BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gubitak -35.106.668kn

nevjerojatno! uskoro znači opet po 25 kn ako ne i niže…nema s todom sreće

Ignore: KressoM, delux


Gubitak -35.106.668kn

Samo mi nije jasno kako!?

Primijenjena matematika eto kako

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Pogledajte malo strukturu zaliha.
Iako je ukupna zaliha veća, povećala se samo ona biološka, dok su proizvodnja u tijeku i naročito gotovi proizvodi drastično pali.
Drugim riječima, prodali su zalihe i manje su proizvodili.
I opet imaju 99 M kuna manje prihoda od prodaje!

To je da ne vjeruješ!

La vita e bella!


Drastični pad prihoda od prodaje…
Svi kod Todexa imaju rast prihoda osim Belja. Nevjerovatno.

Zato što je Belje Agrokorova krava muzara!

U cijelom koncernu najgore posluje Belje. 2 god od Mercatora a izvješća sve gora i gora.

Pad prihoda očekivan, ali gubitak je svakako prevelik.
Iz izvještaja se vidi rast troškova sirovina i materijala za 37 mio HRK (15-ak %), unatoč padu poslovnih prihoda za 24%. Tako visoke amplitude treba firma objasniti, jer logičnog objašnjenja nema.
Dodatno, ostali troškovi rastu za 16,7 mio HRK, opet unatoč padu prihoda…čudno…
Pozitvna stvar je pad financijskih rashoda za 22,2 mio HRK.

Nešto tu ne štima, ovakvo izvješće nije valjda još nitko imao.

Moram priznati, očekivao sam sasvim drugačiji razvoj događaja.
A bilješke uz FI su pisane ko za imbecile.

La vita e bella!


Pogledajte malo strukturu zaliha.
Iako je ukupna zaliha veća, povećala se samo ona biološka, dok su proizvodnja u tijeku i naročito gotovi proizvodi drastično pali.
Drugim riječima, prodali su zalihe i manje su proizvodili.
I opet imaju 99 M kuna manje prihoda od prodaje!

To je da ne vjeruješ!

sa todom(+cerp) se ne sade tikve..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Posejdon
To se fakat kosi sa zdravom logikom – ako si prodao zalihe, u istom periodu se sučeljavaju vrijednost prodanih zaliha kao trošak i prihod od te prodaje. No kod Belja iz kvartala u kvartal, kao da se igraju s razgraničenjima, pa troškove prikazuju prije prihoda (ili obratno). Svi smo očekivali manje troškove financiranja, to je ok, ali ova ‘igra’ sa zalihama – to moram još malo detaljnije proučiti… Iako kažem nije ovo prvi put da se takve oscilacije javljaju

A bilješke je radio inženjer – on je pobrkao mjerne jedinice: zamislite da su Atlanticova izvješća prezentirana u kg prodane cedevite, nemreš bolivit!

Ili će sljedeće izvješće morati biti odlično (u dobrom plusu) ili ne znam što drugo.

Jer ne može biti toliki rast materijalnih troškova uz toliko smanjenje prihoda, to isključuje jedno drugo.

Jer da je taj odnos proporcionalan, kao što bi trebao biti, bila bi iskazana lijepa dobit!

New Report

Close