iskazivanje interesa objavljenom 2. rujna.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-dobre-vijesti-za-valamar-rivieru-i-belje-lose-za-petrokemiju/ar-101226/

Jesu zadovoljni ovi što su dokapitalizirali Belje po 40 kn sa 500 milijuna kuna? Prije 7 mjeseci se to dogodilo, a danas smo na 50% niže.

Jesu kolega, zadovoljni su.

Samo je jedan pravni subjekt je uistinu sudjelovao u dokapitalizaciji i to je, naravno, Agrokor koji je samo prebacio svoja potraživanja (1,5 milijardi kn) u vlasničku strukturu te time razrijedio postojeće dioničare, a sebe doveo do 92% vlasništva.

Ostali dioničari koji su iskazali interes (njih 19) nije sudjelovalo u dokapitalizaciji tj. nisu se odazvali.

La vita e bella!

A zašto onda portal seebiz navodi da je to dobro za dioničare Belja?!

Sigurno je novinar seebiza jedan iskusan investitor koji razumije kako stvari funkcioniraju na našem tržištu kapitala. [emo_smijesak]

La vita e bella!

Kada je dionica bila 70ak kuna, kolege su prognozirale da ce na 20 kn, prije cca. godinu i pol, svi smo im se smijali jer smo mislili da drukaju, bili su u pravu i Čestitam im na dobroj procijeni. Posebno zahvalni im trebaju biti oni koji su ih slušali i nisu kupovali tada, medutim sada je cijena na njihovim dobro prognoziranim razinama, kupuju li oni sada ili očekuju još niže? Za mjesec dana će izvješće, koliko će rezultat utjecati na rast ili pad dionice, može li se reći da je možebitno loše izvješće već ukalkulirano u cijenu?

samo strpljivo. bilo je plača i na Konzumu pa mi koji nismo prodali sada čekamo jako dobru dividendu. Pitajte se gdje će BELJE biti za 5 god…..

1. AGROKOR D.D. 4.364.039 53,12%
2. AGRAM INVEST D.D. 407.676 4,96%
3. KBZ D.D. 285.714 3,48%
4. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. 228.500 2,78%
5. EUROHERC OSIGURANJE D.D. 160.537 1,95%
6. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 148.452 1,81% -1952
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN 83.971 1,02%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 83.201 1,01% -38381
9. PBZ D.D. 71.580 0,87%
10. PBZ D.D. 40.473 0,49%
UKUPNO 5.874.143 71,50%

Napokon dionice jeftine, rasprodaja, kupio nekoliko komada, kad narastu odmah sa njima ponovno na tržište da se zaradi koja kuna, pozdrav.

Ovdje se više ništa ne događa nema nikakvih komentara, što se događa sa dionicom i dioničarima kad se šuti nešto se kuha što ne znam, vidim da je gospodin Posejdon jedini aktivan, lijepi pozdrav svima dajte se malo uključite da vidim da ima nekoga da nije sve tako crno, priznanja stižu za proizvode iz asortimana Belje.

Uz dnevne promete od 5M kn na cijeloj ZSE jedino možemo čekati novi FI i vidjeti kuda ide ovaj brod.

Nažalost, dobar proizvod ne znači i dobru dionicu.

Zanimljiv je godišnji gubitak koncerna u 2014.
Činjenica je da Agrokorove kompanije čiste bilance i pokušavaju popraviti novčani tok.
Je li to priprema za nešto veliko (izlazak na stranu burzu), bumo vidjeli.

Strpljen, spašen.

La vita e bella!


Ovdje se više ništa ne događa nema nikakvih komentara, što se događa sa dionicom i dioničarima kad se šuti nešto se kuha što ne znam, vidim da je gospodin Posejdon jedini aktivan, lijepi pozdrav svima dajte se malo uključite da vidim da ima nekoga da nije sve tako crno, priznanja stižu za proizvode iz asortimana Belje.

Pratim temu redovito, al što reć kad se nema što reći.
Evo kad si već zamolio da se malo uključimo… ne znam koliko vas prati Glas Slavonije – ja pratim redovito, pa evo priloga od jučer.. http://www.glas-slavonije.hr/280734/7/Zabiljezili-smo-dobre-prinose-i-kvalitetu–psenice-i-jecma
Čerkez je ajmo reć drugi čovjek Belja. Znam ga osobno, al nikako da ga priupitam kud ovo vodi. Držim dionice, iako sam si prije par godina (nakon prodaje u minusu, jer sam nanjušio bolju priliku i profitirao) obećao da nikad više u Belje.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

New Report

Close